Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Bojuji sama a nevím si rady.
#49276
Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 10 měsíce  
Dobrý den, ahoj, před týdnem jsem přestala pít. Pila jsem každý večer už řadu let do otupění a usnutí. Moji blízcí to neví, bylo pár drobných podezření, ale ta jsem spolehlivě vyvrátila. Nikdy jsem se nenapila přes den, vždy jen večer, prostě uspat hlavu. Kolikrát to ani nebylo nutné, toho jsem si vědoma, pak už to byl spíše zvyk, úleva. Přestala jsem, protože mi trochu otéká obličej, začaly padat vlasy a paměť mne začala zlobit. Prožila jsem poslední rok psychický teror, tak to částečně asi bude i tím. Jsem teprve na začátku a jak jsem napsala, jsem v tom úplně sama. Neměla jsem žádné fyzické problémy, když jsem se už nenapila, psychika je trošku horší. Prosím vás o podporu a radu, začínám být zoufalá. Jsem strašně unavená a po včerejší hádce doma jsem měla co dělat, abych si nedala. Ustála jsem to, jen mi pomalu dochází síla.
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49277
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahoj Helenko, v podstate jsme na ten boj každý sám. Určitě by bylo fajn se mit komu sverit, ale vybojovat si to musíme sami.
Určitě počítej s vykyvama nálad, ano, presne to: s někým jsem se pohádala a proto jsem měla chuť si dát. Mozek si hledá důvody. Vytrvej, bude to lepší, klidne se svěř tady. Pomáhá to.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49278
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahoj, vydrž, já jedu taky první tyden. Nálada byla šilena, jak jsem psala, vztekla a smutna a uzkostná. Dnes mam v sobe zvlastni klid, i kdyz to pnuti uvnitr porad mam. Jak tu nekdo psal, problemy budou porad, jen s chlastem jsou jeste vetsi. Drzim pesti a zkusme si verit, ze to dame, i kdyz ja selhala nekolikrat. Predtim jsem si rikala, nebudu pit, nesmim, vzdyt uz nebude zadna sranda, bez chlastu. Jak budu resit starosti..jenze na to prpste ted nemyslim. Nechci pit, nechci se sama pred sebou stydet. Predtim mi to vydrzelo max do uterka. ???? napis, taky mi pomaha sem psat a cist si tady.
Lenka Krátká
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49279
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 10 měsíce  
Ano, moc mne trápí, že se nemohu svěřit a tady si přijdu mezi svými, rozumíte mi a i tomu boji. Jsem za to moc vděčná a i když mám každý večer opravdu chuť se napít, tak to zvládám. Kdykoli mne to jen napadne, tak mi zapne maják se slovy: Vykašli se na to, to chceš být opuchlá zapomnětlivá ožralka? Zatím to celkem zabírá, jen ty večery jsou těžké. Držím vám všem moc palce
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49281
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahoj Helenko. Pokud zvládneš týden a více nepít - je to malinkatá výhra v souboji, kde máš soupeře. Velkého, záludného. Za patnáct let popíjení jsem prošla týdenním oddechem, dobrovolně. Co bylo, už není. Piju denně, večer a hodně. Pokud jsi ještě ve stádiu krátkodobého pití, tak brzdi. M.
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49301
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahoj Helenko,
Každý bojujeme sám za sebe. Moc ti rozumím. Doufám a věřím, že vydržíš a dáš to. Zprvu jsem byla zoufalá, strašně moc. Naposledy jsem si lokla 17.3.Je mi líp. Učím se řešit problémy jinak než chlastem. Někdy je to horší, někdy lepší, no ale to vykecani chybí. Drž se že všech sil
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49304
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 9 měsíce  
Piju denně, večer a hodně.
Martinka, tak vzhľadom na to, že si na tejto stránke, tak ťa to asi trápi. Ináč by si asi nemala dôvod vyhľadať stránku o abstinovaní. Nerozmýšľala si s tým niečo spraviť? Pridať sa napríklad k dievčatám. Pre začiatok si možno zopakovať ten jeden týždeň.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49305
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 9 měsíce  
Helena napsal:
Dobrý den, ahoj, před týdnem jsem přestala pít. ...... Prožila jsem poslední rok psychický teror, .....

Ahoj,
nepíšeš tady toho moc ze své situace v životě, nicméně by bylo dobré se podívat zpětně, jak to pití vlastně začalo, co ho způsobuje a jak to chceš řešit. Píšeš tady něco o "psychickém teroru" a to je dost podstatné, ta věc je už vyřešená a je minulostí? Nebo to stále trvá?

Abstinovat pouze a jenom silou vůle bez změny určitých "věcí"... lidí ve svém životě nebývá většinou úspěšné.
Snaha o radikální životní změnu v prostředí psychické nepohody = nic moc ....

Pavel
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49312
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 9 měsíce  
Taky to tak cítím, ačkoliv znám příčinu svého nadměrného pití, vím, že dokud se nepostavím tomu, v čem vězí zakopaný pes, tak s alkoholem nedokážu přestat. A nedaří se mi to.
Julie
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49313
Re: Bojuji sama a nevím si rady. Před 5 rok, 9 měsíce  
Registrácia 11.10.2017. Prvý príspevok 4.7.2018. Dlho ti trvalo, kým si nabrala odvahu sem napísať. Na psa sa vykašli, mysli teraz na seba. Podľa mňa hrabať sa v minulosti je nezmysel. Načo riešiť teraz prečo som začal piť. Pretože s pribúdajúcim časom sa tie dôvody na pitie menili u mňa. Potom už bolo jedno z akého dôvodu som pil. Vždy sa nejaký našiel.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter