Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...209210211212213214215216
Dolů
Téma: Chci se stát abstinentem
**
#52531
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj všichni,Lemogu zdravim Tě,jsem si vzpoměla ,žes dlouho nepsal,jestli jsi zas nepropadl ,takže dobrá zpráva ,ze ne.Jinak teda jsem se dodozvěděla pro mě špatnou zprávu.Kolegyně z AA po 5 !!!kurňa po 5 letech začla pít.Jsem teď s ní dýl nebyla,měla jsem své starosti.Ale jsme si volaly.Posledni 2 hovory se mi zdála nějaká nervní,ale nepřikládala jsem tomu váhu.(i když mě to napadlo jestli nemá vypité ,ale ihned jsem to zavrhla,ONA NE,můj vzor!!)No a včera mi psala ,že začla pít,neví proč a prej popíjela od léta. Její přítel nic nepoznal,až prej minulou neděli se sešrotila na plech.Pila vždy vodku,prej není cítit.Tak jde na Antabus,psychiatr ji navrhl Opavu tu odmítla.Tam byla 3x.No ,je videt ,ze ani po 5 ,10,nebo 20 letech si nemůžeme být sami jistí.Lidičky ,já jsem tak ráda,že jsem to teď udržela,měla jsem nepříjemnosti se soudy,za chvíli to bude rok.Ale prosím boha ať do toho zas nespadnu.Pokora a pamatovat si ,že cigan nespí!!!!!
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52532
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj vsem, ahoj zdenku, santalko, maris.
Nekdy pred 3 lety jsem zavital na tyto stranky a protoze gambleri podobnou stranku s moznosti diskuze v cesku nemaji a ja procital zdejsi pribehy, temata a zjistoval, ze pokud by se v 90% zdejsich prispevku zamenilo slovo alkohol za gamblerstvi, mohl by prispevek zustat nezmenen....proste zavislost. Alkohol nici fyzicke telo, gambl za sebou zanechava nevratne skody v podobe existencnich potizi, exekuci, nesplatitelnych dluhu. Craving se projevuje stejne a tak jsem byl rad, ze v dobe , kdy jsem zacal abstinovat, jsem zde nalezl nekolik lidi, kteri svymi zkusenostmi dokazali poradit i mne. No jiste, nasli se i takovi, kteri "radili" vhodit desetikorunu do automatu, ze Eduarde , coz ovsem u me nevyvolalo nezadouci ucinky, protoze co si budeme povidat - jak na diskuzi tak i v realu existuji ruzni lide se svymi vlastnostmi, zazemim, konicky apod a proto jsem sam sebe ujistil, ze pokud bych se nechal vykolejit kdejakou prkotinou - nemam proti zavislosti sanci. Po vice nez roce abstinence jsem pro rozsireni obzoru a ziskani dalsich zkusenosti s abstinenci navstivil AG v Brne a v Praze. Hlavne pan Nespor je odbornik a osobne jsem s nim mluvil a ptal se na otazky, ktere me zajimaly a mohly obohatit v nastoupene ceste abstinence. Vse ochotne a nad casovy ramec skupiny zodpovedel - fakt je to frajer a odbornik ve svem oboru a navic je s nim strasna sranda, kdyz sezeni proklada svym cvicenim a smichy. Takze dr Nespora muzu jen doporucit.
I tato stranka ma sve nezastupitelne opodstatneni - jiste - kazdemu nemusi styl diskuze sednou ale kazdy zachraneny zavisly se pocita.
Tak se vsichni drzte, abstinujte.

Santal - mesic bez cigaret - pekny vykon.
Maris - i na AG jsem prave slysel pribeh , jak gambler po nekolika letec zase zacal hrat.....je to s tim alkoholem podobne. Tak snad to kolegyne co nejdrive zastavi.
Zdenek.dry - diky za pozdrav....tobe take at se nadale dari v pohode abstinovat
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52533
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 3 měsíce  
Maris, nevis proc je nesmysl. Nikdo nezacne pit, protoze nevim proc, ale protoze presne vi proc.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52534
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 3 měsíce  
MichaleB,já s ní jeste osobně nemluvila,říķá,že neví proč,co byl spouštěč.Každopadně jsem ráda,že já jsem ustála ty své starosti bez alkoholu a těším se na 1 výročí v lednu.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52535
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 3 měsíce  
Maris, to je mi líto. Snad to kamarádka zase stopne.
A ty se drž. Ony i ty problémy se lépe zvládají, když je člověk střízlivý. Chlastem se člověk snaží od problémů uniknout, ale neunikne. Naopak. Se zatemnenym mozkem kolikrat problém naroste obřích rozměrů a těch hovadin, co je člověk schopen vymyslet a udělat. ...
S čistou hlavou to jde lépe
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52536
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 3 měsíce  
Allie, ahoj! Máš pravdu. Já teď poslední dobou taky řeším nepříjemné věci a tentokrát mě vůbec nenapadá sáhnout po chlastu a jde to líp. Normálněji. Každopádně odpadá řešit k tomu navíc ještě kocovinu a vše co s pitím souvisí...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52885
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 2 měsíce  
Allie napsal:
Chlastem se člověk snaží od problémů uniknout, ale neunikne. Naopak. Se zatemnenym mozkem kolikrat problém naroste obřích rozměrů a těch hovadin, co je člověk schopen vymyslet a udělat. ...
S čistou hlavou to jde lépe


Ano, ty úniky od prolbémů pomocí chlastu se nevyplácí.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53343
Re: Chci se stát abstinentem Před 5 rok, 2 měsíce  
Jasně, že útěk od problémů chlastem není dobré řešení, ale ve chvíli, kdy má závislý člověk depresi, není schopen takto logicky uvažovat. Sama za sebe můžu říct, že dokud jsem trpěla depresemi, byl pro mě alkohol v určitých chvílích neodolatelný. Teď, když jsem z depresí vyléčená, alkohol mě neláká. Ale každý asi máme jiný důvod k pití, někdo třeba deprese nikdy nemá a přesto pije, asi z nudy, nebo pro zábavu? Sama z mého pohledu vlastně vůbec nechápu alkoholiky, kteří nemají deprese a nedokážou přestat pít.
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...209210211212213214215216
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter