Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Alkohol
#13175
Alkohol Před 11 rok, 2 měsíce  
Dobrý den,prosím o radu.Piju již zhruba od 16 let.Alkohol mi ihned začal chutnat a bral jsem ho jako frajerinu a s partou jsme pili v patek a sobotu.Od te doby se nekdy stalo ze jsem treba nejaky vikend nepil ale malo kdy.Postupně zacinam pocitovat ze se moje potreba pit zvysuje a hlavne trva delsi dobu.Kdysi jsem se probudil a bylo mi fakt zle.Ted se mi velice casto stava ze se probudim jeste dost opili a mam chut pokracovat...pak to prichazi...po dvou dnech piti se v noci potim,nemuzu poradne spat a jsem celkove vyklepany a jako bych spatne dychal(dodam ze kourim jen kdyz piju,a celkem dost).Alkohol sam o sobe mi ani tak nechybi spis jen nevim co delat,jak se zabavit...jakmile prijde vikend jako by to moje telo citilo a trepe se na to jak si dam pivo.Piju jen pivo,nic jineho mi nechutna.Prosim o radu,je nutne nekoho nevstivit nebo myslite ze to muzu zvladnout sam?podporuje me pritelkyne a uz 14 dni sem se alkoholu ani nedotkl a snazim se najit si jinou zabavu.Momentalne necitim zadne abstinencni priznaky,mozna jen nekdy neklid,ze jsem takovy nervozni.Predem dekuji za odpoved.|Je mi 23 let
anonym 23

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13176
Re: Alkohol Před 11 rok, 2 měsíce  
Anonyme, možná vydržíš sám nepít, ulehči si to, zajdi na AA, tam se dozvíš, co vůbec alkoholismus je za hrůzu, co Tě čeká, když budeš pokračovat v pití, a hlavně, jak si usnadníš vydržet nepít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13205
Re: Alkohol Před 11 rok, 1 měsíc  
tak jen abych vam vzdelil...od te doby jsem zase selhal...
anonym23

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13207
Re: Alkohol Před 11 rok, 1 měsíc  
Hlavou zeď neprorazíš!proč se zbytečně trápíš, odmítáš pomoc?Kolikrát ještě selžeš?Bude tě to dál bavit pořád přestávat?Chceš se upít?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13226
Re: Alkohol Před 11 rok, 1 měsíc  
Tak abych to zhrnul pratele...vikend byl fakt sileny...z karty jsem vybral 15000,ktere ted dluzim bance,ani nevim kde se ty penize podely...pil jsem dva dny v kuse a nic me nezajimalo...az pak kdyz jsem vystrizlivel tak jsem si uvedomil co jsem to zas provedl...neni to poprve...ted uz chapu jak si alkoholik muze nadelat dluhy...snad to byl muj posledni ulet...jeste par takovych excesu a muzu jit rovnou pod most...radsi se na to opravdu vykaslat na ten alkohol...ten kdo to cte a nepije dlouho at se na to radeji fakt za vcasu vykasle nez bude pozde
anonym 23

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13227
Re: Alkohol Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj Anonym.
Možem potvrdit len slová Liby. Musíš si uvedomit, že alkoholizmus je choroba a u teba sa intenzívne rozvíja. Nie celkom chápem, ako v jednej vete píšeš, že ti alkohol ani tak nechýba, že ide o zábavu, v druhej vete ale píšeš, že dychtivo čakáš na víkend, aby si sa mohol znovu spit pod boží obraz. Je mi jasné, že nechápeš , že prečo niekomu nevadí pit a občas sa opíjat. Ty by si ale pit nemal,lebo ta to može zabit.Ani ja som to nechápal, ked som bol v podobnej situácii, ako ty teraz. Práve tu je problém s pitím, u niekoho je to občasný relax, iný zase pije často ale nikdy nebude ohrozený, že sa u neho vyvinie tažká závislost, ktorá ovládne jeho organizmus aj dušu. Alkoholizmus sa rozvinie zhruba u 10% pijákov. Sám si napísal, že už vieš, že to s tebou nie je v poriadku, ale cez víkend si sa dožral, že aj sám si sa tomu čudoval. Tieto stavy, sa budú neustále prehlbovat, prúšvihy sa budú opakovat, stále to bude horšie, rozbiješ svoje ludské vztahy, možeš príst o prácu , do konfliktu so zákonom a doničit si zdravie. Strata financií a zadlženie sa, nie sú zdaleka tou najvačšou škodou, ktorú utrpíš. K tomu, ako sledujem tvoje slová, si typ, ktorý sa može upit. Stalo sa to aj vysoko inteligentným ludom , s vysokými školami, dokonca lekárom. Pretože alkohlizmus nie je o inteligencii, ani pevnej voli, ani umeleckom cítení. Je to nemoc, ktorá postihne jednotlivcov zo všetkých spoločenských oblastí. Tak sa nad tým zamysli a zastav svoj sklz po šikmej ploche. Porad sa s odborníkom a snaž sa rozhodnut k tomu, že budeš žit bez pitia, ináč tvoj život nabere velmi smutný kurz. Uvedom si, že všetky rady, ktoré ta nebudú viest k abstinencii budú zlé. Keby sa ti zdalo, že to zbytočne dramatizujem , ubezpečujem ta, že absolutne nie. Prajem všetko dobré, hlavne správne rozhodnutie a zmenu kurzu v živote. Štefan
Štefan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13229
Re: Alkohol Před 11 rok, 1 měsíc  
ja vim...mate pravdu...ale ta ostuda...co mam rict rodine ze jsem alkoholik?co si o me pak budou myslet....i kdyz vim ze jsem...ale uz semnou neni fakt neco v poradku kdyz delam takove ulety...skoda...furt jsem si myslel ze to kontroluju,ale opak je pravdou...
anonym 23

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13232
Re: Alkohol Před 11 rok, 1 měsíc  
A co jako si rodina myslí nyní?Vše je v pohodě?Jaká ostuda.?Jen řekni, že máš problém s alkoholem, a budeš se divit, kolik toho rodina dávno ví o tvém pití, a určitě uvítá tvé léčení.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13237
Re: Alkohol Před 11 rok, 1 měsíc  
Anonym, prepac, ze to napisem takto, ale pride den (ak to nestopnes), ked ti to bude naozaj u u r..i. Ja VELKA inteligentka, "doktorka" atd... som musela poznat, co som zac. Aku chorobu mam. Alkoholizmus je bohuzial progresivna choroba, bude to stale horsie:-(. Je jedno, ci si ziskal Nobelovu cenu, al. spis pod mostom... Si alkoholik a u nas je priebeh stale ten isty:-(. Hladaj, co je pre teba vhodne, co by ti mohlo ponmoct, hladaj POMOC! Ak budes naozaj chciet, pomoc najdes:-). A zistis, ze tu tekutinu ani nemusis... Treba len chciet!!!
sad

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter