Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Delirium tremens?
#10088
Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Před dvěma měsíci jsem byla hospitalizováná se zánětem jater. Pila jsem asi rok, velké množství alkoholu, kombinovala tvrdý s vínem apod.
Dlouho jsem si uvědomovala a sama sobě přiznávala, že jsem alkoholička, ale ostatním jsem to nedokázala říct, vyslovit to nahlas i když sama jsem to věděla.
Až když jsem zežloutla, jsem si uvědomila, že je třeba s tím něco dělat.
V nemocnici jsem ale lhala o množství co jsem pila, protože jsem se styděla to říct někomu cizímu nahlas, samozřejmě mi tam nikdo nevěřil. Ale já to nahlas stále popírala.
Po odchodu z nemocnice s kupou léků jsem si řekla, že když jsem teď zase v pohodě, tak si můžu dát ten první den trochu vína, ale skončila jsem kde jsem byla a jela jsem ve víně. Přestala dodržovat dietu a téměř nebrala prášky. Poslední týden jsem skoro nejedla a jen pila.

Teď už se dva dny držím nepít, ale mám hrozný absťák, klepu se jak ratlík, ale co je horší nedokážu skoro nic sníst ani pít (myslím vodu a čaj). Jak se tohle dá přemoct? Skončím s tím zas hospitalizovaná? Do nemocnice se mi nechce, veškerý alkohol jsem vyhodila a vinotékám se hodlám vyhýbat.
Kat

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10089
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Kat, abstinence po zánětu jater je naprosto nezbytná !!!Kupte si v lékárně Lipovitan a Silymarin / to je koncentrát výtažku ostropestře mariánského /. Fakt to funguje jako ochrana a regenerace jater, není to žádný marketimkový trik . Nevím, jaké jste měla výsledky jaterních testů v nemocnici. Nedivte se, že poznali, že to máte z alkoholu. On totiž poměr jednotlivých transamináz a zvýšené GMT to spolehlivě odhalí, dělám biochemii, vím to. Teď je hlavní nepít a dodržovat dietu na játra. Držím palce !
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10090
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Děkuju za odpověď! Ostropeřec mariánský mám už koupený a beru i svoje ostatní léky. Ale to co mě děsí je to, že teď co jsem přestala pít v sobě neudržím žádné jídlo a nechápu pořádně čím to je. Jestli si moje tělo navyklo tak na alkohol a není schopné teď nic příjímat.
Kat

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10091
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
kat, máte asi absťák, a protože jste pila delší donu a v kombinaci doléčování jater to asi bude trvat delší donu, než u lidí, co mají jen obyčejnou kocovinu. Tak že pít do douškách a hlavně čaje, ne vodu, je moc těžká do žaludku. A po troškách třeba piškoty, rohlík, čaj oslazený glukopurecm. Uvidíte, že to půjde. Musíte si to přetrpět, myslím , že jiná rada teď není. Odpočívat, držet dietu a nepít. Tak jako lidi po žloutenkách, ale to Vás urřitě poučili v nemocnici.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10093
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Kat-být Vámi nehraju si a navštívím lékaře.Stejně jako s Vašim pitím by jste měla navštívit odborného lékaře a tím je pro Vás psychiatr AT(pro závislé).
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10101
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Doporučil bych preventivně B-komplex, B12, B1 (Thiamin). Klidně brát vyšší dávky. (Především B12 a B1) Na játra Essentiale Forte.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10113
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Dobrý den Kat,
připojuji se k Anetě,která určitě ví,o čem mluví.
Mě taky na játra pomohl ostropestřec mariánský-asi jeho nejsilnější forma je Sylimarin-forte,volně prodejný ve všech lékárnách.Opravdu funguje až zázračně-taky jsem kdysi měla hodně špatné jaterní testy.
Přeji hodně zdraví!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10115
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Heleno, je to vyzkoušené, Silymarin fakt udělá s játry divy. Ale samozřejmě...nepít a nic tučného. Lidé se kolikrát diví, že mají zvýšené jaterní testy a jsou téměř abstinenti. Játra mají ztučnělá vzhledem ke špatné stravě, a tuk je taky jaterní zabiják !
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10117
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
Aneto,
sama jsem žasla,za jak poměrně krátkou dobu se mi jaterní testy srovnaly-samozřejmě bez alkoholu.Toho už jsem se od té doby ani nedotkla.Ale ani tak jsem nevěřila,že obyčejná bylinka jako je ostropestřec má takovou sílu-naše babičky věděly,proč hledat zdraví v přírodě!
Zdravím a přeji hezký weekend!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10118
Re: Delirium tremens? Před 11 rok, 8 měsíce  
K lékaři se v pondělí chystám a dozvím se výsledky posl jaterních testů, které samozřejmě budou horší než ty předešlé a dost se toho bojím. Protože v nemocnici mi tenkrát sice šíleně pomohli co se týče zdravotního stavu, ale měla jsem tam z toho prostředí šílené deprese.

Navíc se mi k doktorovi nechce jít s absťákem. Říkala jsem si, že nejméně týden před tím s tím musím skončit, ale další den jsem si pomyslela, že den navíc nic nezkazí atd.
Ale z toho úplně nejhoršího jsem po těch dvou dnech naštěstí venku, už se neptřepu celá, nezvracím. Ale na rukou je ten třas samozremně pořád vidět.
O Sylmarinu jsem nevěděla, ale aspoň mám ten ostropestřec i essentiale forte.

Doporučovali byste spíš psychiatra nebo AA?

Jinak opravdu moc děkuju za všechny názory a typy.
Kat

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter