Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...111
Dolů
Téma: Tak jsem opět začal
#1264
alkoholik versus běžný konzument Před 13 rok, 9 měsíce  
A podle mě je právě potřeba si připustit, že prostě já jakožto alkoholik se vůbec nemůžu srovnávat s běžnýma konzumentama....člověk kouká, jak si v hypermarketu lidi vybírají alkohol, nebo ochutnávají ve vinárně a řekne si:"kurnik, proč jako všichni lidi si tady vybírají alkohol a já jako nemůžu? vždyť všichni pijou, tak co!..." no a to je právě nebezpečná myšlenka, protože alkoholik=člověk co nemá kontrolu nad pitím.....může mít kontrolu pouze nad nepitím....ale když se napije, něco se v mozku stane a člověk už není svým pánem....(to mě napadlo, když jsem šla dnes z bruslí kolem vinárny, kterých je tady tolik a v alkohol je vlastně všude tak vystavený...ale je potřeba si uvědomit, že pro nás neplatí to co pro lidi, co s alkoholem problém nemají...
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1265
Re: Re:: výmluvy proč nepiju Před 13 rok, 9 měsíce  
Já si taky myslim, ze je nutná úplná abstinence.Kdyby to tak v člověku šlo přepnout na kontrolované pití. A dát si jen skleničku pro chut. Jeden terapeut říkal : Vůli jste si prochlastali , tak už zbývá jenom dril a disciplina.Kruté, ale pravdivé.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1266
Re: Před 13 rok, 9 měsíce  
no nic jdu si pustit seriál a usnout. Jelikož pro mě jsou večery kritické,tak jsem si naordinovala změnu denního režimu, jít spát do 22hé hodiny a vstát v 6, i když do práce chodím až na 9tou, těch pár hodin ráno dělat to co bych dělala večer, ale bez toho plíživého pocitu že bych se napila-po ránu nemám chuť vůbec(když to není po večerním pití), naopak mám dobrý pocit, že jsem vstala brzy a už něco zvládla před odchodem do práce, párkrát jsem to už takto praktikovala a pomáhalo mi to
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1267
Re: Re: Před 13 rok, 9 měsíce  
Rak dej zitra vedet, jak se citis a DRŽ SE !!!! Drzim palce, i kdyz se nezname a drzim je i sobe !!!!!!!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1268
Re: aneta Před 13 rok, 9 měsíce  
Aneto, taky držím pěsti! musíme to dokázat, myslím, že to bereme za správný konec, tak jen vydržet, bude to postupně lehčí a lehčí, uvidíš
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1270
Úplná abstinence vs. omezení Před 13 rok, 9 měsíce  
Péťa: Nevím, jestli se mi povede jenom omezení. Tím myslím vlastně běžně nepít vůbec, ale nezříkat se piva k obědu, sem tam jedno dvě po sportu. A přitom nevyhledávat příležitosti, kdy mě nikdo neuvidí a popiju si pěkně osamotě a hodně přes míru...
To se mi dřív povedlo tak jednou, dvakrát týdně, nevynechal jsem jedinou příležitost a hlavně jsem se snažil aby byly.
Uvidíme.
A vy de držte, holky.
Bohouš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1271
Re: Úplná abstinence vs. omezení Před 13 rok, 9 měsíce  
Tak se hlasim taky do party, abstinece 5. den, předtím několik pokusů .....Hlavně to VYDRŽET !!
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1273
Re: Jana Před 13 rok, 9 měsíce  
Jani, vítej do party, a jak se cítíš? moje psychika nějak pochopila, že to myslím vážně, tak mám nějaké úzkosti, ráno jsem se probudila ještě před budíkem a úplně nervózní, přitom mě nic stresujícího dnes nečeká...tak jsem si dala sprchu, udělala místo kafe meduňkový čaj a dala sladkou snídani a je to lepší.
Nejhorší jsou ty obavy ze sebe, ono se řekne: prostě si nedáš, nekoupíš to, řekneš ne, jenomže i když člověk byl už rozhodnutý tolikrát a vždy selhal, je to taková schizofrenie, že člověk nemůže věřit sám sobě, přitom tolik chce...tak se držme, těšme se na to až sem napíšeme: tak první měsíc abstinence, druhý,třetí...
a kdyby bylo nejhůř, tak si řekněte ono:"dneska si nedám a od zítřka se uvidí", věřím že i to může pomoct

nezkoušel někdo nějakou meditaci? někde jsem o tom četla, že třeba při tom bažení meditace pomáhá, nějaká jednoduchá, ale nemám s tím zkušenost
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1274
Re: vzájemná podpora Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahoj Péťo,
napsal jsem pár řádků na email, který jsi založila. Zkouším, jestli to funguje ))
Bohouš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1275
Re: Jana Před 13 rok, 9 měsíce  
Ja jsem s taky probudila dneska brzo, s pocitem viny a zpocena jak mys, ale ted uz jsem v praci a je mi lip. Jdu si udelat kafe a najist se, mam fofr, tak to pomaha. Ne, ze bych chtela, aby casu utikal rychleji, ale kdyby to tak slo napsat si, ze prvni , treba pulkrok, je uz za nami. V sobotu me ceka oslava 50. narozenin / ne mych /, tak to bude ZKOUSKA. !!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...111
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter