Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Pití a já...
#39648
Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Ahoj,

můj příběh je asi jiný než vaše a přesto s vámi mám (s některými) mnoho společného. Nejsem alkoholik. Alespoň v to doufám. Nevím jen co vlastně jsem.

V současné době rok nepiju kromě občasných birelů žádný alkohol. Jak k tomu došlo? Měl jsem zdravotní problémy a musel jsem pití vynechat kvůli lékům na cca tři měsíce. Jelikož jsem se neválel nikde po hospodách jen jsem prostě pil jako každý normální čech, neviděl jsem v tom problém.

Pak jsem se ale bavil s kamarádem.. to bylo asi týden co jsem nepil a bylo to v hospodě. Divil se proč mám před sebou nealko. A on mě povídá:

"tři měsíce nedáš ani náhodou kámo.. věř mě.."

A já se zajímal proč. A zjistil jsem že má pocit že piju prostě často a nějak to patří k té mojí osobě. To mě teda hodně vadilo.. a tak jsem se hecl:

"tři měsíce že nedám? .. něco ti povím.. dám klidně rok!"

A tak vzniklo to že skoro rok nepiju. Na birelech jsme se dohodli že nevadí. Vlastně jsme se o nic konrkétního nevsadili. Teprve před asi třemi měsíci začal kamarád vážně uvažovat že to asi prohrál a popravdě.. já zhruba ve stejném období začal věřit že to dám.

Proč sem píšu a co mě trápí? Já totiž teď nevím jeslti chci vůbec zase začít pít. Ono.. předtím jsem se považoval za bezproblémového abstinenta. Ale kupodivu až asi po čtvrt roce nepití se mě tan pohled na dobu minulou začal měnit. Začali se objevovat vzpomínky. Respektive byli tam dycky ale vidím je v jiném světle. Jako bych pořádně vystřízlivěl.

Co konrkétně? No pil jsem nějak normálně doma dvě nebo tři piva po práci tak 4x týdně. V sobotu dejme tomu 4 když byla nálada. Ale tak jednou za měsíc nebo dva jsem měl akci. Tak 50% zkončil tak že jsem se z toho dostával tři dny. Zatím jsem tedy nepil na přepití kocoviny... ale to možná jen díky tomu že jsem musel do práce a že mám doma ženu. Některé akce končili ztrátama dokladů, klíčů, mobilů velmi často ztrátama paměti. Většina bala plánovaná do nějaké hodiny kterou jsem NIKDY nedodržel. Nebo do nějakého množství pití které jsem opět NIKDY nedodržel.

Kocoviny byli u mě vždy kapitla sama pro sebe. Šílený progesivní stav včetně pocitů na ondlení, bušení a něčeho jako "schýza" se postupně přerodil do celkové večerní vyčerpanosti. Ale tím to nekončilo. Pak přišla holka "nespavost". Díky tomu jsem se z toho dostal tak za tři dny. Byla to ještě kocovina? Nebo snad abstinenční příznaky?

S odstupem času vidím že to prostě nebylo tak v pohodě jak jsem si myslel. A to že mám tolik vrstevníků (kol 40ti) kteří to mají stejně mě nějak neuklidňuje.

Co tedy dál? Rok vyprší o vánocích. Původní plán byl na dobrou láhev vína. Ale teď? Jako bych uviděl něco co jsem v sobě choval dlouho a nechtěl to vidět. A teď se bojím že to nakrmím a vyleze to znovu. Horší a silnější.

Proč to píšu vám? Protože byste mohli rozumět. Těm stavům co byli a co jsem nechtěl správně pojmenovat. A tomu strachu co v sobě mám. A taky píšu proto, že jsem to forum četl abych načerpal inspiraci do abstinence. I díky špatným případům. I díky těm dobrým.

Jen aby nedošlo k mýlce.. dost dobře si uvědomuju že tu možnost si někdy dát to nealko pivo mám jen díky tomu že asi nejsem klasický alkoholik. A sakra dobře vím jak lehčí to abstinování mám oproti těm kdo léta pijí a nadokážou přestat. Nejsem tu abych machroval svou abstinencí.

Dík za názory..

Mulder
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39649
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Patrik/Mulder, píšeš:
Já totiž teď nevím jestli chci vůbec zase začít pít. 

...a kto by to mal lepšie vedieť ako Ty?

"Chceš zobudiť draka?"

(Buď rád, že spí...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39650
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Mulder, ako regulérny alkoholik ťa obdivujem, že si do toho abstinenčného "pokusu" išiel bez toho, aby si prechádzal nejakými ozaj väčšími problémami, a tiež ako racionálne o veci premýšľaš, to nie je bežné. Gratulujem ti k roku s ktorým si očividne nemal problém a nič nepokazíš, ak v tom budeš aj pokračovať.

PS: Nová séria X-Files nič moc, ale časť s jaštericou premenenou na človeka nemá chybu! :-D
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39679
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Jde o to, že nevím zda tam ten drak je.
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39680
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Mulder napsal:
Jde o to, že nevím zda tam ten drak je.

Patrik,
to zistíš rýchlo. Ihneď potom ako sa prepiješ na vlastné dno. Aspoň budeš spoľahlivo vedieť, že zodpovedný za seba si iba Ty sám.

Ale to Ti už prepitý čas a pokoj v duši nevráti.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39681
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Ahoj, uz to, ze rozmyslas nad tym, ze tvoje pitie nebolo v poriadku, svedci o tom, ze problem s pitim asi mas..

Pozri aj ja som sa utesovala tym, ze ved sa opijam ako ostatni, nepila som kazdy den, tak co...

Lenze ostatni sa opiju a na druhy den vstanu, a nic im nie je ..

Zatial co nas alkoholikov nastava potom peklo, pokial sa to da este vydrzat, tak si ho odtrpime a ideme dalej a pokial to je uz na nevydrzanie, tak sa to zacne prepijat..Myslim si, ze casom by si sa asi do toho stadia aj ty prepracoval..

Aj to, ze si sa opijal tak, ze si stracal doklady, mobil..svedci tom, ze nemas asi tu zaklapku a nevies pit s mierou..takze problem s pitim mas urcite a ked ti je takto dobre s abstinenciou, preco to chces pokusat...

Rozhodnutie je len na tebe, ale teraz si pekne abstinuejs a je ti dobre, a ked to znovu rozbehnes, mozno to bude horsie ako predtym a dostat sa z toho, bude uz tazsie.Ja si myslim, ze kazdy nemusi padnut uplne na dno, aby s tym prestal..Ja som asi tiez este na tom mojom dne nebola, ale rycho som sa tam blizila..a vzdy je lahsie vyhrabat sa z polky priekopy, ako sa hrabat z uplneho dna priekopy...je to len na tebe...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39685
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
No takhle.. mě je dobře.
Jen si zatím opradu myslím že alkoholik nejsem. Zkoušel jsem fakt zodpovědně různé testy a vychází mě to na "pití nad míru" tedy je mě jasné že tak jako to bylo už tedy ne.

Na druhou stranu nejsem přesvědčen že chci už doživotně abstinovat. Byť nebudu asi nikdy litovat toho roku, který mě otevřel hodně nových pohledů.

Hlavně jsem si dycky myslel, že se bez alkoholu nedokážu ve společnosti bavit. I to tak ze začátku bylo. Teď chodím uplně bez problémů kamkoli na jakékoli akce jen tam nepiju a srandy je dost.

U mě je to tedy otázka.. zda zkusit nastartovat nějaké normální pravidly omezené konzumování.
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39686
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Mulder napsal:
No takhle.. mě je dobře.
Jen si zatím opradu myslím že alkoholik nejsem.

U mě je to tedy otázka.. zda zkusit nastartovat nějaké normální pravidly omezené konzumování.


Patrik/Mulder,

ak čakáš, že Ti niekto vystaví certifikát a odobrí, že už môžeš alebo ešte nie, tak si na nesprávnej adrese.

Odpoveď nájdeš vo svojom vnútri. Sám najlepšie vieš, že ochutnávka života je unikát a bez repríz.


(Podľa mňa si v rozhodujúcej fáze ale stále ešte konzument.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39689
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Díky za odpověď "Já"

Nemám rád ty citace obecných pravd, které rád používáš ale to je můj osobní problém asi.

To co jsem chtěl je názor. Ne certifikát. Nejsem uplný debil.

Ta uplně poslední věta co jsi napsal je vlastně to co jsem chtěl vědět a ideálně nasbírat pro inspiraci.

A proto díky.. upřímně.
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39690
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Napíšem Ti to takto Murdere. Ak by si sa dnes opil a záchranka by Ťa zobrala na psychiatriu, tak Ti lekári dajú diagnózu F-10-alkoholizmus. Bez ohľadu na to , či sa cítiš ako alkoholik. A práve o to ide. Ty musíš vedieť, či Ti pitie alkoholu robí problém. Nemusíš byť hneď alkoholikom. To, či budeš alebo nebudeš piť, sa musíš rozhodnúť ty sám. Ale sám si už budeš musieť niesť aj zodpovednosť za prípadné následky.
Podľa mňa si už aj tak rozhodnutý. Ozvy sa o pár mesiacov, ako sa Ti darí kontolrovane piť
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter