Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Dotaz
#24682
Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Dobrý den jmenuji se Radek Zemánek.
Mám dotaz pokud možno na nějákého odborníka. V první řadě bych chtěl zdůráznit že nejsem alkoholik v plném slova smyslu nemám problémy s denodenním požíváním alkoholu. Ale k věci mám problém alkohol jako nápoj mi chutná ale můj problém spočívá v tom že v poslední době kdykoliv se napiju je se mnou naký problém v poslední době když se napiji zachází to do extrémů sem až příliš agresivní říkám nepiji každý den ale když se napiji sem velmi agresivní, je pravda že v poslední době procházím vztahovou krizí, dřívé sem tyto problémy mněl tak jednou dvakrát do roka ale od prosince loňského roku sem se opil asi 4krát a pokaždé z toho byl naký exces což si vyčítám a v důsledku toho mně rodina tlačí k návštěve psychologa chtěl bych se zeptat jak se mohu alkoholu vyvarovat ve svém životě již navždy. Na začátku lonského roku jsem se opil na kamárádově maturitním plese a v důsledku toho sem mu celý ples zkazil nakonec mně vyvedla ostraha a nemohl sem se již vrátit dovnitř od toho dne sem potom 3 měsíce nepil ale pak sem se znovu napil a v prosinci loňského roku se začali objevovat tyto problémy nechci již pít a mám dotaz co podle vás za vším stojí , jestli moje slabá osobnost nebo psichycký stav ale káždopádně již nechci pít a prosím vás o radu. P.S. Vím že tyto stránky jsou určeny zejména pro lidi trpící závažným alkoholismem ale věřím že i tento problém je součásti řešení problému s alkoholem ve světě.

S přáním hezkého dne Radek Zemánek
Radek Zemánek
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24683
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Ahoj Radku, nejsem žádný odborník a ani nepovádám rady. Jen mně napadlo, že pokuď nejsi alkoholik a alkohol Ti tu a tam dělá problémi, tak ho vůbec nepij. To by přece udělal každý normální člověk a nebo se neopijej moc, abys měl sebe a situace pod kontrolou. Pokud nejsi alkoholik, neměl by to být problém.
Ale jak píši nejsem žádný odborník, tak nevím jen snad bych dal na rady blízkých a naštívil toho psychiatra. Ještě pár těch nepříjemných situací a žádný blízký Ti nezbude.
Přeji hodně štěstí Michal K
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24684
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Jestliže nejsi alkoholik, jak tvrdíš, jistě zvládneš v pohodě rozlučku s alkoholem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24686
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Rado,

počúvni rodinu, navštív psychológa i psychiatra(agresivita), lebo ak prekročíš únosnú hranicu, tak návrat späť - bude Tvoj veľmi veľký problém!

(Ak sa excesmi neprepiješ skôr do kriminálu!)
Ešte je čas... a mnoho dokážeš zmeniť.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24728
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Nejsem odborník, ale laicky u tebe alkohol zpusobuje problémy. Tak ho nepit
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25088
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Ahoj Radku. Ani já nejsem odborník, ale určitě navštiv toho psychologa. No a z vlastní zkušenosti můžu doporučit zamyslet se nad tím, jestli ti alkohol opravdu fyzicky chutná tak jako třeba oblíbené jídlo, nebo jestli jde spíš o ten stav, který ti navodí. Já vždycky tvrdil, jak piju protože mi to chutná, ale po pravdě mi šlo o to opít se a zapomenout na obrovské problémy ze kterých se v opilosti staly drobnosti. No a to je potom průšvih.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25089
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Jo a ještě mě napadlo. Nevím kde bydlíš, ale snaž se najít psychologa který se specializuje na alkoholovou závislost! Na netu určitě najdeš.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25097
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
kájo, až nás budou upalovat jako Jordánskýho pilota v kleci, ještě třeba budeš rád že máš v soběbě 3 litry rumu
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25098
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Liba napsal:
Jestliže nejsi alkoholik, jak tvrdíš, jistě zvládneš v pohodě rozlučku s alkoholem.

proč ba to dělal? když che pít pivko
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25106
Re: Dotaz Před 9 rok, 2 měsíce  
Zdar Peťo. Pokud bych měl být upálen, určitě bych tu možnost opít se neodmítl . Já opravdu rád čtu Tvoje příspěvky, protože pokud bych ještě pil, byly by hodně podobné. Kdybych nikoho neměl, asi bych si ten můj mejdan ještě o pár let protáhl a pak to ukončil, tak jak jsem psal, ale jsem strašně rád, že to dopadlo takhle. To víš, že se mi někdy zasteskne po těch tazích Brnem, kdy jsme si užili legrace a rád na to vzpomínám. Druhá věc je ovšem ta konečná fáze. Já už pak jen pár dní v kuse pil a stejnou dobu ležel doma v depresích. Tak pořád dokola. Já vůbec nikomu neříkám, že nemá pít. Naprosto souhlasím s tebou v diskusi se Žandou a spol. Proč si nevyrazit a sem tam se nezmazat, když to nezanechá žádne vážné následky na dotyčném a jeho okolí. Závist je ošklivá věc, ale já takovým lidem vždycky záviděl. Vytáhl jsem bandu v pátek na tah a v sobotu nad ránem se všichni rozprchli k rodinám, jenom já seděl až do pondělí někde v nonstopu a pil dál. Bylo mě úplně jedno, jestli jsem někomu něco slíbil, že mám jet s rodinou na chalupu nebo na hory... Často se o tom bavíme s mojí teď osmnáctiletou dcerou, která se to snaží pochopit, protože první zkušenosti s alkoholem má za sebou a bojí se, aby v tomto nedopadla jako já. Nepatřím mezi naivní rodiče, kteří dávají ruku do ohně za to, že jejich dítě nepije a co je tráva neví. Nic jí nezakazuju a vím, že i tu trávu si občas dá, ale zákazy jsou v tomto k ničemu. Jediné o co se snažím je, aby byla v naprosté psychické pohodě a o svých problémech se nebála mluvit. Podle mě, pokud bude v životě šťastná, nebude mít důvod sahat po pití a drogách. No uvidíme... Každopádně pokud bys měl cestu do Brna, klidně dej vědět, rád pokecám naživo.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter