Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: agresivní alkoholik
#10571
agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den, potřebuju poradit. Již pátým rokem chodím se svým přítelem. Než jsme spolu začali chodit, slyšela jsem že hodně pil a docela vyváděl. Byl mladý, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Co jsme spolu, snaží se a docela se i zlepšil. Ale přece jenom několikrát do roka, nejlépe na větších akcích (silvestr, dovolená s přáteli, oslava narozenin, ples) mu to ujede, opije se a sprostě mi nadává, klidně i před lidma. Hrozně se stydím. Poslední dobou vyjíždí i na své kamarády. Druhý den je mu to líto, ale vše si nějak odůvodní a zbagatelizuje. Dále dělá jakoby nic a spíše se tomu směje. Už jsme se i bavili o nějaké odborné pomoci, ale za dva dny ho to pustí a nechce o tom slyšet. Bojím se, že přijdeme o všechny kamarády a možná i o mne...Prosím o radu, co dělat, moc děkuji
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10573
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
To mě moc mrzí, jak se člověk dostane do podobného stadia, nabírá to sestupnou tendenci u všech... Rozhodně mu nedovolit bagatelizovat ty věci, který provádí, když je pod obraz, alkohol není omluva. Musí si uvědomit sám, že je načase to začít řešit, problém už rozhodně má. Držím palce!
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10574
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
Anonyme, a Ty taky odpustíš, jede se dál.Chyba!Musíš tvrdě vyžadovat léčení, jeho abstinenci.Jeho stavy budou častější, horší.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10576
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
Souhlasím s Líbou, okolí by mělo vytvořit na toho člověka tlak, je to šílený, jak nad každým takovým úletem dokáží lidi za chvíli mávnout rukou, jako by se nic nestalo. Naše společnost je vůči alkoholu zbytečně tolerantní... Na druhou stranu, on se musí vnitřně rozhodnout sám.
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10580
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
Počkala bych na další takovýto atak z jeho strany.A UŽ REZOLUTNĚ TRVALA NA TOM,ABY 1.SKONČIL S PITÍM,KDYŽ SE NEDOKÁŽE OVLÁDAT 2.NAVŠÍVIL PSYCHIATRA A ZAČAL S PSYCHOTERAPIÍ,ABY MĚL MOŽNOST SI UVĚDOMIT A PŘIZNAT PROČ TAKTO AGRESIVNĚ JEDNÁ 3.NEDOVOLILA BYCH MU,ABY OPĚT ZAČAL BAGATELIZOVAT NĚCO,CO SE MNE CITELNĚ DOTÝKÁ,CO MNE ZASAHUJE-TRVALA BYCH NA SVÉM.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10816
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
lidi děkuju moc za rady a podporu !!!
a

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10823
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
Tam bude nějaká podvědomá nenávist, která se po požití alkoholu uvolní. Nemusí to být ani přímo vůči Tobě, ale hraješ v tom roli nějaké zástupné oběti. Tuším se tomu odborně říká transfer. Určitá situace (opilost?)v něm prostě vzbudí určitý způsob jednání, a on se pak chová podle vžitého vzoru.

V tomhle případě by asi mohla pomoci psychoanalýza, ale příjde to na dost peněz.

Pokud ovšem přítel není opravdu závislý alkoholik. To potom pomůže jen a jen úplná abstinence.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10826
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 7 měsíce  
Alkohol sám o sobě odbourává zábrany.Toto platí i o agresivitě,kterou neúmérně dokáže zvyšovat .Nikoho to ovšem neomlouvá.Jsme lidé-proto nám byl dán rozum.Ten nám brání jednat JEN PUDOVĚ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11533
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Jani, to jsi napsala dost trefně. pak se z lidí stávají zvířata. Neříkam, taky se opiju, ale vím kdy mám dost, nedělám ostudu a hlavně nejsem agresivní na svý blízký... Asi to jsou lidi, který v sobě nemají něco srovnanýho a uvolní se to jen takhle
a

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11534
Re: agresivní alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Michale, dost dlouho jsem se zamýšlela nad tím co jsi napsal. Alkoholik jakože by byl závislý a pil každej den to neni. Mě má rád, to můžu říct určitě, plánuje budoucnost, je na mě i hodnej i když se dost hádáme, ale za chvilku je to dobrý. Jde o pár dní v roce, kdy je opravdu hnusnej, jinak těch špatných opileckých nálad je trochu víc, ale dejme tomu.. Mám strach s nim jít na nějakou větší akci, co příde.. Zastávají se mě i jeho kamarádi, takže vím, že to není jen můj výmysl... Odmalička měl trochu problémy s chováním jako hyperaktivní dítě, ale IQ má zase hodně vysoký.. Oprvdu to možná bude nějakej zakódovanej problém.. Já nevím. Ale opravdu moc díky
a

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter