Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Alkoholova žárlivost, strach z budoucnosti
#17451
Alkoholova žárlivost, strach z budoucnosti Před 10 rok, 1 měsíc  
Dobrý den,
mám strach, že můj partner pije více, než se sluší. Obvykle pije alkohol tak 2-3x týdně, někdy je to i více s omluvami, že byl hokej a podobně. Na ostatní lidi je v opilosti společenksý, milý a usměvavý, takže mi málokdo věří, že um být i jiný. Stává se mu, že je na mě žárlivý (zcela bezdůvodně) a nebo jen protivný. Dávám si pak pozor na pusu, ale často ho naštve i naprosto bezelstná a normální věta. Agrese se objevila pouze jednou před několika lety, od té doby ne. Nicméně okna se objevují cca 2x za měsíc. Když o akoholismu čtu, odhaduji, že se může jednat o rozhodnou fázi alkoholismu. Mám strach, že se situace zhorší. Plánujeme koupit byt a pořídít si miminko, ale bojím se, abych na to celé nezůstala sama, když se situace zhorší. Mluvit o tom samozřejmě odmítá s tím, že z něj akoholika jen dělám. Sex poslední dobou nic moc, když je cítit alkoholem, tak nemám náladu a druhý den jsem obvykle naštvaná (když je opilý, jsem naštvaná taky, ale to si nepamatuje, že). Mám ho velmi ráda, ale bojím se, abych si nezkazila život. Mám s prstýnkem na ruce jak se říká poslední možnost couvnout... Vyhrožování rozchodem, nikam nevede, nevím co s tím...
Lenka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17452
Re: Alkoholova žárlivost, strach z budoucnosti Před 10 rok, 1 měsíc  
Nějak nechápu co by jsi chtěla slyšet..Že je to v pohodě a normální? To ti tady asi neřekne nikdo. Že je to začínající alkoholik?No to nejde soudit pouze z toho co píšeš..jediné co je jasné je, že pije.Sice ne moc, ale takyasi ne málo
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17455
Re: Alkoholova žárlivost, strach z budoucnosti Před 10 rok, 1 měsíc  
Lenko, dobře víš, že je to horší, než vypisuješ.O léčení nechce slyšet, Ty se bojíš budoucnosti.Jistě bych s dítětem počkala.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17475
Re: Alkoholova žárlivost, strach z budoucnosti Před 10 rok, 1 měsíc  
Milá Lenko.Moc bych ti přáa,aby jsi dokázala odložit své růžové brýle docela.Jedna věc jsou ideály a plány,které z nich vycházejí.Druhá věc je realita.A ta je tvrdá.Pokud už na začátku pije,bude tě obvińovat,že jsi špatná,že jsi toho původcem.Alkoholik si své pití VŽDYCKY ZDŮVODNÍ,BEZ OHLEDU NA TO,ŽE PRAVDA JE ZCELA JINDE,ŽE MU JDE JEN O ÚČINKY,KTERÉ V ALKOHOLU NAŠEL.KTERÉ SE BEZ ALKOHOLU DŘÍV NENAUČIL A KTERÝMI NĚJAK TRPĚL.Alkohol zvyšuje pocit sebevědomí,síly,člověk se s ním cítí mnohem zábavnější,milejší,pod vlivem odbourává určité bloky,s kterými člověk není schopen bez pomoci pohnout.Postupně v něm závislý nachází svůj lék na všechno.Náplast na bolest a zklamání ze života,které vychází především z toho,že opravdové zklamání prožívá jeho duše z pití(podvědomně cítí,že toto není v pořádku)ale nedokáže řešit jinou cestou a už vůbec hledat jinou cestu,která je bohužel hodně zdlouhavá a alkohol přece funguje okamžitě a zázračně.Proto i ztrácí trpělivost,je unáhlený,zbrklý,časem nedokáže domyslet vůbec nic,je plný ideálů a snů a představ,nedokáže proto nic realizovat a když už nedotáhne ke svému konci.Myslím,že je pro tebe nejvyšší čas přiznat si,že jsi se zklamala při výběru partnera.Možná unáhlila,možná přehlížela varovné signály,které tě měly upozornit,že něco není v pořádku.Prostě poučit se z toho a VČAS ODEJÍT.On má před sebou ještě dlouhou cestu svého pití.Možná prozře a přizná si svoji závislost a bude s ní chtít něco dělat,možná se upije.Toto už je jen jeho cesta,kterou si každý z nás volí v jednotlivých chvílích svého života.Pro tebe jde život dál,s nadějí,že ten pravý pro tebe někde je a čeká.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18377
Re: Alkoholova žárlivost, strach z budoucnosti Před 10 rok  
Leni, jak se daří?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19002
Re: Alkoholova žárlivost, strach z budoucnosti Před 9 rok, 11 měsíce  
ahoj Leni,moc s tebou soucitim,mam doma neco podobnyho,jen uz mame 2 kluciky.Jestli nemate deti,prosim,jdi od toho vcas.Ja to nechala zajit moc daleko.Pil jako ten tvuj a ted uz je v hosode denne a dost hodit,ja jsem na vsechno sama a skoro nic nesdilime jako rodina.Klukum jsou 3 a 5 a on porad,ze ted se staram ja a jeho cas prijde,desny.Ja skoro nikam nemuzu a kdyz si vyjdu,jG to zarlivymi scenami a je protivnej.Kdyz jsme jeste nemeli deti,tak jsme se rozesli kvuli jeho zarlivosti nekolikrat.Pak jsme se dali dohrromady a bylo tonakej cas super.No ruzovy brejle,opravdu.Jeho matka ma tezky deprese,mel hrozny detstvi,tata furr v cudu nebo na pivu.Ja na to vzdycky prihlizela.Chudinka on to jinak neumi,ale milujeme se atd. Ted uz toho mam fakt uz dost,nevim co driv,dva klucici jsou zahul,ja na to sama a jeste musim resit tyhle veci,jak se citi,co mu asi je,proc pije,proc si nas nevsima,kdy to bude lepsi a co vubec s tim?Nechci uz,aby se na nej kluci museli divat,sem tam slyseli naze ostre hadky a porad se ptali,kde je tata.Nastesti mam super velkou rodinu a spolecne vyletujeme a schazime se.Mame dohromady 6 deti v podobnym veku,tak nejsme sami a klucici nejak netrpi.Ted se zrovna natvrdo rozhoduju,ze od nej odejdeme,je to strasne tezky,ale vim,ze mi rodina pomuze.Jsme spolu 13 let a mame hypoteku na dum,ktery rekonstruujeme. Takze jsem to oravdu nechala zajit daleko a tezko se z toho poleze ven. u t e c
snad jsem te nevidesila,ale u nas se to detma jen zhorsilo,sex skoro vubec a on chce byt cim dal vic jinde nez se mnou a hlucnymi detmi.Kdyz je v poho,rika mi jak by nas neopustil a jak nas miluje. Jo a jeste si me nevzal,asi nema rad zavazky,ta hyoteka ho taky tizi.
Leni,mas opravdu jeste cas a sanci najit si chlapa,ktery ti pasne a budes pro nej nr.1.
Ja si to pro sebe a moje deti taky s nadeji preju.Jen to budu mit s detma tezsi.
Kacabka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter