Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Doléčování alkoholismu
#13
Doléčování alkoholismu Před 14 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,
jsem moc ráda za tyto stránky jsem poměrně krátkou dobu z léčebny a chtěla jsem jen upozornit na důležitost tzv. doléčování a možná poprosit o zveřejnění kontaktu na organizaci www.almafemina.cz, která nám všem co jsme vyšli z léčebny pomáhá udržovat abstinenci. Věra
Věra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31
Re:Doléčování alkoholismu Před 14 rok, 3 měsíce  
Souhlasím, bez doléčování má šanci jen málo lidí. Sdílení závislosti zvýší vaše šance.
Jarmila
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#120
Re:Doléčování alkoholismu Před 14 rok, 3 měsíce  
souhlas souhlas a opet souhlas .po prvni lecbe jsem dolecko podcenila s tim ze mam vse pod kontrolou zlaty voci.dolecko je dulezity a jak pise pani Jarmila sdileny problem polovicni problem
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#842
Re: Doléčování alkoholismu Před 14 rok  
Doléčování je nutné.V léčebně nám vysvětlí, že jsme nemocní, co je to za nemoc.Dostaneme tam jídlo, nocleh, celý den máme program.Najednou doma z toho není nic, jen hlava plnázmatků, chuť abstinovat.Zjistíme, že jsme sami, nikdo nám nerozumí, nechápe.Pití všude, kam se podíváme.Mně zachránili Anonymní alkoholici.Jsem tam mezi stejně nemocnýma, cítím tam zázemí, pochopení, můžu tam říct vše, najdu radu, motivaci k další abstinenci.Není to vůbec lehké, venku sám abstinovat.Nemocný mozek pořád chce alkohol, ty sny!!!!hrůza,většina lidí nerozumí tomu, že my už nikdy nesmíme pít,přemlouvají, ať se napijeme, že to neuškodí.......Smála jsem se tomu, že už nikdy nebudu pít, nevěřila jsem sama sobě, díky AA to jde, 6 let už uteklo, bez kapky alkoholu, je mně dobře, žiju, protože nepiju.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#843
Re: Doléčování alkoholismu Před 14 rok  
Ahoj Libo,

i když se nás všech příběhy liší mají jednu spojnici. Alkohol nás zavedl tam, kde bychom si to ,,normálně,, nevybrali.
Jsi další vzorný příklad, že se z jeho otroctví dá vymanit.
Je fajn, že se o to dělíš s ostatními. Zadarmo to není, to je jasný, ale žít, protože už se nemusí pít je velice povzbudivá myšlenka.

Ti co s vyléčeným setrvali ve společném životě mají také své hluboké prožitky.Je v nich hluboce zakódovaný strach z všude přítomných nástrah a když je nějaký kritycký moment, vždy se objeví nechtěný a někdy neovladatelný pocit, úskost, jak to dopadne, zvládne to i tentokráte?.....

Toto fórum hodně přispívá k tomu, abychom obě strany věděli co prožíváme a tak to společně zvládali.
Je to hodně důležitý o sobě vědět, jak takhle nadálku, tak i doma.

Moc Tě zdravím Květa
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 08/04/2010 12:37 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1240
Re: Doléčování alkoholismu Před 13 rok, 9 měsíce  
Květo, tak si tu sedím, vyjímečně sama, děti jsou na dovolený,vychtnávám si tu svobodu.Vždy jsem si myslela, že právě svobodu mám v tom, že piju co chi, kdy chci.Pak rána, nechtěla jsem, musela jsem!!!Teď mám tu pravou svobodu!Nepiju vůbec, kdybych chtěla, můžu, nikdo mně přeci nic zakázat nemůže,ale já už nemusím, ale nechci, to je ta pravá svoboda., volnost.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1242
Re: Doléčování alkoholismu Před 13 rok, 9 měsíce  
To je fakt Libo, velice vzácná i pravá svoboda, volnost. Moc ti ji přeju. Můj syn si ji taky vychutnává plnými doušky. Může v reálu srovnávat svůj život s klukama, kteří se dokáží nadchnout jen když mají pořádný materiál na zhulení a čas na pořádně zachlastat. Je s nimi občas v kontaktu a vše mu dochází. Buduje si kariéru - podniká,sportuje, má cíle, nežije ze dne na den. Taky vidí, jaký mají kluci průšvihy, který je stojí velký peníze i zdraví. Kéž by taky zatoužili po životě, bez zbytečných problémů - bez drog.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1244
Re: Doléčování alkoholismu Před 13 rok, 9 měsíce  
Víš, Květo, mám obavy, že ti kluci ani neví, co je normální život, kvalitní, radostný.Lidi honí prachy, shání auta, luxus,děti sedí u počítačů, neznají pořádný vylítání se venku,někdy mně připadá, že jsem víc bohatší, než ti milionáři.Stačí tak málo ke klidu, štěstí.Asi je to tím, že jsem si sáhla na to dno fest, mám hořkou zkušenost,a naučila jsem se radovat z maličkostí.A vážit si života, který letí bleskově,chci ho užít! ne přežít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1257
Re: Doléčování alkoholismu Před 13 rok, 9 měsíce  
Po delší době Vás všechny zdravím
Jak se máte? Abstinujete nebo nasáváte jako duhy?
A jak se mají "moje" čarodějky dobrodějky Hanka, Květa a Ivlika?

Já mám za sebou dalších několik měsíců abstinence od alkoholu, před nedávnem mi byla změněna antidepresiva, takže doufám, že se zbavím i toho Neurolu. Už mě to tolik nenutí ho pravidelně žrát.
S odstupem času vidím, že jsem měl vyhledat pomoc daleko dříve, bohužel asi všichni alkoholici si dlouho nechtějí přiznat, že mají problém anebo se za to stydí.

Jinak se mi vcelku daří, akorát nedávno jsem prodělal plané neštovice, bylo to docela nepříjemné v kombinaci s těmi vedry, ale už je to taky pryč, tak snad už bude jen dobře.

Mějte se všichni OK.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1258
Re: Doléčování alkoholismu Před 13 rok, 9 měsíce  
To jsou super zpravy, pamatuju si, jak jste nekdy na jare prispival do diskuze. Moc Vam to preju. A chute na alkohol uplne vymizely ??
ANDREA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter