Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...111
Dolů
Téma: Tak jsem opět začal
#1277
Re: Před 13 rok, 9 měsíce  
Bohouši, já se z práce na soukromý mail nedostanu, tak budu psát maily po večerech:)

Anet, jj, taky mám nějaké pocení - že by abstinenční příznak? Já mám taky v práci dnes fofr, pondělky jsou na to nejlepší, ale to se zase obávám, že po takových dnech mám takový zasunutý pocit, že si tu sklenku zasloužím...obecně stres není na alkoholismus vůbec dobrý, tak se šetři, ju? dělej si přestávky a buď hlavně v klidu, nenabírej si toho víc než musíš....
Mě čeká oslava maminčiných 50tin někdy 8mého srpna, to bude taky obrovská zkouška, alkohol poteče proudem, ale jsem rozhodnutá, že ani kapku, vím jak snadné je z jedné skleničky a dobré nálady se dostat do ošklivé nechutné opilosti a nějaké té ostudy:( Mysli na ten pocit, jak se probudíš bez kocoviny, bude Ti skvěle fyzicky a hlavně psychicky!!ten pocit si musíš přehrávat při té oslavě...nebo třeba i pozorovat ostatní opilé a říkat si, že jsi ráda, že Ty jsi teď střízlivá a nevypadáš vůbec hloupě:) nějaké pomůcky a berličky ještě vymyslíme:)
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1278
Re: oslavy Před 13 rok, 9 měsíce  
Ještě mě napadá, co takhle si naplánovat něco zajímavého na další den po těch 50tinách? na co by ses mohla těšit a na co potřebuješ být fit a v pohodě?
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1279
Re: oslavy Před 13 rok, 9 měsíce  
Teda, to mas naprostou pravdu. Nekolikrat jsem uz takhle nepila na oslave s vymluvou uzivani leku anebo boleni hlavy a to pak clovek kouka, jak se ti lidi meni, jak jsou oplzli, zadrhavaji v reci. Kdyz budu pit s nima , tak to nepoznam.mam na pracovním stole lahev se slivovici. Dostali jsme ho vsichni v praci jako reklamni darek. Uz tam stoji od jara, to me vubec nenapadlo ochutnat. To je zvlastni, mne proste chutna vino. Zase si rikam, kdyby to se mnou bylo tak zly, tak bych to snad vypila tu slivku, nebo ne ??? Nekteri jedinci uz maji davno prazdno...........drz mi palce, ja Tobe taky, zatim nemam vubec chut....ale tak snadny to nebude, nejsem naivni. Nesmim si proste dat loka.....
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1280
myšlenky na alkohol Před 13 rok, 9 měsíce  
po cestě tramvají domů mám pět vináren, ve kterých jsem nakupovala....nejradši bych jezdila jinou trasou kdyby to šlo....jak na to mám nemyslet? přijde mi, strašnou spoustu času myslím na to, že abstinuju, že se nechci nikdy už napít, doufám, že na to nebudu muset takhle myslet pořád, dost mě to otravuje....na druhou stranu bych se mohla přeprogramovat a myslet na to tak, že jsem ale dobrá že abstinuju, že jsem na sebe hrdá, jak je můj život lepší atd...podívat se na opilý lidi a říct si, že já jsem boj s alkoholem zvládla, že mě se tohle dávno netýká a jak je to dobře atd....
jinak typ na akutní bažení: u mě pomáhá i koupit si pokaždé nějaké nové nealko, kolikrát o dost dražší než ten alkohol, ale neva, to že člověk tím neušetří se neskutečně vyplatí a v důsledku i finančně vrátí
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1281
Re: myšlenky na alkohol Před 13 rok, 9 měsíce  
Zdravím všechny střízlivý. Je to zatím 14 dní a jde to. Ale víkend byl tvrdej - přišli depky, ale dokázal jse odehnat - šlo to. Jinak ohledně těch vináren - já se už styděl střízlivej chodit u nás do obchodu, protože jsem se děsil, zde jsem tam při poslední opilecké návštěvě něco neprovedl. Jinak, prostě se snažím na chlast nemyslet. Pro zdraví piju džus, na žízeň čajíček a minerálky a tak. Hlavně bejt v klidu.

Je to jenom o tobě - zda piješ nebo ne = pokud nechceš, tak opravdu nemusíš. A pokud jsem dokázal roky chlastat, tak dokážu pár let nepít a pak se uvidí. Budoucnost není důležitá, je důležité dnes být střízlivý.

Taky jsem to už mockrát porušil, tak teď snad vydržím. Radikálně jsem změnil život, tak ...
Honza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1282
Re: vzájemná podpora Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahoj Péťo,

jmenuju se Lukáš a taky bych se rád zapojil do vzájemné podpory proti pití.Zatím nejsem na foru na www.alkoholik.cz zaregistrovaný, ale snad časem.Ty jsi začala nebo zkoušíš přestat od 17.7.2010 a já jsem měl včera narozky 18.7.2010 a právě od včerejška jsem si řekl, že udělám pořádnou pauzu, aspoň na 3 měsíce na zkoušku, jak mi potom bude, jestli budu více v pohodě a jestli se mi v hlavě trochu rozsvítí, tak uvidíme.Ale popravdě bych to chtěl vydržet celý rok minimálně, ale spíše už napořád.Tak já zase napíšu.

S pozdravem Lukáš.
Lukáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1283
den třetí:) Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahoj Lukáši:) já myslím, že to je alespoň dobrý začátek, zkus to třeba ty 3 měsíce, pak uvidíš, jak se rozhodneš dál, zhodnotíš, jak se ti žije bez alkoholu a jak s ním a jak to bez něj šlo....
zaregistrovaní tu nejsme skoro nikdo, já píšu úplně jako anonym, ale taky se zaregistruju asi ještě dnes:)
a nechceš něco napsat o svém životě s alkoholem? klidně na můj mailík?

jinak ahojky všem:) mám den 3 a stále plná motivace, i když dnes je to těžké:nevím jestli je to abstinenční příznak nebo prostě "jen" velká psychická nepohoda pramenící z mé životní situace, každopádně jsem téměř celou noc nespala a už se znám a vím, že když jsem bývala unavená, tak jsem pro démona alkoholu byla snadná kořist...ale víte co? důležité je si uvědomit, kde máte slabá místa a kdy jste ta snadná kořist, když tohle víte, tak si právě můžete říct:"dnes je to se mnou špatný, dnes bude krizovka, ale právě dnes se proto nenapiju", prostě zatnout zuby právě v těch kritických místech, je to jako třeba horolezec na skále, přece v těch kritických úsecích vyvine nejvíc úsilí! a někde jsem četla, že někdo alkoholu v krizovkách nadával, tak to dělám dnes já, ne nahlas, ale v duchu, asi je to směšné, ale fakt jsem mu v duchu nadávala:"co to na mě dnes zkoušíš? tohle se ti fakt nepovede!")
vstala jsem zase v těch šest, pustila si muziku, v duchu jsem měla tu bojovnou náladu a uvařila jsem si oběd na dnešek do práce:) teď vám píšu a mám pocit, že to zvládnu i kdyby trakaře padaly:)
kdy máte své krizovky vy?
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1284
Krizovky Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahoj,
teď přes týden je to v poho. V práci práce dost, večer rodina pohromadě. Je čím se rozptýlit. Horší bude víkend, až budu zase bez dozoru. To bývaly moje chvíle. Něco si nakoupit, zalézt a pokud možno nekomunikovat ani přes internet a SMS (pro jistotu).
Bohouš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1285
krizovky Před 13 rok, 9 měsíce  
jj Bohouši, to taky mooc dobře znám, vtipné je, že si o těch samotných víkendech sama před sebou schovávám telefon, takhle jsem si ho jednou schovala a pak ho nemohla tři dny najít:))

Tak co něco naplánovat na ten víkend a fakt to hlavně chtít odolat, uvidíš jak budeš mít po takovém víkendu super pocit a bude to dobrý první krok! nejlépe naplánovat něco s někým ne sám...
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1286
Re: krizovky Před 13 rok, 9 měsíce  
S tim mobilem to znam...to pak clovek zjisti, co psal za nesmysly, tech preklepu.....jak je to vsude stejny, co ?????????
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...111
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter