Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Antabus ANO či NE?
#9759
Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Zdravím všechny,

dokončuji protialkoholní léčbu (v léčebně) a potřebuju se rozhodnout,zda po skončení užívat Antabus nebo ne.

Chtěl bych vás poprosit o vlastní zkušenosti s tímto přípravkem, ať už pozitivní nebo negativní a vlastní zkušenosti "vyléčených", kterým se naopak daří zcela bez Antabusu.

Jen prosím žádné statistiky, opravdu vlastní zkušenost.

Předem všem přispěvatelům děkuji.
Kamil

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9762
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Kamile.jako pojistka funguje Antabus spolehlivě.Nedovolí ti rozpít se do extrému,kdy už zase ztratíš hlavu a válíš se ve sračkách,když už by se stalo a chtěl ses přesvědčit-spíš tvůj alkoholický mozek začal našeptávat,že už jsi vyléčený.První rok je opravdu nejtěžší pro udržení střízlivosti.Vrátíš se do domácího prostředí a začneš si uvědomovat situce,které tě k pití přiváděly,stejně jako svoje vzorce chování,které k tomu přispívaly.Začne se dostavovat pocit strachu,že náhodou něco nezvládneš-Antabus tě jistí i v tom.Já si chozením na Antabus uvědomila,že nepiju jenom kvůli sobě.Že toto vůbec první věc,kterou dělám jen pro sebe.Předtím jsem to měla postavené,že nepiju hlavně kvůli svým dětem a že to,že jsem střízlivá dělám kvůli nim a pro ně.Chozením na Antabus máš možnost si srovnávat a především udržovat prioritu své střízlivosti na prvním žebříčku hodnot.Což je v běžném životě velice těžké udržet.Mně se to ted´nepovedlo.Stálo mne to ošklivou recivu a jsem vděčná,že ted´chodím na Antabus každý den a ne jenom 2x v týdnu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9763
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Já jsem antabus odmítla, bolel mě po něm žaludek, což neznamená, že ho nedoporučuji.Hlavně, jestli víš, jak a kde se budeš doléčovat i jinak , doma.Protože život venku je daleko těžší, než v léčebně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9767
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj, já za sebe taky doporučuju, já ho nenasazovala po léčebně, ale až za pár let, kdy jsem mívala kvartály... mně pomohl nastartovat do střízlivosti a jsem za něj vděčná...
Ale je fakt, že mě nikdy ani na vteřinu nenapadlo ho zkusit přepít, na to jsem moc posraná takže pro mě o byla fakt pojistka
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9790
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj.
Já sem ho nebral. Dá se přepít. Tak to pro mě nemělo význam.
Asi si to musí každej říct sám. Proč ano, nebo proč ne...
Není samospasitelnej, ale jestli to někomu ulehčí počátek, nebo jakkoliv může pomoct, proč ne.
Každej jsme jinej i ta abstinence, tu si musí každej ušít na míru.
Není ostuda ho brát. Taky asi nemá moc význam se bát jako o sebe když je člověk na antabusu a napil by se.
Třeba by to byla rychlejší smrt než se upít a nebát se .
Nezapomeň se zeptat hlavně sám sebe co ty na to, jestli teda jo, nebo ne a proč.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 20/07/2012 21:12 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9803
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj Jano,děkuji za reakci. Chodíš tedy každý den. Jak to funguje v praxi? Kam se chodí a v kolik hodin? (Jedno v jakém městě, počítám že to bude všude podobné.) A jak je to slučitelné se zaměstnáním? Nikdy jsem na nic podobného nechodil a nemám vúbec žádnou představu.
Kamil

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9805
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Kamile já chodím každý den,protože jsem měla po roce recidivu.Pokud to neustojím s Antabusem už budu muset nastoupit léčbu v Apolináři.Jinak běžně po léčbě docházíš na antabus 2x v týdnu.Chodíš ke svému psychiatrovi,kde ti ho podává sestřička.Namátkově také foukáš.Každá ambulance,kde má v tyto 2 dny v týdnu prodlouženou dobu aby většina alkoholiků mohla docházet po ,nebo před svojí pracovní dobou.Takže žádné problémy.Ještě jednu radu.Chodila jsem na Antabus a pracovala tak,že jsem musela vždycky o nějakou tu minutu vyběhnou dříve,abych ho stihla.Zároven´jsem se v práci styděla za to,že jsem alkoholička,že vůbec musím na nějaký Antabus.Jednou se mi stalo,že jsem přiběhla,sestřička už v kabátě mi vynadala,že jdu pozdě.Já totálně vyš´tavená a nasraná-jsem si řekla tebe ty krávo nepotřebuju!ŘÍKALA JSEM SI,SNAŽÍM SE JAK PITOMEC-HONÍM SE CELOU ŠICHTU,AT´VŠECHNO STIHNU,S VĚČNÝM STRACHEM SE SNAŽÍM VYSTARTOVAT TAK ABY SI TOHO ŠÉF NEVŠIMNUL,A ONA MI JEŠTĚ VYNADÁ-O TAKOVÉ NERVÁKY NESTOJÍM!A bylo rozhodnuto-přestala jsem chodit.Výsledek za krátký čas jsem se pohádala se šéfem-neustála jsem to a šla na jedno.Jedno nebylo-prochlastala jsem celou noc,takže jsem do práce v tomto stavu nemohla.přišly výčitky,další několika denní pití-a mně z práce na hodinu vyrazili.Kdybych v práci tenkrát dokázala říct pravdu a nestyděla bych se za ni,kdybych tenkrát uměla přijmot fakt o své závislosti a uměla si přiznat jak moc potřebuju pomoct a uměla si toho i vážit?Nemuselo to vůbec takto skončit.Tím,dneska se za to že jsem alkoholička nestydím,nestydím se za Antabus,neřeším jestli mne někdo pomlouvá-řeším opravdu sama sebe a svoji závislost.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9808
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Antabus může podávat i někdo, kdo s Tebou žije ve společné domácnosti.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9809
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Libuš.tato verze připadá jen pokud musíš dojíždět k svému psych. a nemáš jinou možnost.Lékaři AT upřednostńují,aby jsi brala u nich-cestou si máš možnost pokaždé něco víc srovnat v hlavě,ale též v sobě samotném.Takže se NEJEDNÁ JENOM O UŽITÍ-ale o TO víc PODSTATNÉ PRO STŘÍZLIVOST.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9819
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Pár lidí znám, kterým podává antabus někdo z rodiny, funguje to.A co KUDZU, už to někdo zkoušel, prý novinka, zázrak.........
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter