Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Agresivní manžel
#20270
Agresivní manžel Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj, vím, že je těžké poradit, když mého muže neznáte a ani jste nebyli u události, která se stala. Mě to bohužel trápí a nemám se nyní s kým poradit. Proto přivítám radu či pomoc, děkuji.
O víkendu jsme byli s mužem a dalšíma třema páry stanovat. Páteční večer probíhal bez větších problémů, i když manžel posilněn alkoholem byl trochu ostřejší, než bych ráda, ale nebylo to nic dramatického. Další den mi slíbil, že se to nebude opakovat, že mě miluje a ví, jak to nemám ráda...Skutek utek, manžel na lodi vypil příliš mnoho vína (díky Bohu, že já se hodně hlídala, jinak bych ho musela později přizabít). Z lodi se vypotácel v dobré náladě a s ostatními jsme šli na koncert, kde bylo asi pět set lidí. Poslal mě pro vodu, tak jsem ho poprosila, ať zůstane, kde je, abych ho našla. Čekala jsem v horku snad dvacet minut frontu. Manžel zmizel. Hledala jsem ho poměrně dlouho, nakonec ho našla kamarádka. Donesla jsem mu pití a řekla, že měl počkat, že jsem ho nemohla najít. Začal na mě křičet, že jsem nikde nebyla a kdoví, kam jsem mu utekla. Po asi dvacetiminutovém výlevu na všechny problémy světa odešel na záchod. Když přišel, zuřil a řval, že tu k.r.vu zabije, všechny vymlátí atd. Kamarádka se ho už bála, i já. U záchodů potkal mladou holku, ta řekla něco v tom smyslu, že je na mol a on jí šíleně vynadal, načež ona na něj zavolala kamarády (ani se nedivím). Manžel se rozhodl, že je všechny rozseká. Neustále tam lítal, hledal je, řval, mám od něj dvě modřiny, jak se snažil vysmeknout. Nejvíc mě dostalo, když řekl, že je škoda, že jí jednu pořádnou nenatáhl. Byla jsem a jsem v šoku. Klepala jsem se tam hrůzou a další dvě hodiny ho neviděla. Viděl, že ho v slzách prosím, ale nic nepomohlo. Když přišel, byl už malinko klidnější, jen jsem se dozvěděla, že jsme všechny histerky.
Víte, pár podobných scé už jsem s ním zažila, ale toto bylo jiné. Agresivita z něj úplně sálala, byl nepříčetný. Já sama ho nedokážu srovnat, jsem taková, že jsem do teď neměla odvahu jít za ním a říct mu, že...vlastně ani nevím co. On byl vždycky dominantní, což by nevadilo, ale toto je na mě moc.
Raději se mu celý den vyhýbám, protože když se mě ráno zeptal, kdo mě naštval a já řekla, že on, ještě se strašně divil a urazil. Já prostě nevím, co dál. Co když toto jednou uvidí naše děti? Co když někomu něco udělá? Už jsem mu mockrát říkala, ať nepije, když to neumí...On má spíše "veselou" opilost, ale toto se také stává. Neopíjí se extrémně často, ale mám pocit, že by neměl pít vůbec. Jenže na mě nedá, navíc všichni kamarádi občas pijí.
Nyní vybaluju sama věci po stanování a on v klidu spí. Nevím, co dělat. Za týden odjíždíme na dovolenou a já se snad i bojím. Než se opil, ptal se mě, proč mu neříkám, že ho miluju. A já se teď ptám sebe sama - lze ho vůbec milovat?
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20274
Re: Agresivní manžel Před 9 rok, 9 měsíce  
Sandro,nevyhýbej se konfrontaci buď tvrdá a DŮSLEDNĚ SI STŮJ ZA SVÝM.Rozhodně neotálej a při první příležitosti si s ním promluv.Urči hranice jemu,ale i sobě.Pokud on svoji poruší a bude opět agresivní?Jednoduše odejdi.Bud´dostane na budku on-vykoledoval si o to sám.Nebo dá na budku někomu jinýmu-TEN HO BUDE PRÁVEM ŽALOVAT.Obě varianty mu MŮŽOU pomoci zamyslet se nad sebou.Účinek alkoholu se v průběhu pití mění.Uvolnění,pocit radosti,člověk je více společensky zábavný,později opravdu probouzí skrytou agresivitu,která je v normálu potlačena.Pokud bude nadále pokračovat v pití?Jeho agresivita se bude stupńovat-s tím počítej.Zachovat se musíš podle sebe.Pokud se chceš stát jeho obětí,na které si bude vylívat zlost,nebo zvolíš jedinou rozumnou cestu,kterou je odchod.Máš možnost zvolit hranice,jaké budou?To záleží od tebe,stejně jako tvé rozhodnutí.Měj na paměti ALKOHOLIK JE ČLOVĚK TISÍCE TVÁŘÍ-DOKÁŽE V TOM BÝT MISTREM.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20276
Re: Agresivní manžel Před 9 rok, 9 měsíce  
ABYCH NEZAPOMNĚLA-JEDINOU PODMÍNKU,KTEROU MUSÍŠ TY DODRŽOVAT ZA VŠECH OKOLNOSTÍ?JE HOVOŘIT S NÍM O PROBLÉMECH JEDINĚ KDYŽ JE STŘÍZLIVÝ-A DRŽET SE TOHO.DĚLAT DRUHÝ DEN URAŽENOU A NEMLUVIT?TÍM MU JENOM NAHRÁVÁŠ KARTY,KTERÉ SE MU HODÍ.POKUD ZAČNEŠ VYHROŽOVAT?TAK TO TAKÉ MUSÍŠ USKUTEČNIT A NEZŮSTAT U PLANÝCH ŘEČÍ.K TOMU BUDEŠ POTŘEBOVAT MÍT ZAJIŠTĚNÝ NOUZOVÝ PLÁN.ON MUSÍ VIDĚT,ŽE SE SLIBY USKUTEČŃUJÍ.MOŽNÁ I ON ZAČNE SLIBOVAT-MUSÍ POZNAT,ŽE SLOVA A SLIBY NESTAČÍ,ŽE ROZHODUJÍ JENOM SKUTKY.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter