Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Agresivní dvojče
#7820
Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Zdravím,
upřímně se nepovažuji za alkoholika. Jsem student co si s přáteli zajde jednou dvakrát do týdne na pivo. Mám ovšem problém udržet míru. Zhruba jedenkrát za měsíc to přeženu a absolutně se přestávám ovládat, rvačky, výtržnosti, konec večera obvykle ve vlastních zvratcích. Po takové akci si téměř nic nepamatuji a co se dělo zjišťuji od přátel. Problém je, že tyto přátele pomalu ztácím, neboť jim dělám ostudu. Nejen přátele, ale snad všechny vztahy skončily po takovýchto trapasech. Když pak další den zjišťuji, co se dělo, přijde mi to jako vyprávění o kamarádovi, neboť nemám vůbec potuchy co se dělo, začali jsme tomu říkat "zlé dvojče". Samozřejmně, že se stydím, ale vzhledem k předcházejícímu oknu si plně neuvědomuji, že jsem to provedl já.
Nemáte někdo podobné zkušenosti? Dá se časem nějak "najít" míra nebo je třeba úplně abstinovat?
Díky za odpověď
David Kerndl
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7821
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Davide, neříkej, že jsi to pití s mírou už nezkoušel, jestliže jsi alkoholik, nedokážeš to, tušíš to.Sekni s tím, budeš se divit, jak se Ti bude dobře žít bez alkoholu.Neuvěřitelné, ale jde to, a dobře!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7822
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Přijde mi, že abstinent v mém věku je výrazně odstřižen od společnosti, Zažil jsem pod vlivem spoustu skvělých zážitků a začal nejeden vztah. Střízlivý bych neměl ani na jedno dostatek kuráže. Když tak nad tím přemýšlím, je asi zbytečné hledat radu někde jinde. Buď úplně přestanu pít a trochu se tím vzdálím dosavadním standardům nebo se občas napiju a prostě se budu muset držet na uzdě.
David Kerndl
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7823
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Ale copak to?Davide???Hovoří z tebe jenom strach ze střízlivosti.noc jiného,než strach.V podstatě se bojí o sebe jen TVÉ DŮLEŽITÉ EGO.Tak jako u každého alkoholika,který chce a potřebuje být nadřazený a pro sebe(kvůli druhým důležitý).Timto jsem ti přesně i zdělila tvoji diagnozu-alkoholik jseš zcela určitě.Čeho se bojí Tvé ego?Jen toho,jak bys vypadal před druhými,že by ses neumněl vůbec bez alkoholu bavit.Je mi tě líto,že to takto vidíš.Můžu TĚ UBEZPEČIT,ŽE JSI NA OMYLU BAVIT SE BEZ ALKOHOLU UMÍ DOOPRAVDY JEN TI LIDÉ,KTEŘÍ SE NAUČILI ŽÍT ZCELA JINAK NEŽ TY ŽIJEŠ A MYSLÍŠ SI SÁM,ŽE JE TO ZÁBAVNÉ-MOŽNÁ JEŠTĚ TROCHU JE.pOZDĚJI TO BUDE TRAPNÁ ZÁBAVA I PRO DRUHÉ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7824
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Ahoj Davide...

upřímně s myšlenkou, že když nebudu pít, tak budu totálně out - mimo - prostě bez přátel... jsem se podotýkala taky. Vlastně proto jsem nechtěla přestat pít a snažila jsem se vymyslet něco tak, aby šlo pít a přitom být s ostatníma v pohodě.
......zkrátím to........
Po chvilce toho, kdy se mi to zdálo, že to mám pod kontrolou se všechno vrátilo tam kde to bylo... Šlo to do kopru. Totálně.... a hlavně VŠECHNO! ! !
Takže jsem se dopracovala k tomu, že nepiju. Myšlenka že nepiju už mě nijak neodpuzuje a vůbec mi to nevadí. Dřív jsem chlast považovala jako neodmyslitelnou část života... ale teď???

nepiju a co...??? Neomezuje mě to. Chlast není tak podstatnej jak jsem si dřív naivně myslela. Vlastně ho vůbec k životu NEPOTŘEBUJU ! ! !

Je mi 20, nepiju a teď konečně mám pocit, že ten život za něco stojí
Ivana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7825
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Lidé v mém okolí berou alkohol jako normální neškodnou věc. Ani já nevidím problém v tom zajít si na JEDNO. Nerad bych měnil lidi, kterými se obklopuji. Nepřijde mi, že by měli jakýkoliv vliv na mé absurdní chování a nikdo z nich podobný problém nemá.
Z mého pohledu vidím čistou abstinenci jako prohru. Alkohol vás přece omezí i tím, že ho pít nemůžete. Problém je někde ve mně, kdy nedokážu kontrolovat své chování. Cílem je právě vlastní sebekontrola, která by měla vrcholit tím, že se dostanu do skupiny mající alkohol za normální neškodnou věc.
Když si tak pročítám všechny předchozí řádky, tak vidím, že jsem zabrouzdal do jiných vod, než jsem chtěl.
To máte opravdu všichni takovou zkušenost, že se opilecké agresivity a výpadků paměti nedá zbavit jinak, než abstinencí?
David Kerndl
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7826
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Aktivně sportuji a drtivou většinu času se bavím v "normálním" stavu. Původ agresivnícho chování jsem hledal právě ve zvýšené sportovní aktivitě -> hormony -> vyplavování. Prodělal jsem delší sportovní pauzu, ale agresivita nezmizela.
Další důvod jsem viděl v nespokojenosti s dosavadním životem -> neúspěch ve vztahu -> tak to ze sebe vymlátím. Uplynulý měsíc však byl, převážně díky nové přítelkyni, pravděpodobně nejšťastnější v mém životě, a přesto jsem se neudržel a "vypustil dvojče". Nic mi nechybělo, byl jsem sám se sebou spokojený, a proto bych nečekal, že po opití budu agresivní a nekontrolovatelný.
Abych to zhrnul. Pití alkoholu boří zábrany, když to přeženu dělá nás upřímějšími, ničí přetvářky. Proto se mi zdá, že je třeba hledat spíše "vnitřní rovnováhu", než svalovat vinu na alkohol.
David Kerndl
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7827
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
DAVIDE,NEMÁŠ KONTROLU NAD SVÝM PITÍM ANI NAD SVOJÍ AGRESIVITOU,KTERÁ SE OBJEVUJE-STEJNĚ JAKO TVÉ PIJÁCKÉ ÚLETY,KDY ZTRÁCÍŠ KONTROLU NAD PITÍM.JE TO NORMÁLNÍ BĚŽNÁ FORMA ALKOHOLICKÉ NEMOCI-I KDYŽ TY TO POPÍRÁŠ.S ALKOHOLEM ŽÁDNÉ VNITŘNÍ ROVNOVÁHY NIKDO NIKDY NENABYL-TY NEJSI VYJÍMKA.cÍTÍŠ TO SPRÁVNĚ,ŽE POTŘEBUJEŠ ROVNOVÁHU-ALE TÉ JDE DOCÍLIT JEN BEZ ALKOHOLU.KDYŽ PŘIJMEŠ NEPITÍ,KDYŽ DOKÁŽEŠ POROZUMNĚT A PŘIJMOUT SÁM SEBE,POCHOPÍŠ ŽE TVÉ VNITŘNÍ BLOKY (ZÁBRANY) VZNIKLY NĚKDE DOCELA JINDE A JINAK-A NAUČÍ TĚ TO BÝT UPŘÍMNÝM A BEZ JAKÉKOLIV PŘETVÁŘKY ŽÍT BEZ ALKOHOLU.ALKOHOLOVÉ OPOJENÍ VYTVÁŘÍ JEN SEBEKLAM-A TOMUTO PRÁVĚ PODLÉHAJÍ VŠICHNI ALKOHOLICI-BOHUŽEL HODNĚ Z NICH NA TENTO SEBEKLAM UMÍRÁ.STÁLE PLATÍ-ALKOHOLISMUS JE NEVYLÉČITELNÁ A ČASTO RECIDIVNÍ ONEMOCNĚNÍ KONČÍCÍ SMRTÍ.JEDINÁ CESTA JE ABSOLUTNÍ STŘÍZLIVOST-ČÍMŽ JSEM TĚ TÉŽ NEPOTĚŠILA.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7829
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Pod slovem nemoc si představuji něco uplně jiného. Jsem přesvědčen, že se svým stavem mohu něco udělat.
Upřímně mi vaše názory připadnou poněkud extrémní. Mnoho lidí v mém okolí pije čatěji a třeba i větší množství a přijdou mi naprosto spokojení.
Každopádně díky za sdílené zkušenosti.
David Kerndl
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7830
Re: Agresivní dvojče Před 12 rok, 2 měsíce  
Ahoj Davide, ponechme stranou, zda jsi či nejsi alkoholik.. to tu nikdo vědět nemůžeme... nicméně, pokud ti opilost působí takové nepříjemnosti, bylo by logické jednoduše nepít... to by udělal člověk, který nemá problém se závislostí... něco jako když mám vyrážku po jahodách, tak je nejím, přesto, že patří k létu a jsou dobrý a krásně voněj... nebudeš je jíst, protože ti způsobí problém a ty to víš... jestli se nedokážeš spontánně bavit bez alkoholu, je to problém psychiky,ale myslím, že k tvému věku to tak trochu patří... nějaká nejistota v sebesama...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter