Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1213141516171819
Dolů
Téma: Prestal som piť.
#12720
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Tak jen to upřesním: opravdu mi ta doktorka řekla, že deprese nemám, že jsem společenská a živá osoba
že prý ale po zkušenostech píše AD všem pacientům, že prý některým to pomáhá proti bažení

upřímně: na mě ta doktorka zrovna dojem neudělala, byla taková zanedbaná(špína za nehty,urousané vlasy), 3x během našeho rozhovoru vzala svůj soukromý mobilní telefon a taky mi řekla, že "vy nepijete, že byste si tím něco řešila, vy si tak pijete na ten zlatej život a říkáte si že to dělají všichni" , s čímž teda nesouhlasím a vůbec netuším, kde to vzala, protože nic takového jsem jí neříkala:)

zkusím se zeptat ještě i té psycholožky, jsou na jednom pracovišti, ale z té mám lepší pocit, tak třeba mi to vysvětlí...jdu k ní v úterý, tak vám sem potom napíšu, co mi řekla:)

dnes jsem vzala antidepresiva po druhé a žádné vedlejší účinky už jsem neměla, zatím se cítím úplně stejně jako před
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12725
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Když jsme u těch příčin pití,tak na pivo jsem začal chodit až po dvacátém roce,do té doby to bylo příležitostně.Pil jsem jak každý,záleželo na okolnestech,když jsem musel v práci jezdit autem tak třeba půl roku sem si nečuch.V opačném extrému jsme tam seděli od rána do noci a udržovali se lahvinkou.Asi po deseti letech se to začlo zintenzivňovat a hlavní důvod byl ten,že sem neunes svou složitou životní situaci.Nedokázal jsem se vyrovnat s vážným onemocněním ženy,prostě sem to spláchnul,abych na to nemyslel.A pak po čase takového pití už to znáte,rozsvítilo se mně takové to varovné světlo v hlavě a snažil jsem se z toho dostat.Pořád mně to poráželo,po každém pokusu bylo hůř a hůř,šílené stavy.No a po delší abstinenci se to začlo všecko upravovat nějak samo,jsem takový se vším vyrovnaný a smířený.Všechny ty stavy ustoupily,cítím se dobře,někdy se mně vrací minulost co jsem udělal možná špatně,to já právě nevím,ale nemá smysl se tím trápit.

Vlastně se říká,co tě nezabije,to tě posílí a mé dětství nebylo taky moc radostné a brzy jsem osiřel a možná to mně pak pomohlo.Postupně,taky sem býval takový ten někde v koutě,poprvé jsem poznal psychologa po maturitě na pracáku a to mi-až dnes mně to dochází-pomohl.Už ve škole jsem měl sice takovou tu sílu,když mně něco nešlo tak jsem na tom šíleně makal,ale chyběla mně ta průbojnost a nenechat dřevo na sobě štípat,taková ta asertivita.A v práci jsem to dotáh pak daleko,jenomže co z toho,sice mně to bavilo,ale nenaplňovalo,málo času,plno peněz...Tož asi tak.
OndraX
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12726
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Ondro, život Tě dost otřískal, stejně jsi vyhrál, víš totiž, co je pokora, to je ty výhra.Jen vydrž nepít a nezapomínej na to, že chlast je past.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12821
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Tak co lidi, jak se daří v abstinenci?
Já zatím měsíc a půl, k psychoterapeutce prý mám chodit jen 1x za 3 týdny, přijde mi, že si tam nějak nemáme ani moc co povídat, ale říkala jsem jí, že stejně mi nejspíš pomáhá to, že vím, že "se léčím", že někam docházím a dělá mi dobře, že jí tam vždy můžu říct, že se daří abstinovat úplně bez problémů. Přijde mi to až takové podezřelé jak mi abstinence nedělá žádné problémy, nemám žádné bažení...je mi jasné, že to někdy přijde, proto se snažím být na to připravená. Do styku s alkoholem nepřijdu vůbec - mám suchou domácnost, nechodím nikam kde se pije...terapeutka mi poradila i přepínat v tv i reklamu na alkohol, nekoukat se ani v obchodě na flašky, prostě ani žádný vizuální kontakt...přijde mi to trochu moc, ale dělám to:))
Momentálně jsem v takovém stadiu, že by mi přišlo takové divné, nepřirozené, kdybych šla a koupila si něco...

Budu vám sem psát, kdybych měla nějaký nový postřeh.

Zvláštní je, že jsem zkoušela přestat 100x a nešlo to. A teď po 101ní se něco přepnulo a ani k tomu nebyl potřeba žádný pád na dno. Raději zůstávám ve střehu.

Co ale můžu říct s jistotou je to, že kdybych neměla suchou domácnost, tak bych na tu láhev třeba v lednici musela pořád myslet, jsem ráda, že i můj partner přestal kvůli mě pít. Je to tak mnohem jednodušší.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12822
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
a ještě jeden postřeh:

moc mi pomáhá, že mi mé okolí věří, že mě podporují, přítel mi říká, že je na mě pyšný, že jsem dobrá....sestřenice i švagrová mi volají každý týden a taky mi říkají jak jsem skvělá, že mi to tak jde...na mě vždy fungovala ta pozitivní motivace a podpora, jsem jim za to vděčná.

To že jsem abstinující alkoholik neberu jako ostudu, beru to jako to, že jsem opravdový bojovník. Žádné Béčko
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12827
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Ahoj. My alkoholici jsme odlišní od ostatních pijáků tím, že máme alergii na alkohol. Jejím projevem je zvýšená žádostivost po alkoholu. Tak jako alergikovi na jahody se alergie projevuje kopřivkou nebo průjmem, alkoholikovi se po první skleničce zvýší žádostivost po další skleničce a další ...Je to nemoc našeho těla.
Přijde "flám" a po něm výčitky svědomí,strach z toho co jsem vyváděl,sebelítost,vztek, naplnuje nás pocit viny, jsme neklidní,podráždění,nespokojení, jsme bezmocní a síla vůle přestává stačit. Vše co jsem kdy spáchali kvůli chlastu zapomínáme. To je projev naší duševní nemoci, který končí nebo vlastně pokračuje další první skleničkou a spouští se alergie a naše žádostivost...kolotoč končící pomatením nebo smrtí.
Je jedno jak dlouho nepiju a nebo jak mne ostatní podporují nebo nepodporují, je jedno jestli piju pět nebo dvacet let, je jedno jestli jsem byl zavřený jednou nebo pětkrát, je jedno jestli jsem byl rozvedený jednou nebo pětkrát nebo vůbec, je jedno jestli mám práci nebo ne. Zůstávám alergikem na alkohol bez schopnosti ubránit se první skleničce.
MÁTE TO TAKY???
Anonymní Alkoholici mají jedno řešení, které funguje.
Standa, uzdravený alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12829
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Staníku, uzdravený alkoholik je holý nesmysl, sorry;)

A nemyslím si, že je jedno, jestli abstinuji.Mě se s abstinencí žije moc dobře a nehodlám na tom nic měnit:)
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12831
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Standa myslí asi nepijící alkoholik.Jasně, že nemocní budeme do smrti.Nemoc máme stejnou, ale ten, co nepije léta, je sice také ohrožený , ale přeci jen ví víc o abstinenci, jejich výhodách, než nováček, co přestává pít.Malý rozdíl tu je.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12845
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Upřímně, lidi jako tady Standa, mě od AA dost odrazují.
Jsem ráda, že mám svou terapeutku a životní styl, který se s alkoholem neslučuje, mám pro co žít. To mi stačí.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12851
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Ono něco jako vděčnost určitě u Standy hraje roli, u mně také.Byla jsem na tom moc zle, na AA jsem našla vše, pomohli mně neskutečně, díky nim nepiju, žiju.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1213141516171819
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter