Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...56
Dolů
Téma: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95
#18745
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Járo, ty vůbec nevíš co jsou AA!Tolik se tu o nich píše!!Na internetu najdeš nejbližší skupinu ve tvém bydlišti, kdy se scházejí.....je to dobrovolné setkání s lidma, co pili, už nepijí, jsou také alkoholici, hodně ví, zkušenosti, najdeš tam návod, jak se naučit žít vedle alkoholu!Uvidíš, že to jde, spousta áčkařů nepijí léta, žijí plnohodnotný život, neváhej!Najdeš motivaci, přátele, pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18746
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Jarku,ty jsi objednaný k psychiatrovi s AT-to značí i jejich odbornost pro alkoholickou tematikou.Máš termín 22.5.což je pro tebe měsíc čekání a bude pro tebe zrádný.Velice rychle se u tebe projevila i závislost na lécích.Značí to bohužel o dvojí závislosti.Jedna je až nad hlavu.Využila bych do té doby pravidelnou docházku do AA-ANONYMNÍCH ALKOHOLIKŮ.O kterých píše Liba.Scházejí se ve větších městech a najdeš je nahoře pod LÉČBA.Léčba závislosti probíhá na specializovaných odděleních pro závislé formou režimové a skupinové léčby.Učíš se porozumnět své závislosti,učíš se ji přijmout,učíš se nalézt sám sebe.Kompletní léčba trvá minimálně 3měsíce,kdy jsi hospitalizovaný na oddělení.Máš po celou dobu vystavenou neschopenku-nemocenskou a jinak tě to prozatím nestojí ani korunu.Od nemocničních poplatků vyšlo aspoň prozatím osvobození od poplatků za hospitalizaci.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18768
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Ahoj,
vse se zacina k lepsimu obracet. Moje zena me hodne podporila a ve chvili, kdy jsem chtel ject do RIAPsu pro nejake podpurne akutni medikamenty. Mi rekla, at nikam nejezdim, ze mi nic neni. A sli jsme na oslavu s kamarady do hospody (v patek). Dal jsem si Virgin mojito(nealko) a sodovku. Taky jsme ke tchyni odvezli psa, takze cely vikend byly noci klidne. A me se v noci prestaly zdat ty sracky a kdyz jsem se probudil nemel jsem hned stres a strach jako cely ten mesic pred tim - panicke ataky. Citim, ze nervova soustava jeste neni uplne vklidu, ale je videt, ze se to hodne zlepsuje. Za caly vikend jsem nemel ani jednou pocit strachu nebo stresu. Jeste budu chvili uzivat medunku a kozlik jedno je na nervovou soustavu a jedno na spani.
Tak doufam, ze uz to snad bude dobre. Diky vsem za podporu. Za celou doby me 27denni abstinence jsem ani jednou nemel chut nebo myslenku na alkohol. Nevim co se mnou vlastne bylo/je. Ale jelikoz pricina meho stavu s alkoholem souvisela, tak vam vlastne vubec nikdo nepomuze... Protoze musite jit k psychiatrovi a to trva mesic se k nemu dostat. Neurol papat nemuzete, protoze byste na nem mohli byt zavisly. Antidepresiva by zabrala az za par tydnu... Jeste to cele furt nejak nechapu. Kdyz se mi zhroutil pretizeny/prestresovany nervovy system, protoze jsem pil. Ale na druhou stranu nemam problem nepit jsem alkoholik? :-D
Diky a zatim cus
Jaromir
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18769
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
TED´JSI MNE ROZESMÁL JAROUŠKU.ALKOHOLIK JSI. UŽ DOKONCE PŘEMÝŠLÍŠ JAKO KAŽDÝ KLASICKÝ ALKOHOLIK,KTERÝ SE OTŘEPE A VĚŘÍ,ŽE PROBLÉM ZÁZRAČNĚ ZMIZÍ,NEBO DOKONCE ANI ŽÁDNÝ NEBYL.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18770
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Lžeš sobě, všem, svádíš to na manželku.Ona neví, jak se cítíš.Tak dělej, jak myslíš.Je to tvůj život.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18773
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Ja se jen snazim porozumet tomu co se stalo. Ja nerikam, ze zitra pujdu do hospody na pivo, protoze po tom netouzim.
Navic se ani nahodou necejtim jeste 100% fit, to jeste par mesicu potrva, takze zadnou paniku :-D pit se nejde...
J.
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18774
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Já nepanikařím.Naopak jsem toho názoru at´si každý vyzkouší jestli umí kontrolovaně pít.Ovšem musí k tomu zůstat upřímný,aby ho to mohlo poučit.Když jsem se napila já?Má upřímnost byla rázem v pr.... a já s ní.Tobě v případu pochybností zůstalo tvoje vlákno,které jsi založil na tomto foru.Stačí si to přečíst a pochybnosti jsou pryč.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19027
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahoj vsem,
rad bych se podelil o posledni novinky v mem "pripadu". Zaroven doufam, ze by cele toto vlakno, popis stavu a chovani mohl v budoucnu napomoci nekomu jinemu. Prozil jsem asi 50 dni pekla. Dnes uz temer 65 dni nepiju, bez jakekoliv touhy po alkoholu. Po celou tu dobu jsem na alkohol vubec nemyslel, tak to nebylo vubec tezke.
Konecne se mi podarilo dostat se k psychiatrovi, ktery rozebral sled udalosti, priznaky, priciny a prubeh zlepsovani stavu. Zkratka moje diagnoza je panicka porucha, ktera se rozvinula celkovym pretizenim nervove soustavy, prepracovani,stres malo odpocinku. Pry rozhodne nejsem prvni ITak, ktery u ni dopadl uplne stejne. Alkohol v celem pripadu hral roli pouze tu, ze jsem ho uzival nezdrave, ale nejsem alkoholik. Bylo mi receno, ze alkohol do budoucna neni problem, ale samozrejme moje telo jeste neni, tam kde bych ho chtel mit. Takze jsme se shodli, ze jeste par mesicu pit urcite nebudu.
Hodne lidi chodi roky po doktorech, kteri jim meri tlak, zkoumaji nadory, delaji rozbor krve a kazdy doktor jim rekne, ze jim nic neni a posle je domu - BOHUZEL! Panicka porucha je reakce tela na nejaky podnet, drive to mohl byt dusledek napadeni treba tygrem. Telo zmobilizuje organismus - stahne zaludek zaostri smysly, cast tela se neprokrvuje, aby pri zraneni clovek nevykrvacel atd. atd. Ale v dnesni uspechane dobe takto reaguje na uplne jine priciny. Ja jsem byl u pocitace 18 hodin denne, stres jsem resil pocitacovyma hrama. Dobre usinani pivem. po x letech telo reklo uz dost. Vlastne se i potrvdilo to co jsem psal vyse. Moje uzkost a strach zacaly pred tim, nez jsem prestal pit alkohol. Proto mi prislo divne, ze bych mel abstinencni priznaky. Nemel... Je dulezite najit spravny duvod proc se nase telo chova, tak jak se chova. V mem pripade to byl az psychiatr kdo mi pomohl. Na ktere se dnes cekaji mesicni objednavaci lhuty, protoze nase populace ma nemocnou dusi. Na toto tema nedavno vysel clanek na iDnes. Jsme vystresovani a prepracovani. A pokud s tim neco neudelame, tak na to dojedem.
Takze silny panicke ataky trvaly 40-50 dni, ztratil jsem 10 kg. Prestal jsem delat vse co me pred tim psychicky stresovalo a unavovalo a spal jsem cca 8-10 hodin denne. Zadne medikamenty predepsany nebyly... Pokud nekdo mate podobne symptomy, tak drzim palce a hodne silne vule to vydrzet a najit tu spravnou pomoc u psychiatra. Me pomohl RIAPS a ESET.

Timto se loucim. Zaroven dekuji vsem za jejich poznatky a zkusenosti a drzim palce vsem tem, kteri zrovna bojuji v podobnych nelehkych zivotnich situacich
Jaromir
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19044
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 11 měsíce  
Jarku to jsi narazil na DĚDA VŠEVĚDA.Myslím tím,že ti alkoholismus nehrozí.Bylo by to stejné,kdyby mi lékař řekl,že nikdy nedostanu rakovinu,nebo jinou nemoc.Jinak s tebou souhlasím psychika velice úzce spolupracuje s naším tělem i tělesnými orgány.Psychosomatické příznaky se vyskytují mnohem častěji než jen ty somatické.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19832
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 10 měsíce  
Ahoj,
jsme rád že jste nakonec vyhledal správné řešení. Sám jsem měl stejný problém před několika lety - 12h denně v práci po dobu 5 let, stres, únava, poté ataky úzkosti řešené čím dál častěji alkoholem. Následovalo sebeoznačení jako alkoholika.
Návštěva psychologa a psychiatra = panická porucha a následná odborná pomoc.
Nicméně si myslím že i tak by měl být alkohol pro mě i pro Vás tabu. Pokud Vám již bude dobře a Vy ho začnete pít, tak Vám zcela jistě panickou poruchu nakopne zpět. Bude to jen otázka času a je jedno jestli jste nebo nejste alkoholik.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...56
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter