Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Mne se to povedlo
#14062
Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Vydařeně jsem si propil manželství, majetek, firmu, pověst, ideály, mládí, atd. Asi to znáte všichni. Z velkého, několika letého večírku se stal super průšvih s depresema, lékama, ostudama atd. Chlastal jsem patnáct let. Z toho jsem poslední roky vyloženě lil. Přestal jsem. Přestal jsem před dvěma roky. Z minuty na minutu, z vteřiny na vteřinu. Ano, vím, že spoustu z Vás mi tady napíše že dva roky je málo, že do toho zase spadnu, že přijde ralaps, že váš známý má známého a ten má známeho, který začal po 20 letech. To vše je možné a já to nevylučuji, stejně jako nevylučuji možnost že mne zítra sejme autobus. Mám svůj návod, nápad, který vyšel, respektive zatím vychází. Mám své desatero a toho se držím.
1/ Máš důvod nepít - žiješ rád
2/ Tvůj syn ani matka tě nikdy neuvidí v nedůstojné pozici opilce
3/ Nedáš zbraň těm co tě chtějí ponižovat a využít tvé slabosti
4/ Vyhraješ jen střízlivý
5/ Můžeš přijít o všechno, nesmíš přijít o vlastní lidskou důstojnost
6/ Vše jde napravit
7/ Nevěř nikomu kdo pije
8/ Každý střízlivý den je ráj na zemi
9/ K životu nepotřebuješ, peníze, alkohol,cigára.
10/K životu potřebuješ postel, chleba, praci

Je to málo, je to moc, je to blbost? Mě to vyšlo. Základem je být tvrdý sám na sebe a nečekat na pomoc jiných. NEVYDÍRAT svým alkoholismem ostatní (rodinu, manželku, přítelkyni) Já se odstěhoval do malého bytu, nakoupil zásobu zdravého jídla, pitné vody a zalezl na dva týdny domů. Dva týdny jsem sám čistil své tělo a chystal se na očistu duše....pak přišlo peklo. Peklo trvalo dva měsíce. PAkse to začlo obracet k lepšímu. Dal jsem to. Pak li že se někdo právě teď rozhodl přestat ať mi napíše a já ho zkusím provádět začátkem, zkusím mu být rádcem:-) mentorem, trenérem:-) Hezký den
lepsiden
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14063
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Ahoj.Moc hezky napsáno.Mě se nevede, pořád nemůžu uvěřit , že jsem alkoholik, nebo spíš nechci.Rozumem to však vím,a měsíc nepiju pak týden liju.Ničím všechno co mám.Vytisknu si tvé desatero, moc se mi líbí a je v něm pravda.Díky
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14064
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Musíš být silná osobnost. Mám přítele, tomu se to nevede. Byl i na léčení, ukončil ho předčasně. Nabízíš pomoc, ale já bych potřebovala pomoc spíš pro sebe. Potřebovala bych návod, jak na něj působit, aby konečně pochopil, že alkohol je svinstvo.
Jestli můžeš a chceš, tak napiš na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Dííík!
smutnamerinka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14068
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Já vím, že má rada bude znít blbě. Jdi si dnes lehnout a večer přemýšlej, pokud možno střízliv o tom co dál. Pak těsně před spáním uzavři dohodu se svou duší, s bohem, nebo třeba s ďáblem. Dohodu o nepití alkoholu. Dej si do mobilu, nebo peněženky, pod polštář? fotku své blízké osoby, kterou miluješ (syn, matka, manželka,?) osoba která ví že tě ztrácí když piješ. Ráno až se vzbudíš tak se podívej do zrcadla a prohlídni si abstinenta. Od té chvíle jsi abstinent!!!!! Jsi abstinent!!!! Jsi abstinent!!!! Neporazí tě láhev, chceš žít. Každá vteřina abstinence se počítá, každý den je odměna, ABSTINENCE TRVÁ
Když to bude silné a budeš se chtít napít, vzpomeneš si nejdřív na dohodu s někým (bůh? ďábel? - to je na tobě), podíváš se na fotku blízké osoby a zhodnotíš zda to má smysl...když překonáš tyto dva kroky, podívej se do zrcadla a opakuj si mantru - jsi abstinent!!!!! Jsi abstinent!!!! Jsi abstinent!!!! pak je důležité něco udělat, fyzická námaha, něco co běžně neděláš. Změň svůj život!!! Jsi abstinent!!!
PS: Možná ti to přijde pošahané, ale věř mi že mne to funguje:-)
lepsiden
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14074
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Všechno,úplně všechno,co pomůže překonat závislost není blbost.Moc ti fandím a obdivuju tě,protože ten,kdo přestane pít,zasluhuje zatracenej respekt.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14076
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Já taky lepsidenovi fandím a řídím se jeho radami a radami dalších přátel co to dokázali..Znam jích taky pár z AA.
Lepsiden díky za podporu
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14081
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
lepsidene, to vypadá velmi dobře, to, cos napsal ... já mám prochlastaný dům, živnost i manželství ... zdá se, že i zdraví ... takže budu muset udělat to, co ty, všeho nechat a naordinovat si tvrdou očistu ... fysickou i duševní ... nepil jsem v životě nejdéle tři měsíce v marné víře, že to na očištění stačí, a že se stanu pouze příležitostným konsumentem jako ostatní ... naopak, rozjelo se to během následujících tří měsíců, kdy jsem pil opravdu dost málo, nakonec ještě víc a ustálilo na hladině, kterou si tělo prostě pamatuje a MUSÍ ji denně mít, nedá se oklamat ... nezbyde než trvalá abstinence ... tož si navzájem držme palce a děkuju lepsidenovi za inspiraci a motivaci ...
ztroskotanec

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14084
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Nulová tolerance alkoholu!! To je jediná cesta. Ten kdo neumí pít nemá jinou šanci. Klucí a holky, bratři a sestry od lahve, milovaní zpiťaři. Začneme prvním a základním krokem. Zbavte se sebelítosti. Nelitujte se!!! Ať se stalo cokoliv. Jste chudí? Opustila vás žena, muž, matka, dcera atd? Nevadí!! Nevím jestli se vrátí když přestanete pít, ale vím že se nevrátí když pít budete. Víte kdo je váš nepřítel, kterého musíte porazit? Vy sami! Tak se přestaňte litovat a začněte honem uvažovat o ABSTINENCI. Sebelítost je jako skluzavka do sraček. Tak že dnešní úkol je NELITOVAT SE A NELITOVAT NIČEHO
lepsiden

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14087
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
Ahojte,

chvilu som premyslal o tomto vlakne a napokon som sa rozhodol, ze prispejem.
V podstate sa chcem podelit o svoje skusenosti a motivovat dalsich.

lepsiden tu napisal body, postup, navod, ktory podla mna funguje .
Tiez som presiel podobnymi stadiami, aj ked v mojom pripade nie tak dramatickymi.

Nepijem sice "len" 4 mesiace, ale vysledky su neskutocne.
Sila a odhodlanie, kazdym dnom bez alkoholu rastie.

Co by som ja este dodal je, ze odmenou je skutocne navratena dostojnost, hrdost a sebaucta.
Z toho potom pramenia dalsie benefity, ako laska, chut zit, chut byt s blizkymi a ine dobre veci,
na ktore sa alkoholik nesustredi, ani si ich nevsimne (nevsima).

Toto ale nespoznate inak, len tym, ze skutocne prestanete pit a zacnete vyhravat bitku za bitkou .
Z odstupom casu mi to pripada, ako prislovie, ze syty hladnemu neveri.
Ja ked som prestaval/prestal pit, tiez mi boli tieto slova ako sebaucta a podobne cudzie.
Neveril som, ze staci prestat pit.
Tiez sa mi nepodarilo na prvy pokus prestat, tiez som sa vratil spat, raz po tyzdni, raz po mesiaci.
A co nasledovalo? Lutost a vycitky, tzv. poflamove depresie.
Az ked som to dokazal 3-ti a teraz po 4 mesiacoch viem, ze sa to da a odmena je nadherna.

ztroskotanec, smutnamerinka,
mozno by ste si mali na uvod zmenit nick na nieco pozitivnejsie.
tieto nicky v sebe nenesu nic pozitivne ani motivacne.
skor ako pise lepsiden je v nich citit sebalutost.

Drzim palce. Skutocne sa nelutujte a ani nic nelutujte. Lutost je spustacom.
Mne v zaciatkoch pomohol suchy dom a vedomie, ze chut na alkohol odoznie.
Spociatku to odoznievanie trvalo dlhsie, ale teraz uz je to kratsie a kratsie.
Zaroven verim, ze pride cas, kedy uz na alkohol ani nepomyslim, resp. sa mi stane uplne lahostajnym, co uz pri niektorych
akciach pocitujem sam na sebe a dokazem vedla neho v pohode existovat.

Keby Vas cokolvek zaujimalo, piste.
Rad sa podelim o moje skusenosti.

Marek
Marek
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14089
Re: Mne se to povedlo Před 10 rok, 10 měsíce  
andrea
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/06/2013 14:25 Provedl: vali. Důvod: odpověď ve špatné diskuzi
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter