Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem
#184
Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 3 měsíce  
Když se podíváte na jeden příspěvek Hany na tomto fóru, dočtete se následující:

"Naordinovala jsem sama sobě od nového roku jiný režim. Tím určitě nechci říct, že bych do této doby něco zanedbávala. Jsme s manželem už sami, dcery se osamostatnily a tím mě ubyla spousta povinností, mám více volného času a z toho mimo jiné vyplynulo to moje pojíjení. Takže jsem se začala mnohem víc věnovat sama sobě. Možná to někomu bude připadat směšné, ale měla jsem do teď třeba jeden krém na obličej, teď mám na den a na noc, na víčka a na dekolt atd., snažím se mít každý den jinak nalakované nehty, pravidelně chodím na kosmetiku, ke kadeřníkovi a na masáže , žehlici prkno se žehličkou vytahuju kvůli 2 trikům a nečekám až bude plný koš, 3x týdně peču v domácí pekárně chleba nebo si sama pletu houstičky, chodím se psama na dlouhé procházky, chodím na keramiky, pletu košíky z pedigu, šiju tildy atd. Stojí to spoutu peněz a volného času ale baví mě to a jsem zaměstnaná. Peníze neřeším, protože těch jsem prochlastala hodně. No a když se sama sobě tak věnuju, tak by byla přece velká škoda to tělíčko opečovávané rychtovat alkoholem????? 6.2. to bude měsíc, co docházím do AT, nepiju a k měsíčnímu výročí mám vyhlídnutou super kabelku."

Chtěl bych jen zdůraznit, že tudy cesta určitě vede. Mít hodně aktivit, zaměstnávat svou mysl tak, aby člověk nemusel myslet na alkohol a především si pak dělat radost drobnostmi. Když totiž někdo pije, vyvolává to v mozku pocit radosti a slasti. Tím, že si udělá jinou radost (i když není třeba tak intenzivní jako z alkoholu) si to kompenzuje a nemá tak velkou (neříkám žádnou) potřebu pít. Takže ano - hodně aktivit, dělat si radost, věnovat se rodině, vnoučatům. To je ono a Hanu v jejím nepití, které trvá poměrně dlouhou dobu, chválím.
MUDr. Zbyněk Mlčoch
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
Administrator
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 323586002 Pohlaví: Muž www.zbynekmlcoch.cz Narozeniny: 07/05
Poslední úprava: 26/01/2010 12:13 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
 
#186
Re:Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 3 měsíce  
Děkuji a slibuji, že nezklamu sebe ani Vás Hana
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#194
Re:Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoho Před 14 rok, 3 měsíce  
Tak jsem se také rozhodl přestat s konzumací alkoholu ,ale několikrát jsem to porušil a začínat pořád znova mne už nebavilo tak jsem si dal ultimátum a již druhý den nepiji tak buďte zvědavi jestli tady ještě za týden něco napíšu .Já osobně si věřím že ano.Tak zatím.
Richard

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#195
Re:Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoho Před 14 rok, 3 měsíce  
Ahoj Ríšo, je fajn, že jsi napsal a piš dál i když svoje ultimatum nedodržíš. Určitě by sis měl najít nějakou odbornou pomoc. Nevím jak moc piješ, ale když už jsi se rozhodl, tak to nenechávej jenom na své dobré vůli a svěř se! Když zapátráš, určitě koho seženeš nebo stačí začít u svého obvodního lékaře, ten by tě měl někam doporučit. Hana
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#196
Re:Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoho Před 14 rok, 3 měsíce  
Souhlasím s Hanou. Pokud recidivujete v pití, je málo pravděpodobné, že to sám zvládnete. Zkuste vyhledat pomoc ambulantního neurologa, spolku anonymních alkoholiků atpod.
Nemusíte se stydět. Lidí, co mají prolbém s alkoholem je v ČR až 140.000 jen jsou srabi a nepřiznají to nebo to neřeší. Pokud jste se odhodlal s tím něco dělat, tak to dotáhněte do konce.
Držím palce.
MUDr. Zbyněk Mlčoch
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
Administrator
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 323586002 Pohlaví: Muž www.zbynekmlcoch.cz Narozeniny: 07/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
 
#301
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 2 měsíce  
Ahoj,velmi obdivuji paní Hanu.Já sice nepiji denně,ale tak dvakrát do měsíce,bohužel si neumím říct dost,takže si každý umí představit jak vypadám.Druhý den toho velmi lituji a dost se i stydím,takže jsem si řekla dost a snažím se žít bez alkoholu.Není to nic jednoduchého a přiznávám je to dost těžké,ale snad to zvládnu.Nejhorší asi budou první tři měsíce.Na tyto stránky chodím denně a čtu si osudy lidí,hodně mě to pomáhá si uvědomit jak můžu skončit a to bych velmi nerada a že do toho nemám daleko to vím sama dost dobře.Za měsíc dám vědět jak se mě to daří nebo nedaří.
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#302
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 2 měsíce  
Alenko, neobdivuj mě a ber si ze mě odstrašující příklad, choď sem denně a piš sem svoje pocity a názory. Pomůže to. Já nevím co je horší, jestli denně a relativně při vědomí nebo jednou za čas a "našrot"? Pořád je to alkohol, tak choď a piš a piš a piš.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#303
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 2 měsíce  
Souhlasím s Hankou Alenko a vítám tě zde.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#362
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 2 měsíce  
Hani,je to přesně tak,jak píšeš.Já jsem si udělala také určitý režim a snažím se ho důsledně dodržovat.Jsou to často maličkosti (napsat dopis,cvičit,upéct něco...),ale mě to pomáhá.Dokonce si to píšu do deníku a odškrtávám,co jsem udělala a to,co jsem nestihla si přepíšu na další den.Nenervuju se,když všechno nestihnu a mám radost,když udělám něco navíc ( včera jsem ušila nové potahy na polštářky ).Myslím,že nám alkoholikům často chybí určitý řád a kázeň.Aspoň já to tak mám.Patří sem třeba i doléčování.OT: dnes jsem byla na AT skupině a objednala se na tzv. opakovačku ( abstinenti jdou na 1-2 týdny do léčebny a připomenou si jak je důležité nepít)
Irena
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeňsko Narozeniny: 03/04
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#364
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 2 měsíce  
Je to tak režim dělá hodně, mě ale dělá trochu problém ten režim dodržovat. Jak Ivlik správně podotkala, že s tím mám jako blíženec problém a je to tak. A taky si stanovím "režim", který vyhovuje mě, takže to až zase takový režim není. Já mám odpor ke kolektivním organizovaným akcím, i kdybych byla donucena jít do AA nebo na jinou skupinou terapii, tak jí budu ze svého principu bojkotovat. Já jsem v tomhle hrozná. Závislost na alkoholu je hrozně omezující a stejně tak omezující mě připadá doživotní abstinence. Nechci tady vypadat demagogicky, určitě tím popudím hodně zkušených, kteří mají něco podobného za sebou, ale jsem přesvědčená, že se dá pít organizovaně, příležitostně, tak normálně jako normální průměrný člověk.
PS: a hurá do mě
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter