Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Psychické násilí
#23388
Psychické násilí Před 9 rok, 4 měsíce  
Všechny zdravím. Můj otec je alkoholik už od mých cca 10 let. Pít začal po ztrátě zaměstnání. Od té doby se mí rodiče nesnesli, hádky byly na denním pořádku, ale rok od roku je to horší a horší. Bojím se, že se otci rozvinula i nějaká psychická porucha, protože matku neustále deptá. Všude ji pronásleduje, telefonuje jí, pokud se zpozdí o pár minut, udělá šílenou scénu. Dokáže 3 hodiny vkuse u ní sedět a "rádoby" tichým a klidným hlasem ji deptat. (Jen pokud je opilý)On se vlastně o nic jiného než o ni nezajímá. Nikdy na ni nevztáhl ruku, ale troufám si tvrdit, že to psychické týrání je ještě horší. V případě, že jsem se mamky zastala, našel si něco i na mně, například ze všeho obvinil mě. Minulý měsíc matka konečně sebrala odvahu a podala žádost o rozvod, s tím, že pokud se otec půjde léčit, stáhne ji. Sliboval sliboval ("Další měsíc, nebojte další měsíc.."), ale nic se nedělo a otcovy tajné skrýše se plnily prázdnými láhvemi od rumu. Naši se nakonec přece jen rozvedli, ale vzhledem ke společnému rodinnému domu stále přebývají dohromady, ač každý v jiném patře. Mysleli jsme, že se tím něco vyřeší, přesto je vše při starém. Psychické útoky, deptající SMS jsou na denním pořádku, a ráno otec vstane střízlivý a omlouvá se celému světu.
Včera jsme mu daly poslední ultimátum, buď ihned nastoupí léčbu (je to možnost, která by vše vyřešila), nebo definitivně odcházíme pryč. Řekl, že po Novém roce, ale moc dobře víme, že mu nemůžeme věřit. Nevím už, co mám dělat,sestru i s jejím přítelem otec už vyhnal, mě dohnal k antidepresivům, navíc mě dokáže dohnat k šíleným záchvatům vzteku, už jsem doma rozbila několik věcí, ale to ho vůbec nezajímá, v jeho středu vesmíru je jen a jen jeho manželka. Nechce se mi odcházet pryč, žiju zde 20 let, mám tu přátele, proč mám já pykat za to, že on pije? Navíc se bojím, že mu celý dům "spadne na hlavu" a že se upije k smrti. Omlouvám se za tuhle slohovku, ale v kratším podání bych to nedokázala popsat. Budu vděčná za jakoukoliv odpověď.
Petra Maňáková

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23389
Re: Psychické násilí Před 9 rok, 4 měsíce  
Peťko, táta vyvádí, a dělá mu dobře, že trpíte.Je psychicky narušený, podléhá alkoholu, zuří, vylévá si vztek na vás doma.Nevím, jak vám poradit, abyste s mamkou nabrali sílu, nenechali se ničit, vysmáli se mu.V podstatě je to troska, nula, hajzlík, co si vybíjí své ego na vás.Ať táhne do práce, tam se vyřádí, vybouří.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24485
Re: Psychické násilí Před 9 rok, 2 měsíce  
jo,jo,Líba má pravdu,jsou to ubožáci a trosky,stačí se jich nebát,vzít váleček na nudle a pořádně ho s tím přetáhnout já jsem to udělala a od té doby si na mě ten výpitko už netroufnul,spolu už dávno nejsme,ale dostal tenkráte co proto. tak se toho šmejda nebojte,jste v převaze!!
Pindruška

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25102
Re: Psychické násilí Před 9 rok, 2 měsíce  
Taky bych ráda přispěla. Ziju s přítelem u jeho rodičů 3rokem a poslední rok byl pro mě dost psychicky náročný. Pritelova maminka již několik let hodně holduje alkoholu. A poslední rok se k tomu přidali agresivní výbuchy pozdě v noci. I když během dne je vše v pořádku nebo i hodinu před tím pak přijde obrat o 100% a z ní se stane hystericka troska která dokáže řvát i několik hodin v kuse. Ubližuje všem který má normálně ráda a poslední pul rok hlavně mě. Za strizliva (nikdy není strizliva)nebo v době klidu je vše v pořádku. Pozoruju na ni střídání nálad kdy je několik dní veselá a pak zas depky ale výbuchy přicházejí nečekaně. Pak přijde zatmění a jsem rázem ta největší mrcha která je lína. Minule to bylo nejhorší to mě i napadla a dokázala řvát 12hod v kuse což je neskutečný ze to vydržela. Vyházela věci z baráku i svoje.
Je mi ji hrozne lito i když je na mě zla ale už to prerostlo a já se ji začínám bát.
A ocitám se v začarovaném kruhu. Jediný vysvobození je odstěhovani ale tím vyřešíme jen to, že nebude řvát na mě ale na ostatní členy rodiny.
Do léčebny ji nedostaneme to jsme zas ty nejhorší a děláme z ní magora...
Je to strašný když člověk vidí co dokáže alkohol.
tchýně

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25144
Re: Psychické násilí Před 9 rok, 2 měsíce  
Já ti omylem napsala na jiné vlákno. Už dlouho abstinuji....
Pokud budeš chtít si to přečíst je tam pro tebe můj příspěvek.
Tchýně.
Renata pro tchýni

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59055
Re: Psychické násilí Před 3 rok, 3 měsíce  
Dobrý den. Jsem tu nová. Manželovi je 72 let a je alkoholik. Denně mi nadává i na celou moji rodinu. Nikdo si ho nevšímá ale on si vždy něco najde.
Nikdo k nám nechce chodit protože je hádavý a zlý.
Dnes jsem musela zavolat PČR neboť mě opět bezdůvodně napadl.
Chci se rozvést ale on ne. Celá jeho rodina od něho dala ruce pryč.
Denně někde nacházím láhve. Po skříních mezi prádlem atd.
Téměř nic nejí a často zvrací.
Mluví nesmysly kokta občas upadne.
Nevím si rady. Policie řekne že to půjde přestupkovým řízením opět.
On do mne kope a nebyl ani vykázán.
K lékaři nepůjde. Měl vyšší jaterní testy vloni a lékař prý si to vymyslel.
Má někdo zkušenost jak ho dostat k lékaři nebo se ho nějak zbavit abych mohla v klidu žít?
Je to neúnosné jak finančně tak hlavně psychicky.
Říká že má modrou krev a já a okolí se mu budeme klanět.
Strašné já vím.
Děkuji za odpovědi a rady
Jiřina
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59056
Re: Psychické násilí Před 3 rok, 3 měsíce  
Dobrý večer,
existuje nadace "Bílý kruh bezpečí", bezplatně a empaticky poradí. Byla jsem tam když jsem byla obětí stalkingu a poradili. Mají právníky a psychology. Sídlí na Smíchově v Praze.U svaté trojice
www.bkb.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

zkuste to, žít s agresivním alkoholikem je peklo..snad Vám to pomůže...
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59057
Re: Psychické násilí Před 3 rok, 3 měsíce  
Moc děkuji. Právě jsem s paní na lince mluvila. Poradila mi a dala kontakt na poradnu u nás ve meste.
Jiřina
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59058
Re: Psychické násilí Před 3 rok, 3 měsíce  
Tak se držte, ....
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59067
Re: Psychické násilí Před 3 rok, 3 měsíce  
Děkuji. Dám sem vědět.
Jiřina
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter