Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Pít či nepít - aneb bez urážek
#22731
Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Po x týdnech pročítání tohoto webu mi někdy přišlo, že než aby se lidi podporovali, neb jsme všichni na podobné lodi, tak se navzájem kritizují, osočují a zhazují. Poslední, co chci slyšet, když zrecidivuju, je to, že jestli s tím okamžitě nepřestanu, tak skončím na samém dnu vlasní sebeúcty. Kdyby s tím bylo tak snadné praštit ze dne na den na zbytek života, tak tu snad netravíme hodiny na podobných servrech ne? Tak, co dávat rady, které fakt pomáhají???? Třeba dnes mi řekla moje adiktoložka, ať udělám maximum proto, abych se vrátila k pravidelnýmu sportování, na který jsem byla roky zvyklá. Že je vidět, že mi to chybí a že se mi bude abstinovat líp. Tomu říkám aspoň rada. Jakákoliv další taková bude vítána. Četla jsem tu například, že má člověk mít u sebe neustále láhev s vodou. Opět praktické. Zkusím to.
Záměrné vytváření pocitu viny vytváří manipulátoři. Já mám dost starostí s tím jedním tekutým. Ostatní manipulátory se mi ze svýho života podařilo uspěšně vykopat a jakmile mi další příjde do cesty, zkoncuju s ním, co by dup.

Tak, co vy "zkušení" x let abstinující. Co přijít s něčím oporavdu praktickým? Na to, že je lepší nechlastat jsem přišla už sama.
Mupkalina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22744
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Mupkalino sorry, az teraz som videla, ze si zalozia novu temu.
Ked mozem napisat aj ja, aj ked nie som dlhorocny abstinent. Mne najviac pomohlo uvedomenie si, ze kolko voneho casu mam odrazu a ze sa koencne mozem venovat vsetkemu comu som vzdy chcela, ale zia kvoli pitiu na to nemala cas.
Predtym ked som pijavala, som vzdy mala pocit, ze nic nestiham na nic nemam cas. Miujem cestovanie, koncerty, citanie, sport a to som predtym vsetko zanedbavala. Takze si to teraz vychutnavam. Mam viac casu aj na pracu aj na priatela, aj ked on je tiez kapitola sama o sebe. Tiet ma problemy s pitim, ale mysim, ze on alkoholik nie je, len taky vesely konzument. Ale odkedy som ja tym sekla, snazi sa aj on. Podporuje ma a svoje pitie znacne obmedzil.
Inak co sa vody tyka, tak flasu vody mam stale pri sebe a aj ked idem von, tak v kabelke mam vzdy vodu. teraz posledne tyzdne sa mi zda, ze to bazenie prichadza stale menej a menej casto a cim dlhsie nepijem, tym sa mi abstinencia viac paci. Mam taky pocit osolobodenia a ten pocit je na nezaplatenie.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22745
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Cau Kiro,
vítej. Mně už se nechtělo se tam s něma furt handrkovat.

Říkala jsem si, že bych vytvořila takovej pomocnej seznam anti-alkoholových hesel:

1)více času
2)voda po ruce
3)chuť na sport
4)více energie (to hlavně u mně - bývala jsem nemožně unavená)
5)usetřené peníze
6)dobrý jaterní testy (ty já teda zatím naštěstí ještě mám)
7)přirozené zhubnutí - stovky kalorií v tahu (moje zkušenost)
8)nepřerušovaný spánek (k nezaplacení)
9)čistá hlava bez pocitu viny
10)?
11)?
12)?


Asi bych jich vymyslela hned o mnoho vic, ale dám ráda prostor jiným.
Mupkalina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22763
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
So vsetkymi bodmi suhlasim, hlavne aj toho chudnutia. Za tych 5 mesiacov sa mi podarilo dat dole uz 15 kilov

Niektore by som pridala
10. Nadherne rana bez bolesti hlavy a celeho tela
11. Uzkosti a depresie su prec
12. Zlepsil sa partnersky zivot
13. Zvysila sa sebaucta
14. Zlepsilo sa kreativne myslenie a napady do prace, co je pri mojom podnikani dost dolezite
15. Vacsia chut do dalsieho vzdelavania a rozvoju vlastnej osobnosti
16. Lahsie riesenia akehokolvek problemu ci uz v praci alebo v sukromi...

a tych bodov je este vela. A Mupkalina ty kolko abstinujes? 2 tyzdne? a zatial v pohode? Ziadne bazenie atd?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22764
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Kiro,

ten bod 11 bych osobně vynechal. Protože to vyvolává otázku, co bylo dřiv chlast nebo psychické problémy.
Je ta dost lidí, kteří měli psychické problémy a chlast jim proti nim pomáhal.
Jinak si myslím, že je potřeba vynechat zbytečný stres, nehnat se za ničím. Brát život tak jak jde, nechtít všechno hned. Přestat se dívat na bednu a najít si jinou zábavu. Média nám stejně předkladají většinou negativní zprávy. V době netu, mám možnost si vybrat, jestli si chci danou informaci přečíst nebo mi stačí jen nadpis.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22765
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Petre, ja viem, ze vela ludi trpi uzkostami a nie je to z alkohou. Pisala som skor o tom co priniesla abstinencia mne. Ja som tie uzkosti rozhodne mala z chlastu a ku koncu sa to dost zhorsovalo a taktiez nespavost. Odkedy nepijem, tak tie uzkosti su uplne prec a aj spim velmi dobre. Ja som tie uzkosti vlastne mavala len po opiti nasledujuce 2 dni, potom bolo fajn a akonahle som sa zas opila, vratilo sa to a vzdy v horsom vydani. Ale viem, ze vela ludi ma uzkostnu poruchu a nema to s akoholom nic spolocne. Su to potom uz dve rozdielne diagnozy.
Co sa tyka debne, tak ja televiziu nemam. Ale musim priznat, ze som dost na nete, ale nemam na vyber, kedze pracujem z domu a cez net. Takze citanie fora je napr. take spestrenie pracovneho dna.
Na nete si tiez pozriem a precitam to co chcem a tento system mi vyhovuje.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22775
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
x) Paměť.. paměť děti,paměť ..nevím, jestli se zlepšuje,ale v hlavě udržím střízlivá o dost víc
Anděla
Anděla noci probděla
Senior Boarder
Příspěvky: 71
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/29
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22776
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Jiné koníčky, zábavu-výlety, zahrádka, vaření,vzdělávat se, je x věcí, možností, jak využít volný čas.Hlavně nesedět na zadku, dumat, litovat se, nudit se.Bát se života bez alkoholu.A důležitý je smích, ten léčí výborně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22785
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Tak ja zaktualizuju seznam podle toho, co bylo doplneno a rozdelim ho na dva (s většinou se ztotožňuji):

Seznam vyhod strizlivosti (100 a více bodů, neváhejte přispívat)
Seznam nahradnich aktivit a tipu (SEZNAMEK BEZ ZNAMEK)

SEZNAM VYHOD:

1)více času
4)více energie
5)usetřené peníze
6)dobré jaterní testy
7)zhubnutí
8)nepřerušovaný spánek
9)čistá hlava bez pocitu viny
10) Nadherná rána bez bolestí
11) Zmizení úzkostí a depresí
12) Zlepšení partnerského života
13) Zvýšení sebeúcty / zvýšení sebevědomí
14) Zlepšení kreativního myšlení
15) Chuť do vzdělávání se
16) Lehčí překonávání překážek a řešení problémů
17) Zlepšení paměti



SEZNAMEK BEZ ZNAMEK:

1) sportovat
2) nosit s sebou vodu
3) vyhýbat se stresu a nebo si ho nebrát k srdci
4) být trpěliví a nechtít vše hned
5) omezit TV
6) výlety
7) zahradničení (to není pro mně, nemám zahradu
8) vaření (to není pro mně, fakt mi to nejde a tudíž mě to nebaví ;-(
9) nelitovat se a nedumat
10) smát se a usmívat se
11) vyhledávat společnost

(to je speciální bod pro mně - když jsem sama, ať v práci či doma, dumání se dostaví samo a rizika jsou vetší obecně - sportovat v kolektivu, chodit do AA - BTW: maji tam moc dobrý bombóny).
Mupkalina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22786
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
To Kira:

Ja abstinuju jen pár dní. Zjednodušeně řečeno, začala jsem s tím až na začátku září. Předtím jsem netušila, že jsem alkoholik. Sice jsem věděla, že něco není OK, ale myslela jsem si, že až mé objektivní problémy pominou, tak přestanu i pít. Jednoho krásnýho dne mi došlo, že úzkosti, nespokojenost, neefektivnost, únava, nespavost atd. jsou buď přimé způsobené alkoholem nebo aspoň výrazně zhoršené alkoholem. Měla jsem poslední 3 roky dost náročný, prostě ne příliš podařený. Ale už je to lepší, takže teď už se nemůžu vymlouvat na chlast. No, já jsem se vlastně až tak nevymlouvala. Neveděla jsem, že závislost je založená na tom, že nejde ovlivnit vůli. Vlastně ani dnes to nechápu. Pít sice vůli ovlivnit nejde (neb mozek diktuje dokud nemá dost), ale nepít ovlivnit vůli jde. To mi aspoň řekla adiktoložka. Moc tomu nerozumím.

A tak jsem vůli ovlivnila to, že jsem ze dne na den přestala. Vydržela jsem to 11 dní. Pak dva dny recidiva a zase cca týden OK. Pak opět recidiva. Z pohledu minulosti mi to příjde jako úplná pohoda, hlavně proto, že mé dva dny recidivy byly vlastně jako normální dva dny dřív (obsah alkoholu odpovídajícího cca 1l vína +/-). Kdyz to zprumeruju s těma dnama střízlivosti, tak jsem zkonzumovala alkoholu v září asi tak 6x míň než předcházející měsíce. Tudiž spokojenost. Jenže horší je to s hlavou. První recidiva měla aspoň nějaký kontext - hádka s přítelem. Brutální. Dost věcná. Fakt vážnej problém (ne alkohol . Ale ta druhá recidíva, která přišla minulý týden už byla za úplně slunečnýho počasí (tak nějak z radosti). Udělalo mi to o to větší šrám na duši. Ale já se zatím moc nesoudím. Spiš pozoruju. Je to fakt velice krátce, co vím, že jsem alkoholik. Zatím spíš tak sonduju, zkouším, hledám a ptám se. A samozřejmě se snažím nepít alkohol. Dál uvidíme. Nechchi skončit na dně, to je jasný. Ale nechci skončit ani v léčebně. Kdybych byla singl, tak klidně. Ale mám dítě a chci být s ním.
Mupkalina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter