Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Jak daleko jsem ochotný zajít,
#11947
Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj, dobrý den. Dostal jsem se v životě na místo, kdy si říkám, jestli bych neměl něco změnit. V práci jsem opravdu úspěšný, je mi 25 a už jsem dokázal víc, než někteří lidé za celý život. Přes týden jsem úspěšný manager a o víkendu vyrážím ven s kamarádama, ale začíná mi to přetekát přes rozum. Mívám opravdu okna, kdy si části večera vůbec nepamatuju, ráno se proberu a přemítám jakou blbost jsem zase vymamlasil, co za ostudu jsem zase provedl. V sobotu je mi zle a zpytuju svědomí, že se to nezopakuje, ale je tu středa a zase přemýšlím kam s klukama vyrazit a takhle se to opakuje a opakuje. Jediná doba, kdy jsem tento problém měl relativně pod kontrolou bylo s přítelkyni, ta mi řekla dost a jdeme domů, a nebo jsme ani nikam nechodili ale teď jak jsem sám...Závidím lidem okolo sebe, jak se umí radovat z maličkostí, drobností...ja se nedokůžu radovat takřka z ničeho Bojím se abych nebyl alkoholík, tahle myšlenka mě děsí, ale zatím jsem si to pro sebe vždy nějak obhájil...
Marek

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11948
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 5 měsíce  
Marku, jako alkoholik své pití obhájíš vždy, i když budeš namol každý den.Vždy vymyslíš tisíc "vážných" důvodů.Nauč se radovat z maličkostí, pomáhej potřebným, važ si života, peníze, postavení k životu nestačí.Najdi si lásku.V chlastu hledáš zapomnění, ale na co?Piješ z nudy?Chceš být in?Přežíváš, nežiješ.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11958
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 5 měsíce  
Pripada mi, kdyz nepujdu s tema klukama ven, tak uz jsem uplne sam...krom rodicu nemam nikoho a ty svyma problemama zatezovat nechci. Nedokazu se jentak z neceho radovat, nevim proc :/
Marek

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11959
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 5 měsíce  
Co koníčky?Nikdy jsi nesportoval?A jiné, je jich plno!Tam najdeš přátele.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11960
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Marku, tak ted mas nas! Sam sem tu taky nasel podporu a porozumeni, kterou nikde jinde ne, hlavne skoro nonstop.
Urcite nad tim dal nemavni rukou, to zes sis neco uvedomil, znamena ze neco nejni v poradku. Urcite to res dal, jsou tu lidi ktery o chlastu a problemech snim spojenych muzou psat knizky, ale min uz tech, ktery muzou psat o dlouhotrvajici abstinenci.
Jejich rady jsou ty nejcenejsi, hlavne v zacatcich, az ti pujde po krku bazeni, jestli nejaky bude.
(ja patrim k tem prvnim, zato Liba, mistni terapeutka. , v dobrem Libu. M )
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/11/2012 19:54 Provedl: Kopa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#11965
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 5 měsíce  
Jo, já bych měla téma na několik knížek, není čas.Těch peněz!!!A terapeutický kurz a dělat tuto práci za peníze jsem také mohla, nechci, protože terapeutka musí jen chápat, kývat hlavou, a peníze ničí motivaci k pomoci.Znám pár lidí, co se takto zkurvili.Pomáhat, protože chci, mně dává svobodu slova, tvrdší jednání, které zabírá víc, než litování, foukání na bebíčka.Někoho pohoršuji, ale život alkoholický je tvrdší, než si připouštíme.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12162
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 4 měsíce  
Tenhle "cyklus" znám velmi dobře, jsem na tom naprosto stejně a jak to tak pozoruju okolo sebe, je to v našem věku (mně je 27) docela masový jev. Potřebuješ se odreagovat a vyčistit si hlavu po náročném týdnu a potřebuješ se pobavit, ale s tím je holt spojen alkohol, prostě to tak udává společenský standard. Jenže když nevíš, kdy máš dost (jako to mám i já), jsou z toho okna, výčitky, promarnění půlky víkendu tím, že ležíš v posteli a je ti zle.. Na jednu stranu to docela funguje, několik dní poté jsem hrozně produktivní a vážím si té střízlivosti, ale jak přesně píšeš, koncem týdne si jí vážit přestanu a jde to pořád dokola.

Říká se, že "i bez alkoholu může být sranda" - není to tak jednoduché. Měl jsem 3leté období absolutní abstinence (22-25) - zprvu kvůli mononukleóze, a pak dobrovolně, protože se mi to zalíbilo - a taky jsem nebyl happy, na akcích neudržíš s ostatními stejný level a nudíš se, zatímco ostatní se chlámají totálním hovadinám; takže přestaneš chodit ven a začneš ztrácet kontakty. Takže mám zkušenost, že úplná abstinence psychologicky taky nepředstavuje řešení, jak být šťastný.

Poslední dobou se mi osvědčil takový "vynález": protože piju jen pivo (tvrdý nikdy), dodržuji jednoduché pravidlo: dvě piva si můžu dát hned po sobě, ale pak už před každým dalším hodinu pauza - a během toho třeba nějaký nealko drink. Tělo alkohol průběžně odbourává a přestože se dostaneš do nálady, kterou po tom týdni tak potřebuješ, nedostaneš se do stavu, kdy vůle povolí natolik, že mávneš rukou nad hrozbou příšerné ostudy, kocoviny atd.; Docela to funguje, ale je třeba mít vůli a neporušit to. Pomáhá to rozhodně víc, než si dávat jakékoliv množstevní limity a tak dále, protože po pěti pivech za dvě hodiny už je veškerá vůle v kopru.
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12165
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 4 měsíce  
Je to pravda, bavit se bez alkoholu není jednoduché a občas člověk opravdu potřebuje vypnout a odreagovat se. Ten fígl s těmi přestávkami mezi pivy je asi dobrý, ale já bych to asi nevydržel. Mám zkušenost, že nejbezpečnější je popíjet víno - dnes piju od 16 hodin a vůbec jsem se neopil, jen lehká hladinka. Když jdu do hospody a piju pivo, tak piju dost rychlým tempem a často to končí opicí. Taky mám zkušenost, že po pivu je horší kocovina než po vínu.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12171
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 4 měsíce  
pánové, já kdysi měla ulně stejný pocity... že bavit se střízlivá není ono... teď po letech mi přijde, že se bavím líp... ale je pravda, že se bavím zásadně s lidma, se kterýma si mám co říct i střízlivá, mám je ráda, máme hodně společnýho... a vůbec mi nevadí, když oni jsou pod vlivem a já ne... ze začátku jsem to kompenzovala třeba tim, že jsem si občat zahulila, abych jako taky něco měla, ale je to zbytečný... ale trávit čas s někým, s kým bych vydržela jenom ožralá je úplně zbytečný taky nevim, proč bych měla chtít, aby mi přišly vtipný úplný hovadiny, který mi běžně vtipný nepřipadají... ono když jsi spokojenej s tim jakej jsi, nemusíš si k odreagování dobrovolně snížit iq
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12176
Re: Jak daleko jsem ochotný zajít, Před 11 rok, 4 měsíce  
Hanko,moc hezky jsi to napsala a uplne souhlasim.Ono kdyz clovek se citi dobre ve sve kuzi,je vyrovnany,spokojeny nema potrebu si pomahat alkoholem.Malo kdo ale vstupuje do dospeleho zivota v takovem idealnim stavu a my, co jsme zavisli jsme klasicky pripad prave toho,jak jsme se s urcitymi udalostmi,lidmi apod nedokazali zdrave vyrovnat.Clovek to ale nemusi a hlavne by nemel brat jako konecny fakt.Dobra psychoterapie,prace na Krocich v AA nebo kolikrat i clovek sam jen s pomoci pratel ci rodiny se dokaze vyporadat se zranenymy city,bolestmi,komplexy,ktere mu behem zivota pochroumaly tu jeho citlivou dusicku a kdyz se tohle povede,zjisti,ze ten chlast opravdu,ale opravdu nepotrebuje.....
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter