Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Jde to!
#29644
Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Ahoj.Jsem Kačka...alkoholička.Nikdy jsem úplný abstinent nebyla....o to snadnější bylo dopracovat se k alkoholičce.Čtyři roky jsem pila intenzivně....v podstatě nonstop.Moje denní dávka alkoholu byla litr vodky.Díky vysoké toleranci k alkoholu na mě skoro nebylo poznat,že jsem pila.Mám za sebou dva neúspěšné pokusy o abstinenci.První ambulantní cestou a druhý začínal desetidenním detoxem...dál jsem měla v plánu střednědobou léčbu(3 měsíce).Po detoxu jsem si ale další léčbu rozmyslela.Po pár dnech jsem začala znovu pít....je až neuvěřitelné jak rychle jsem šla ke dnu.Věděla jsem,že to musím začít řešit hned.Hledala jsem na netu....a našla soukromou léčebnu využívající metod KBT.Ihned jsem si objednala pobyt...Můj zdravotní stav mi ale nedovolil nastoupit....léčbu jsem tedy zahájila dvěma dny v nemocnici na kapačkách.Po dvou dnech jsem nastoupila.Mám za sebou 28 denní pobyt...cítím se skvěle...že si ani nepamatuji kdy naposled mi tak dobře bylo.Pět týdnů abstinuji a jsem na sebe pyšná!Nejtěžší byl první krok....přiznat si,že mám problém a hlavně chtít abstinovat.Je to běh na dlouhou trat´....chce to dobré boty!A ty já mám....ty nejlepší...věřím si,že to zvládnu.Všem kteří se perou s démonem zvaným alkohol přeji hodně štěstí a věřte stejně jako já,že ho přemůžete...Tak šup do boje
Káča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29652
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Bojovat se nedá s alkoholem, člověk se musí naučit vedle něj žít, boj prohraje.Ty Kačko máš doufám nějaké doléčování, je důležité.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29653
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Abstinence je spousta malých osobních bojů!Doléčovací(doživotní) plán mám....vím,že jsem jen na začátku cesty a nic se nesmí podcenit.Součástí mého plánu jsou i pravidelné návštěvy AA.
Káča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29654
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Základem abstinence je fakt, že musím vydržet bez alkoholu. Ale už to samotné slovo "vydržet" je problematický... je z něj cítit přemáhání, omezování...
"Teď vám vytrhnu zub. Bude to bolet, ale musíte to vydržet"
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29655
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Já nevidím problém ve slově"vydržet",ale ve slově "musím".Proto jsem si to slovo nahradila slovem "CHCI"To je pro mně o mnoho přijatelnější
Káča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29656
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Ty áčka je dobrý způsob doléčování, které je potřebné.A rozdíl-musím, nebo chci je jasný.Musím-nařízení, podvolení, nutnost.Chci je svoboda.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29657
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Káča napsal:
Já nevidím problém ve slově"vydržet",ale ve slově "musím".Proto jsem si to slovo nahradila slovem "CHCI"To je pro mně o mnoho přijatelnější
Tak já jsem ve stádiu, kdy "musím, ale nechci" Takže už druhý měsíc popíjím pouze nealkoholické pivo a na víkend jsem si povolil dva panáky vodky na večer. V tom by byl čert, abych nad tím chlastem nezvítězil!
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29658
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Kontrolované pití?To je ještě o hodně těžší než úplná abstinence.Držím palce
Káča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29659
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Jsem zvědavá, jak dlouho tento limit dodržíš.Napíšeš?Souhlasím s Káčou.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29660
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Liba napsal:
Jsem zvědavá, jak dlouho tento limit dodržíš.Napíšeš?Souhlasím s Káčou.
Já jsem v tomhle optimista - nebyl jsem nikdy klasickej alkáč, ale jak už jsem napsal - měl jsem před lety akutní zánět slinivky, a v papírech mám napsáno "přísný zákaz alkoholu doživotně" - což je vlastně úplně stejný, jako kdybych alkáč byl
Jak psala Káča o litru vodky denně, to by mě porazilo, i kdybych žádnej zánět slinivky neměl. Ale je fakt, že každej den v práci jsem se těšil, jak přijdu domů, hodím všechno za hlavu, otevřu si noviny, lahváče, zapálím cígo a dám si panáka... moje psychiatrička mi řekla, že se těchto rituálů musím zbavit, jinak to se mnou dopadne špatně
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter