Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Kam se zařadit?
#15518
Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Zdravím všechny.
Už nějaký čas(počítám na měsíce),pročítám tyto stránky a pomáhá mi vědět, že v tom nejsem sama. Váhala jsem hrozně dlouho, protože mám pocit, že přesto, že většina ví, o co jde,dokáže to pojmenovat, postavit se k tomu, stanovit si cíle,motivovat se.No a to je to, co já právě nemám. Můj stud je takový,že jenom napsat sem,mi dělá takové problémy, že si to ani nedovedete představit.
Příspěvek jsem tak nazvala proto, protože nevím, odkud ten můj bágl problémů začít vybalovat. Od malička různé úzkosti, problémy v rodině(samozřejmě alkohol), úmrtí manžela...Takže těžko rozpoznat, jestli jsem psycho, nebo alkoholik. Jestli alkoholik, tak piják, nebo kvartální, protože jednou se chovám tak a jednou jinak....,v hlavě guláš. No,ale k chlastu
Piji asi 15 let,když budu počítat úplné začátky,první kocovinky atd..Ale poslední asi 1/2 rok už to byly cca 1-2l vína denně.Můj obroský spouštěč je můj partner,ale to je asi do jiného tématu. Vzhledem k tomu, že mám 3 děti, 2 dospělé a teď dvouletou dceru, je to dost velký průser, ale těch je víc, beru jen ten nejzásadnější.
Jsem 8den čistá, ale už jednou, asi před měsícem to bylo 7 a pak zase fičák.Nevím přesně, ve kterém příspěvku to bylo, ale zaujalo mě to velmi. "Jednou jsem poprosil Boha, aby mi pomohl a zvládl jsem to". Nejsem věřící, ale je v tom nějaká hloubka, která mě bere
Asi jsem moc nezaujala orig. příběhem, ale cítím hroznou úlevu, i když se mi třesou ruce..
Markéta
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15519
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Vítám tě Markét,
kam zařadit to nevím, určitě je ale správné že jsi tu a zvládla jsi to, poněvadž to chceš řešit.
Povím ti jen o té víře (zatím).
Pro mě byla víra dost těžká věc, už od mala jsem čula že je něco nadpřirozeného páč jsme ten pocit stále cítila. Navíc jsem často mluvila s Někým?
Ale nemohla jsem tomu říkat Bůh. Zkoukla jsem spoustu filmů, přečetla mnoho knih, ale stále tam bylo něco co mi bránila - možná to je ďábel, nebo to zlo co člověka nechce pustit. Pak jsem si v knihovně půjčila knihu - Transformace Vědomí. Píše to spisovatel co byl voják někde v Iránu, a co viděl dost věcí, i psychické nátlaky atd. No a když jsem se blížila ke konci knihy něco se zlomilo. Jako by mi někdo v hlavě rosvítil žárovku a já začala létat. Dostala jsem nějvětší energickou injekci a srdce se mi naplnilo štěstím.
Také musim podotknout že cesta je dlouhá a chce to moře trpělivosti, a také to že pro každého je připravená jiná cesta.
Chci ti jen říct že pro mne je to matka příroda a zbytek otázek jsem našla v lese.
A že dobrým lidem se dějí dobré věci, a víra v dobro je nelepší. A hlavně víra v sebe, protože mi jsme bůh, a ty můžeš cokoliv protože je to tvůj svět.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15522
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Ona ta víra velice pomáhá.Má to být Bůh takový, jakého ctíme, cítíme.Vyšší Moc, Bůh, příroda...něco, je silnější než já, u koho můžu hledat ochranu, když je nejhůř, utéct k němu.Naučí nás to pokoře.Kolikrát ten největší ateista blije po flámu, objímá WC mísu, a modlí se k Bohu ať mu je líp
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15525
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Je to tak, jak říkáte. Psala jsem, že jsem nevěřící, ale v něco věřím.Když jsem si psala pravidla pro abstinenci (vedu si deníček, hodně mi to pomáhá), tak tam mám i to, že musím každý večer poděkovat"někomu,něčemu" za to, co mám a ráno poprosit o to, aby to bylo aspoň tak, jako včera. Asi Vám připadám jako pako, ale to já asi bohužel z větší části jsem. Ale zase si říkám, že to nikomu neškodí a pokud to pomáhá....
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15530
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Tak si můžu udělat další čárku, dnes osmou. Odpoledne se mnou zamával telefonát mého přítele,trvalo to asi hoďku, než jsem se zase urovnala, ale ustála jsem to. Jdu na kutě, kdo ví, co mě čeká zítra. Vlastně vím, co mě čeká určitě...čistá hlava:-)
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15537
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Jen čárkuj , já jich mám dnes 40 už malí plot, až bude ohrada bude oslava - o kávě
Drž se
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15541
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
40? Pro mě zatím vzdálené číslo, no doufám, že ne nemožné...Jen jak tak začínám fungovat na jiné fregvenci, tak žasnu,jaký mám ve všem bordel..A když říkám ve všem, tak ve všem. Jak to tak mohlo fungovat, a že to nějak fungovalo Je možné,že si nastavíš podvědomě takový systém, aby zbývalo na alkokoníček? No asi nejspíš jo....
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15542
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Tomu já nerozumím, já jsem kvartální alkoholik, se opiji třeba jednou za měsíc do mrtě. Pak umírám 3-4 dny, takže jinak v normálních věcech mám pořádek . No pořádek, v rámci možností hehe.
40 uteče jak voda, uvidíš pak budeš pyšná a zdravější, to je pro mne taky velká motivace, miluji zdraví životní styl, a alkohol v něm nemá už místo.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15543
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Já zase nevím, co je to do mrtě , ale zase věčná hladinka, někdy víc, někdy míň. Co jsem se dočetla, tak asi jsem nějaký románský typ alkoholika.Těžko říct, co je horší.Nebo je to vlastně jedno. Obojí je na ho..o. Ale východisko stejné Nechlastat vůbec
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15545
Re: Kam se zařadit? Před 10 rok, 5 měsíce  
Do mrtě znamená až na dno sil, nevím no do konce až začnu ztrácet vědomí, nic si nepamatuji, žvaním bláboly a podobné frajeřinky no.Jak si čichnu k alkoholu chci víc, chci se prostě totálně ožrat. Píšu to záměrně hnusně, páč je to hnus. Hladinku zase neznám já, napít se druhý den - umřu. Ale jo je to stejný problém, alkoholismus tohle už mám nějakých pár let.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter