Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Začínající abstinent po 10 letém pití.
#16754
Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 3 měsíce  
Zdravím všechny místní.

Je mi 30 let a od svých 20 let jsem pravidelně pil alkohol několikrát týdně. Před 5 lety jsem přestal pít pivo a přešel na víno, které jsem zhruba před 3 rokama začal pít ředěné s vodou - zvyk z dovolené. Z počátku jsem pil 2 skleničky, pak 3, a poslední 2 roky skoro láhev cca 5x do týdne. Přišlo mi to "normální". Vždyť to potřebuji jako relax po práci atd. Všiml jsem si na sobě, že ikdyž mi víno nechutná, líbí se mi "ten pocit lítání", ta první šlupka do hlavy pak už to bylo jen doplňování. Nikdy jsem nebyl na mol, nikdy jsem neměl výpadek.

Začal jsem si všímat poznámek okolí. Když se v televizi mluvilo o "alkoholizmu", dělal jsem že neslyším. Abych se napil, snažil jsem se často někoho brát sebou do vinotéky, abych nešel sám. Když lidé kolem mě dopíjeli první skleničku, já už měl druhou, často i třetí na stole. Stop stav jsem měl po sedmičce, víc už mi nedělalo dobře a ráno bych nemohl řídit.

Z hlediska osobního života to mám celkem bezproblémové. Mám dlouholetou partnerku, stabilní práci a zázemí. Nikdy jsem kvůli pití nepřišel pozdě do práce.

Za těch 10 let jsem nikdy neměl pocit, že bych měl přestat. Až do 1. 1. 2014. Vrátili jsme se ze silvestra a uvědomil jsem si, že jsem byl neoficiálně vyhlášen za druhého největšího pijana. Ten první byl docela slušný alkoholik, což mě upřímně vyděsilo. Začal jsem tedy hledat informace, jak se pozná alkoholik atd. Náhodou jsem narazil na tyto stránky a velmi upřímné zpovědi místních lidí. Byl jsem zhrozen, šokován, dojat, motivován.

Uvědomil jsem si, že alkoholismus je stav mysli. Začal jsem vzpomínat, proč jsem začal pít, co byl spouštěč. Byl to můj problém sám se sebou, který jsem již dávno vyřešil.

Rozhodl jsem se tedy, že přestanu pít. Dnes je to 14 dní. První 2 dny jsem velmi často na alkohol myslel. Ne během dne, spíše večer. O to těžší to bylo, když v lednci stále plno vína. Po prvním týdnu myšlenky na víno odezněly a začal jsme malinko cítit, že se už nepřemámám, abych nepil, jde to tak nějak samo. Již jsem byl 2x ve společnosti, kde se pilo a naprosto bez problémů.

Dnes mi přítelkyně poslala dlouhou sms, že mi děkuje a podporuje mě. Sama se napije max 1x týdně jednu skleničku, většinou v restauraci u večeře. Byla to pro mne obrovská motivace, další utvrzení v tom, že co dělám je dobré pro nás všechny.

Můj stav mysli je nyní velmi vyrovnaný, jsem 100% odhodlaný. Držte mi palce.
Milan
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16757
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 3 měsíce  
Vydrž.Máš nakročeno k problémům, sousta lidí ti nic neřeklo, ale vidí.Sám sebe nevidíš, neslyšíš, když popíjíš.Budeš se divit, jak jde nepít a dobře žít.Jsi nemocný, alkoholik.Važ si přítelkyně, má tě ráda.Kdyby nastala krize, zajdi na AA.Nebo tam běž, kup si knihy, co mají, hodně se poučíš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16788
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 3 měsíce  
Děkuji za upřímná slova, která každý alkoholik potřebuje slyšet. Vím, že to dokážu, protože stejně jsem byl přesvědčený kdysi, kdy jsem se rozhodl zhubnout a povedlo se 15 kilo a ty také udržuji dole. Všem na kterých mi záleží jsem se svěřil co nyní podstupuji a podpořili mě, věří mi. Už jen to, že je nechci zklamat mě nutí vytrvat. Dnes je to 16 dní a cítím se skvěle.
Milan
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16789
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 3 měsíce  
Přestávej pít kvůli sobě, pak až kvůli jiným.Zajdi na ty AA kup si Modrou knihu najdeš tam plno příběhů alkoholiků, cesty, jak se přestávali pít, pomůže ti, nebuď na to sám, máš sice bezva příbuzné, podpoří tě, ale nerozumí tvé nemoci. Přeji výdrž, bude dobře, určitě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16939
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 2 měsíce  
Dnes je to 30 dní, co abstinuji.

Přiznám se, že nepít se stalo samozřejmostí a to jsem již byl u hodně příležitostí, kdy jsem mohl ale ono mne to ani nenapadlo. Nepřemáhám se, je to automatické. Díky nepití jsem začal více pracovat, i večer. Začal jsem sportovat a více číst. Svět je najednou jasnější, mám víc energie.

Jsem moc rád, že zrod myšlenky přestat pít se zrodila zde.... na fóru, které má pomáhat, radit, vracet zpátky do reality.

Díky
Abstinence

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16941
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 2 měsíce  
Zatím buď ve střehu, alkohol čeká,ozve se!Pak si uvědom , jak je střízlivost hezká.Nedej se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17560
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 1 měsíc  
Dnes je to 55 dní co jsem zahájil abstinenci.

Před 14 dny měla přítelkyně narozeniny, tak jsem v rámci přípitku měl během týdne 2x 1dcl šampaňského. Čekal jsem explozi v hlavě a následnou pitku, ale nic takového se nedostavilo. Necítím, že bych se přemáhal, tak jak nyní funguji mě přijde naprosto normální. Při každém ohlédnutí zpět se zastydím a uvědomuju si, jak špatně to mohlo skončit.

Ohledně přípitku - myslíte, že jsem udělal chybu?
Milan
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17563
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 1 měsíc  
Chyba jsi udělal, protože si nyní myslíš, jak jsi to ukočíroval, za pár dní to zkusíš znovu, když se nic neděje!! , rozpiješ se zase.Je to dávno ověřené, vyzkoušené.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17565
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 1 měsíc  
Oprava, Chybu jsi.....píšu a ještě spím.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17566
Re: Začínající abstinent po 10 letém pití. Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj Milane. Píšeš že jsi zahájil abstinenci. Abstinence neboli zdrženlivost je vzdání se věci nebo činnosti, která způsobuje požitek. Pokud jsi zahájil abstinenci od alkoholu, je i panák sektu porušení abstinence.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter