Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: jednou za půl roku
#36772
jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
Zdravím, je mi 45 let piju průběžně od svých 18 let. Poslední 3 roky jsem se rozhodl nepít vůbec, mám skvělou práci, dceru, přítelkyni, běhám i závodně, jezdím na kole. Šest měsíců jsem schopen se alkoholu nenapít a pak to přijde, jsem v poho, proč bych si pivo nedal. Jenomže z toho je chlastačka na 4 dny a pak se z toho dostávám týden, třes, pot, atd. však to znáte. A za půl roku zase. Netuším co s tím dělat ? Nemá prosím někdo podobnou zkušenost? Děkuji.

David
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36778
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
Ahoj Davide
Jednou za pul roku? Hm, znam zenskou - kvartalku, ta to ma pidobne. Je to uz duchodkyne a taky nevi, co s tim. Ja radu nemam, jen se mi vybavilo, ze je z toho pak taky nestastna, cela jeji rodina. Takze te chapu. Tak snad nekdo poradi, zkusenejsi.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36780
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
Ahoj, Davide. Ja som svoje takmer každodenné pitie postupne obmedzil tiež na také polročné. Pár mesiacov ani kvapka. Potom som sa ožral jak sviňa. A bolo mi hrozne. Tak som pár dní popravoval. A potom absťak ako píšeš. Ja som si na sebe všimol vtedy jednu vec. Nejak podvedome som si vždy uvedomil, že už som pol roka triezvy. Nepočítal som každý deň, ale vzhľadom na to, že som nepil už často, tak viem kedy to bolo.
A vtedy zrejme nejako ten červík v hlave začal pracovať, že akože už by bolo na čase. A hľadal sa nejaký "rozumný" dôvod. Aspoň ja si to tak nejako u seba vysvetľujem. A ako som to vyriešil? Tým, že mi alkohol narobil za roky kopec problémov tak som to vyriešil takto - nepijem vôbec. Je to takto pre mňa jednoduchšie.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36836
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
David, máme to rovnako. Práve teraz budem mať pol roka od posledného záťahu, čo u mňa znamená "dnes večer uniknem od všetkého pomocou alkoholu", lenže potom pár dní neberiem telefóny, neotváram dvere, kašlem na prácu, na jedlo, na všetko (bývam sám), vraciam do umývadla ak stihnem dobehnúť, pozerám filmy a potom ani neviem že už som ich videl... Tie stavy potom, som rád že to nezanechalo nejaké trvalé následky... aspoň dúfam, preventívna prehliadka dopadla OK.

Tam je jeden problém, je veľmi jednoduché zabudnúť aké zlé to bolo, a veľmi zložité uvedomiť si aké zlé to BUDE. Veď pol roka v pohode abstinujem, je mi fajn, v robote som odviedol super prácu, darí sa mi, veď ja som vlastne nikdy extra problém s alkoholom nemal...? Ja sa mám v niečom obmedzovať? A nikto sa o tom jednom popití nedozvie, bývam sám, tak čo. Veď som majster sveta, cha chá, prežijem všetko, a bude také fajn sa dnes večer uvoľniť, zaslúžim si to.

Dôležitý moment je v obchode, vojdem a hneď pivo v akcii, wow super cena... HOVNO. Seriem na teba, pivo! A môžeš mu aj vyplaziť jazyk, nene, mňa už nedostaneš, hajzel zákerný.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36837
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
...zabudol som dôležitú vec: chodiť na "kluby". Na liečení som zatiaľ nebol, ale verím, že toto pomáha a potrebujem tieto stretnutia, takú pravidelnú rutinu, práve aby som nezabudol kto som. Sympatickí usmiati ľudia, ktorí nepijú desiatky (!) rokov ale stále sa zúčastňujú sú skvelým príkladom. Ten "drak" v nás stále striehne na príležitosť. Nie som ale proti liečeniu, ak by som to zase nezvládol, idem do toho. Radšej "stratiť" pár mesiacov, ako celý život. Zatiaľ ale naivne dúfam, že to zvládnem.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36842
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
Prostě - alergie. Dokonalý popis.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36843
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
Sochař napsal:
Prostě - alergie. Dokonalý popis.

...zatiaľ →bez anafylaktického šoku.

..., ale spoľahlivo ho nahradia:
absťáky, delírium tremens, psychózy, halucinózy, bludy = delúzie alebo aj demencia!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36846
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
Ja napsal:
Sochař napsal:
Prostě - alergie. Dokonalý popis.

...zatiaľ →bez anafylaktického šoku.

..., ale spoľahlivo ho nahradia:
absťáky, delírium tremens, psychózy, halucinózy, bludy = delúzie alebo aj demencia!


*Delúzia*:
„Keď trpí na delúziu jedna osoba, volá sa to pomätenosť. Keď trpia na delúziu mnohí ľudia, volá sa to náboženstvo.“

V prípade "alergie na alkohol" by to znelo:
Delúzia/(vytriezvenie) náboženstiev k "alergii zo zneužívania alkoholu".
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37194
Re: jednou za půl roku Před 7 rok, 7 měsíce  
Kvartální alkoholik...Toto je i můj přítel,nyní v léčebně..Nechci strašit,ale může se stát,dříve nebo později,že se ti interval bude zkracovat..
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter