Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Nepít či je ještě šance příležitostně pít?
#18058
Nepít či je ještě šance příležitostně pít? Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj ahoj ahoj. Jsem 24 letý student z Prahy a již přes 3 měsíce nepiju.... Ale furt nejsem rozhodnut pro absolutní abstinenci do budoucna... Jsem přeci ještě strašně mladý na to abych do konce života nepil... Proto jsem na hraně a má myšlenka na posezení s přáteli nad pivkem je stále silnější a silnější.... Ano, od té doby co nepiju tak je mi opravdu skvěle a dokonce i zdravotně se cítím mnohem lépe ale neumím si představit léto bez posezení na zahrádkách bez pivka.... Dokázal někdo z vás ovládnout alkohol po tom co jste s tím měli problém? Myslím že to je teprv to co je uctyhodné... abstinovat je jistě těžké což zažívám ale zkrotit toho démona a mít ho na uzdě je mnohem těžší a já bych to rád zkusil. Má někdo zkušenosti z krocením démonů (alkoholu). Rád bych si prostě příležitostně občas poseděl nad lahodným českým klenotem zvaným píívo. A prosím.... zápřísáhlé abstinenty aby se vyjadřovali nějak jinak než: už musíš na dosmrti abstinovat nebo zkončíš v pekle (což není vyloučeno ale věřím že se to dá zkrotit) Předem díky
Dobby

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18060
Re: Nepít či je ještě šance příležitostně pít? Před 10 rok, 1 měsíc  
Věříš špatně.Nejsem zapřísáhlá abstinentka, chci jen žít, neumřít kvůli alkoholu.Alkohol je silnější, než ty, nedokážeš pít kontrolovaně,lžeš sám sobě, znám mladší, závislé, někteří jsou už dementní, nesvéprávní.Nic ti ovšem nevnucuji, přijdeš na to sám, možná bude pozdě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18064
Re: Nepít či je ještě šance příležitostně pít? Před 10 rok, 1 měsíc  
tak proč to nezkusíš?Z čeho máš strach?Já jsem si to musela vyzkoušet na vlastní kůži,abych si mohla i potvrdit.měla jsem z pekla štěstí že se mi to díky Bohu podařilo.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18068
Re: Nepít či je ještě šance příležitostně pít? Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj Dobby
pokud máš už tuhle myšlenku v hlavě, pravděpodobně ji z hlavy nedostaneš. Je zvláštní jak máme všichni nastavení celkem stejné, člověk má někdy pocit že jde hlavou proti zdi sám. Jenže ona je nás spousta a všichni do jednoho řešíme to samé. Někdo je silný a jde mu to celkem samo, někdo s toho má dost dobrou deperesi. Víš tři měsíce jsou pro mě ta nejzrádnější meta, přesně tahle myšlenka se dostala do hlavy mě. Jasný na poprvé se zřejmě nezdojíš, páč organizmus a játra jsou odpočaté, mozku je také celkem fajn, takže si asi budeš i věci pamatovat. Jenže bum, když to takhle parádně dáš - půjdeš příště znova, ale věř tomu že už to bude za kratší dobu než tři měsíce. No a je to, si tam zpět ani nemrkneš. Cesta je tááááák dlouhá a trnitá....že až dojdeme opravdu ke svému cíli, kdy už budeme vědět na stopéro že se nenapijeme, spadne nám obr šutr ze srdce.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18072
Re: Nepít či je ještě šance příležitostně pít? Před 10 rok, 1 měsíc  
Tak děkuji za reakce... A uvidím.. Asi zkusím kontrolované pití ale jakmile selžu tak se nadobro rozhodnu abstinovat. Nechci si zase procházet tím peklem co bylo na začátku mého probuzení z alkoholu tak věřím že to pro mne bude dobrý strašák a že na to budu myslet.
Dobby

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19725
Re: Nepít či je ještě šance příležitostně pít? Před 9 rok, 10 měsíce  
hantu tak berperi kemanusiaan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19746
Re: Nepít či je ještě šance příležitostně pít? Před 9 rok, 10 měsíce  
Dobby,

nevím, jaká je Tvá pijácká historie, ta má je víc než bohatá. Jsi mladý, nemohu vyslovit nějaký hodnotící soud, ale to, že tři měsíce zkoušíš nepít, bylo rozhodnutí na základě čeho? Necítil jsi, že něco ve Tvém vztahu k alkoholu není v pořádku? Taky to že píšeš sem, svědčí, že o tom přemýšlíš a minimálně jsi tedy asi v minulosti připustil možnost, že bys s tím mohl mít problém...

Proč to tedy nevyzkoušíš? V modré knize AA je památná věta: "zkuste si dát dva tři drinky a pak naráz přestat" - pokud se Ti tohle podaří, pak asi pořád máš kontrolu nad pitím, ale doporučoval bych i tak být obezřetný. Pokud to po dvou pívech nejde stopnout, jsi v tom až po uši. Výsledek stojí za případnou kocovinu a uvědomění si, jak vážný problém možná máš...

U mě to bylo vždycky tak, že právě po těch třech měsících jsem si říkal, no pohoda, proč nedat jedno, dvě...Tak jsem třeba dal a víc ne, druhý den taky, třetí den jich bylo pět, a za týden deset - a už jsem v tom lítal...

Opakuji: POKUD DOKÁŽEŠ OPAKOVANĚ A PO DLOUHOU DOBU PITÍ KONTROLOVAT, TEDY PŘESTAT PÍT PO PRVNÍCH PÁR PŮLLITRECH, PAK JE PRO TEBE KONTROLOVANÉ PITÍ MOŽNÁ VHODNÉ. V OPAČNÉM PŘÍPADĚ NIKOLIV !!!
Ignác Hromádka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter