Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit?
*
#63036
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 5 měsíce  
Dekuji za odpověď. Uvidím jak ten výpis bude vypadat, byl by to poslední záznam. Odstrihnu to, pokud by to byl samostatný papír tak stopím.
Fabia
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63056
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
Je mozne, ze v dokumentaci budete mit zaznam o leceni na psychiatricke klinice, ale mozna tam nebude diagnoza - s cim jste se tam lecila. Ja si vubec nemuzu vzpomenout, jak jsem to udelal a co v te dokumentaci mam napsano, kazdopadne vitr jsem z toho mel, ne ze ne . Akorat bych byl opatrny, kdyz vyhodite do kose ten zaznam, je to vlastne asi "podvod"/nepravdive dolozeni zdr. dokumentace, coz by se mohlo nevyplatit, za urcitych okolnosti.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63061
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
No ono to stejně nejde, je tam hlavička jakoze rodinná anamneza, osobní anamneza.. tam je napsané akorat syndrom zavislosti na alkoholu r.2021, pak farmakologická anamneza. atd.. vsechno prostě text v jednom odstavci. Takže to ani nejde nijak zatajit. Prostě to tak je a hotovo. A já na to kašlu. Tak to tam je. 9.12 to tam ponesu. Pak dám vědět jaká byla reakce.
Fabia
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63062
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
Toto je bohužel velmi nešťastné a věřím, že někoho může fakt, že jej bude alkoholová diagnóza provázet po zbytek života (a možná poškodí v profesní sféře...či např. hrozí ztráta ŘP atd.), od léčby zcela odradit. Pro ty, kdo možná řeší něco podobného - cesta se vždy najde! - dobré je, ověřit si předem podmínky nástupu. Dle mé zkušenosti se dá v ústavech, kde vládne trochu rozumný personál, domluvit takřka na čemkoli. Pokud tedy nechcete, aby se záznam o léčbě táhl vaši zdravotnickou dokumentací, obvodního lékaře za žádnou cenu neuvádět. V opačném případě mají bohužel povinnost zaslat mu výstupní zprávu.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63063
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
Fabia, držím pěsti. Snad vše dobře dopadne. Tak či tak jde de facto o chorobu jako každou jinou a diskriminována byste jistě být neměla, pokud jste nyní fit. A za tím bych si stála.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63066
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
Fabia, jen nahlas premyslim. Zamestnavatele zajima, zda je clovek schopen vykonavat praci (schopen/schopen s omezenim/neschopen) k cemuz slozi vstupni prohlidka a pak peridicke, ktere jsou dane zakonem(?). Schopen/neschopen je vystup z prohlidky, o ktere lekar zamestnavatele udela zaznam a ten ma k dispozici zamenstnavatel. Tak si kladu otazku, na co a proc dodavat komplet zdravotni dokumentaci - je to na to opora v zakone/zakony narok/narizeni?

Kontakvoal bych sveho lekare, konzultoval postup a nechal si vystavit potvrzeni, ze dochazim na kontroly/leceni, ktere prokazuje, ze clovek nekonzumuje alkohol. Pokud by se zamestnvatel zminil nebo vyslovil nejakou pochybnost/neduveru v souvislosti s lecbou a jednani by bylo ok, nabidl bych toto dolozeni od lekare.

Jakekoliv jine pravni reseni je neco, co clovek nechce a je to zbytecne.

Kleris, to je pravda. Neuvest sveho lekare a nemaji to kam poslat. Bude to sice dohledatelne pres pojistovnu, ale v karte pacienta u praktika to nebude(?).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63111
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
Tak jsem tedy vypis i se zapisem o závislosti na prohlidku donesla. Lékařka se zachovala velice profesionálně. Pouze se zeptala, zda jsem byla na léčbě, ja rekla ano, 3 mesice. A ona jen pokyvala hlavou, a dál pokracovala, jakoby nic. Tak asi dobrý. A já měla bobky větší než před maturitou.
Fabia
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63112
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
Lekarce?
Ja mel za to, ze mas obavy, aby se to nedozvedel od lekare zamestnavatel.
Lekari je to vicemene jedno, pokud vysledek bude - je schopan vykonavat danou pozici bez omezeni.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63114
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 2 rok, 4 měsíce  
Nesla jsem vypis ze zdravotní dokumentace k lekarce kam budu chodit na roční prohlidky pro zamestnavatele. Tak jestli ho bude informovat tedy nevim, ale napsala, ze práce schopna a vykonavat nocni smeny mohu.
Fabia
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter