Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Sestra je alkoholička, jak jí pomoci?
#18057
Sestra je alkoholička, jak jí pomoci? Před 10 rok, 1 měsíc  
Jedna z mých sester má problém s alkoholem. Její muž je také alkoholik. Vychovávají dvě malé děti (7 a 10 let). S naší další sestrou bychom jí rády pomohly, ale nevíme jak. Již několikrát ji druhá sestra na její závislost upozornila, zkoušela si s ní promluvit a nabídnout pomoc, ale bylo to marné. I když je zjevné, že je alkoholička (životní styl, zanedbaný zevnějšek i domácnost, nezvládnutá výchova dětí, změna chování, odmítání kontaktu, ale především fyzické příznaky - třes rukou, nateklý obličej, alkoholový odér, nesrozumitelné blábolení, když telefonuje, ...), svou závislost popírá a rozčiluje se, při jakémkoliv náznaku. Její maminka byla těžká alkoholička a na závislost zemřela. Bratr závislost na alkoholu také podědil... Poradíte, jak situaci začít řešit? Moc děkujeme!
Kristýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18065
Re: Sestra je alkoholička, jak jí pomoci? Před 10 rok, 1 měsíc  
kristýnka, keď si prečítaš príspevky na tomto fóre, tak uvidíš, že jedna veta sa tu mnoho krát opakuje a je 100%-ne pravdivá - ak niekto nemá záujem o riešenie svojej závislosti, resp. si ju vôbec nepripúšťa, tak jeho okolie sa môže aj "roztrhať", ale bude to absolútne márne...
takže skús si so sestrou o tom ešte podebatovať keď bude v TRIEZVOM stave a ak ponúknutú ruku neprijme, tak s tým nič nenarobíš...a hlavne jej povedz, že jej deti potrebujú svojich rodičov (aktívnych a pri zmysloch) ešte veľa rokov... tým, že sa uchlastajú a budú im akurát chodiť polievať kvetinky na hrob, tým im teda nepomôžu...veľa šťastia
Peťo

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18066
Re: Sestra je alkoholička, jak jí pomoci? Před 10 rok, 1 měsíc  
Jeden alkoholik může hovořit o velikém štěstí,že se z toho vůbec dostal.Natož dva a partneři.Jeden stahuje toho druhého níž a níž.Žádný z nich nemá kontrolu,nad svým pitím protože vidí toho druhého pokračovat.V takovémto vztahu není žádná pravděvpodobnost se vůbec zvednout.Už to,že jsou pod vlivem oba nevidí ani nemůžou vidět,uvědomit si ani přiznat svoji ztrátu kontroly nad pitím.Potřebuje to mnohem víc,než léčebnu.Potřebuje to odpoutat se jeden od druhého,potřebuje to osvobodit se z tohoto vztahu a začít znovu.Každý sám za sebe.Jinak se upijí oba dva.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18067
Re: Sestra je alkoholička, jak jí pomoci? Před 10 rok, 1 měsíc  
poradila bych jednu věc,která by mohla urychlit celou situaci.Pohrozit jí,že celou situaci oznámíte sociálnímu odboru.Bud´jí to pomůže,nebo to pomůže aspon´jejím dětem.MI BYLY DVĚ NEJLADŠÍ DĚTI ODEBRÁNY PRÁVĚ Z TOHOTO DŮVODU.PROBLÉM S ALKOHOLEM JSME MĚLI OBA.mNE TO TENKRÁT POSTAVILO PŘED ROZHODNUTÍ JÍT SE LÉČIT.TEPRVE TAM JSEM SI PŘIZNALA ŽE SE K PARTNEROVI NESMÍM VRÁTIT.NAŠLA JSEM TAM SÍLU A ODHODLÁNÍ TENTO PROBLÉM ŘEŠIT.cO JSEM NESTIHLA DOREŠIT MÉ VLASTNÍ PITÍ,MŮJ DALŠÍ PROBLÉM,KTERÝ MNE DOSTAL OPAKOVANĚ DO LÉČEBNY.MYSLELA JSEM SI TAKÉ,ŽE DĚTI OKAMŽITĚ PO LÉČBĚ DOSTANU ZPĚT.ONO TO TAK NENÍ.ZÁKLADEM JE VYBUDOVAT NOVÉ ZÁZEMÍ,NAJÍT SI PRÁCI A DOKÁZAT,ŽE TO MYSLÍM UPŘÍMNĚ JE TO OTÁZKA NAJÍT V SOBĚ URČITOU POKORU,KTEROU JSEM V SOBĚ NEMĚLA-TÍM I OPAKOVANÉ PITÍ.MUSELA JSEM SE VYROVNAT S TÍM,ŽE JSEM NEBYLA DOBROU MATKOU,ŽE JSEM SELHALA A ZKAMALA,NAUČIT SE TRPĚLIVOSTI A TAKÉ VDĚČNOSTI.DĚTI MNĚLY TO ŠTĚSTÍ,ŽE Z TOHOTO UMÍSTĚNÍ V DOMOVĚ DOKÁZALY HODNĚ VYUŽÍT PRO SEBE,DOKÁZALY MI VŠECHNO ODPUSTIT A JE MEZI NÁMI VZTAH ZALOŽENÝ NEJEN NA LÁSCE,ALE PRAVDĚ UPŘÍMNOSTI.A JÁ SI SVÝCH DĚTÍ NESMÍRNĚ VÁŽÍM A HODNĚ SE OD NICH UČÍM.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18074
Re: Sestra je alkoholička, jak jí pomoci? Před 10 rok, 1 měsíc  
Děkuji Vám za odpovědi. Souhlasím s vámi, všichni zde píší o tom, že je potřeba, aby ten závislý, nemocný člověk, byl ten, který chce svou nemoc řešit a vyléčit se z ní. V poslední době sleduji i dokumenty vysílané v tv a všechny závislé ženy, které v dokumentech vystupují, toto jen potvrzují. To, že i její manžel je závislý, je velký problém. Bojím se, že sestra bohužel není ve psychickém stavu, ve kterém by odchod od manžela a osamostatnění zvažovala. Již několik měsíců je bez zaměstnání a tak je odkázaná na jeho příjem... A děti... těch je mi líto, protože je jasné, že se tyhle události na nich moc podepisují, všechno si s sebou celý život ať už vědomě či nevědomě ponesou...
Kristýna
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 18/03/2014 20:11 Provedl: Kristýna.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18076
Re: Sestra je alkoholička, jak jí pomoci? Před 10 rok, 1 měsíc  
Kristýnko, zkus zavolat na A-anon, tam ti poradí nejlépe.Já bych využila situace, kdy je střízlivá, není v absťáku, promluvila s ní o té sociálce, jak píše Jana, zkusila s ní jít na AA.Tam by se jí možná otevřely oči, ona vůbec nemusí tušit, do čeho padá.No, kdyby odmítla, opravdu požádala sociálku o ochranu dětí.Určitě jim bude lépe v dětském domově, než v rodině alkoholiků.Není možné statečně přihlížet, mlčet k tomu, jak se ničí bezbranní,potřebují pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter