Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: stav
#22615
stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Zdravím , som na tomto fóre nový , mám velky proble s alkoholom -som si toho vedomý a neviem s tým sám pravdepodobne bojovať . Studujem aplikovanú matematiku v Cechách , studiom sa dá zvládať , jediný problém ktorý sa vyskytuje a kvoli ktoremu som bol nuteny studium na rok prerusiť je chlast ... minuly semmester som sa ako-tak drzal , teraz ako zacali prvve dva tyzdnne , tak to bola katastrofa , dokopy zo 14 dní som 7 prepil nechodil povacsine do skoly aj ked snazim sa aj s opicou tam ísť ale ide to len ťažko , a teraz prišlo vystriezvenie , neskutočný duševný nepokoj a nesúlad , nikde mi nie je dobre , vonku nechcem ísť potim sa , zimnice teplo naraz , žaludočne problemy , no neskutočne hnusný stav a nemam ho samozrejme prvykrat trva to rozne podla množstva chlastu od 2 do 10 dní.... najvacsi strach mam z toho ze viem ze na tu skolu mam ale tiez viem ze neviem sam bojovať s chlastom lebo viem ze teraz na abstaku si poviem ze si uz nevipijem ale uz teraz viem ze to tak nebude ... prejdu abstinencne priznaky a dostanem chuta najma po celom dni v skole po vycerpani...poviem si idem na jedno... potom becherovka dalsie atd... ja potrebujem z toho von , sam to nedavam , neviem ako si upraviť myslenie liečiť sa ísť nechcem bol by som vdačny za každú cennú raduuu:)
Stavy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22673
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Jseš si vědomý,že to jsou abstinenční příznaky,které prožíváš.Počítej s tím-pokud budeš pokračovat s pitím i tvé příznaky se budou zhoršovat a odeznívat mnohem delší dobu.Máš na výběr.Opět požádat školu o přerušení studia a začít se sebou něco DOOPRAVDY dělat.Tím myslím zcela vážně komlexní protialkoholní léčbu s doživotním doléčováním(AA,podpůrné skupiny,terapeutické skupiny pro závislé,spolupráce s psychiatrem s AT problematikou.Další možnost pokračovat ve studiu do té doby,než tě vyhodí-pravděpodobnost,že to dáš SÁM bez pití je velice malá.Nebo se upiješ.Máš na vybranou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22708
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Už ma to pomaly prechádza , tieto stavy su niečo najhoršie čo som kedy v živote zažil,mozog je ešte oslabený spí sa zle , ale pomaly sa revitalizuje , dnes vecer budem o.k , uvedomujem si to aký je alkohol hnusný jed -tvrdá droga , som naspať v škole , mám všetky skúšky , a idem pokračovať ...makať...Nikdy som nepil sám , tak ma to nebaví , vždy s niekym , ale v spoločnosti som pil najviac...kvoli stavu ..až som sa prepracoval skoro do komatoveho stavu, a zohnal som si antabus , ktory budem brať každy den polku , takže alk nehrozí , zatial citim nechutenstvo , viem že craving pride a idem s nim bojovať , som pripraveny na dlhy boj lebo takto si svoj život nepredstavujem ...
Stavy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22709
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Nebojuj, přijmi to, že alkohol je silnější než ty,uč se vedle něj žít, v tom ti pomůžou AA.Jistě je někde poblíž bydliště máš, zajdi tam.A zachraň se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22814
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Přeju ti,abys to zvládl.JÁ SAMA JSEM POTŘEBOVALA POMOC.I DNES SE NAJDOU CHVÍLE,KDY JI POTŘEBUJU OD JINÝCH LIDÍ.JSEM VDĚČNÁ,ŽE UŽ POMOC DOKÁŽU VYHLEDAT,POŽÁDAT O NI,A TÉŽ PŘIJMOUT.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22815
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Existuje i jiná cesta než ti radí Líba. Je to tzv. harm reduction přístup, který je zavedený např. v USA a začíná se zkoušet i tady, i když velmi pozvolna. Pokud umíš anglicky, najdeš o tom na internetu spoustu zajímavých a užitečných informací. Já sám mám s alkoholem problém (student-doktorand) a dnes v noci jsem jejich stránky objevil a jsem nadšen. Harm reduction přístup netvrdí, že je nutná úplná abstinence a alkohol je silnější a blablabla, ale naučí tě postupům, jak minimalizovat škody způsobené alkoholem. Cílem je pít s mírou, dá se to naučit. Někomu třeba vyhovuje úplná abstinence, ale není to pravidlo a jediná cesta.Není pravda, že neexistuje kontrolované pití. Sám musíš přijít na to, co je pro tebe nejlepší a co chceš. Líba a jiní to tady budou vyvracet, ale s tím se tak nějak počítá. Napiš, jak se daří. Držím palce.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22816
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
..nevím, jestli tohle je cesta právě pro mě,ale by se mi líbila..
Anděla
Anděla noci probděla
Senior Boarder
Příspěvky: 71
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/29
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22817
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Mně by se taky líbila, tak to zkouším, no uvidíme..
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22818
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22819
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Neznám žádného alkoholika,který by proměnil své bezuzdné pití na kontrolované.Pokud se tak stalo,nebyl to alkoholik,ale pijan.A to je diametrální rozdíl.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter