Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Bílá Voda
#1556
Bílá Voda Před 13 rok, 8 měsíce  
Ahojte všichni,
chtěla bych vás poprosit, pokud jste někdo byl v léčebně Bílá Voda v Jeseníkách, jaké to tam je???Co od toho mohu čekat, jak to tam funguje a pod. Něco jsem si našla na internetu,ale uplné detaily toho, jak to tam chodí a tak, nevím.Odjíždím tam za 14 dní na 3 měsíční léčbu....mám z toho zatím strach a nedovedu si to představit , ale věřím, že se konečně dostanu do normálu....už s pitím nemůžu žít....přišla jsem kvůli pití snad o všechno na čem mi v životě záleželo a už takto nechci fungovat dál...je mi 28 a věřím, že ještě není vše ztraceno....teda doufám!!!! Za každou zkušenost a radu vám budu vděčná!!!Jsem z toho dost vyplašená!!nejen z toho rozhodnutí tam jít,ale i z toho, jaké to tam bude, kde budu spát, že tam budu sama bez rodiny, bez mojeho milovaného pejska....však víte - obavy!!!Předem moc děkuju!!!
Petra
petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7146
Re: Bílá Voda Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj,
absolvoval jsem léčbu v BV před dvěma roky.
Zkusím popsat mé zkušenosti a dojem z léčby. Léčba v BV je na 16 týdnů. Při nástupu jde klient na oddělení IV, kde je příjem. Tam je pár dní. Potom nastoupí na odd. I, kde už začíná samotná léčba. Ta probíhá ve třech etapách, červená, oranžová, zelená. V první etapě klienta nepouští ven. V dalších etapách má vycházky. Za celou léčbu se klient dostane dvakrát na víkend domů.
Klient je celou léčbu zaneprázdněn povinnostmi a úkoly, takže těch 16 týdnů uteče jako voda.
Okolí Bílé vody je nádherné. Pokud je možnost, tak radím nastoupit na léčbu v lednu. Venku bude ještě sníh a na jaře můžete vyrazit domů.
Terapeuti jsou skvělý. Seznámíte se tam se skvělými lidmi a budete mít spoustu zážitků. Pochopíte kdo jste.
Abych nezapomněl, nejdůležitější jet na léčbu kvůli sobě! (pochopíte na léčbě)
Léčba v BV je moje první, doposud abstinuji.
Takže pokud máte problém s alkoholem, vřele doporučuji.
PS: Pokud to někdo má daleko do BV, je to jedině dobře. Časté návštěvy klienta zbytečně ruší od léčby.

Přeji všem hodně štěstí

Lacca
Lacca

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10264
Re: Bílá Voda Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj, mám dotaz. Za 14 jedu do Bílé Vody za přítelem na rodinou terapii, chtěla bych vědět, jaké to je,co mě tam čeká.Mám z toho strach.Díky za odpověď,Maruš
Maruš
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 02/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10265
Re: Bílá Voda Před 11 rok, 8 měsíce  
Maruš, ničeho se neboj.Zkusíš si program , režim, který pacienti plní, není to těžké.V BV jsem nebyla, znám rodinku z jiných léčeben, al určitě to stojí za to!Tam budete mít prostor si vyříkat to, co doma nikdy nezvládnete, lékaři Vám pomohou, pacienti taky.Ty pochopíš, že opravdu se snaží, co pro svou abstinenci vydržel, on zase ocení, že jsi přijela, držíš ho, nebojíš se plnit ten režim.Většina rodinných příslušníků odmítá jet, je to pro ně ponižující, škoda.Uvidíš, že budeš ráda, že jsi tam jela.Režim zní hrozně, jen budeš týden žít tak, jako pacient.Neboj se, neváhej, jeď, stojí to za to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10271
Re: Bílá Voda Před 11 rok, 8 měsíce  
Díky moc za odpověď!! Bude to pro mě velká zkušenost, režim nebo pravidla mi nevadí, nejvíc se bojím právě toho "vyříkávání si".
Je spousta věcí který mu chci říct,jak moc mi ublížil když pil, doma jsem to vždycky dusila v sobě,doufám že tam to zvládnu,že pěkně všechno probereme a bude už jen dobře. Hlavně si moc přeju,aby to už byla jeho poslední léčba
Maruš
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 02/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10273
Re: Bílá Voda Před 11 rok, 8 měsíce  
Maru, vše mu řekni, on to tam unese, a taky pacienti podpoří Vás oba, řeknou své názory, uvidíš, jak se Váš vztah pročistí,doma by jste to nikdy takto nedokázali.Hodně pomáhají názory jiných, stejně nemocných, rodinka je výborná, pomáhá.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10702
Re: Bílá Voda Před 11 rok, 7 měsíce  
Ahojky, tak včera jsem se vrátila z "rodinky" v Bílé Vodě. Byla jsem tam týden a musím říct, že je to velká zkušenost.Platila pro mě stejná pravidla a režim. Myslela jsem jak to bude jednoduchý, že si s přítelem pěkně všechno vyříkáme, ale je to dost náročný, dost mě to sebralo. Asi bych tam potřebovala být déle, abych se víc otevřela. Jsem ráda, že jsem tam byla, spoustu věcí sme si vyjasnili. Doporučuji to každému,kdo má v rodině nebo jen někoho hodně blízkého závislého,aby tuto terapii prožil.Je to dobré pro obě strany. Ostatní mě do kumunity bez problému přijaly a já mám dobrý pocit z toho,že jsem mohla přítele v léčbě takhle podpořit.
Maruš
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 02/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10703
Re: Bílá Voda Před 11 rok, 7 měsíce  
Výborně.Tak to má Maruš fungovat!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10727
Re: Bílá Voda Před 11 rok, 7 měsíce  
Právě,že převážná většina lidí si myslí,že problém má jen jejich alkoholik.Mají pravdu v tom,že jejich alkoholik pije.To,že díky tomuto pití ale též díky nesprávnému přítupu vznikly desítky dalších problémů u všech zůčastněných si uvědomuje málokdo.Je to také častá příčina opakující se recidivy po léčbě.Alkoholismus se podaří úspěšně zastavit-ovšem další neřešené problémy včetně oblasti vztahů v celé rodině jsou tak neůnosné,že alkoholika opět doženou a začne opětovně pít.Je důležité,aby se do uzdravení zapojili všichni.Právě toto bývá podceněné.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14500
Re: Bílá Voda Před 10 rok, 9 měsíce  
Vsem kdo vahaji

Prestal jsem diky lecbe v Bile Vode chlastat ( Rok a pul nepiji )mel jsem stesti mam vybornou a nadhernou praci v zahranici, povedl se navrat k rodine a mam nove pratele kteri o me vi ze se nenapiji a alkohol mi nenuti.
Vratil jsem se z Asie kde jsem byl rok a muzu rici ze konecne jsem zase stasny a muzu se sve rodine svym synum podivat do oci. Chce to jen prehodit system hodnot a priznat si ze jsem alkoholik ( abstinujici alkoholik ,coz je velky rozdil).
V Cine jsem byl se svymi problemy sam , ale pomohl mi ZOLOFT ordinovany lekarem na deprese a zaroven pusobi jako berlicka proti piti a hlavne mi pomohla moje rodina ktera mi dala Posledni sanci. Zaroven zdravim cely personal v Bile Vode a dekuji..... V Bile vode jsem byl na leceni od Ledna 2012 do
dubna 2012.

Vsem vahajicim alkoholikum preji Silu k rozhodnuti.

Pouzivam prezdivku Jagu Ajagi (

PS. Do Bile vody zdravim a Hlasim navrat k hodnotam. ( NEPIJI)
Jagu Ajagi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter