Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Po pul roce
#52628
Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Dobry den,

neberte prosim muj prispevek jako vtip, myslim to vazne. Pul roku jsme uspesne abstinoval a doba, kterou jsem zvladl, mi byla zaroven vetsi a vetsi motivaci. Nemel jsem jsem za tu dobu ani kapicku alkoholu a bylo to skvele (prestal jsem sam, nebyl jsem nikde lecen - pred tim jsem prestaval sam uz nekolikrat, nikdy ne dele nez na tri mesice). Az do vcera, kdy jsem si omylem dal jeden kousek cukrovi, ktery byl promazany naplni ochucenou rumem. Nic dalsiho se sice nestalo ale ja to vnitrne beru jako prohru. I kdyz omylem a jen malinko, tak jsem do sebe dostal alkohol. Samozrejme v abstinenci pokracuji ale prijdu si, ze bych mel dnesek opet brat jen jako prvni den bez alkoholu. Mate nekdo podobnou zkusenost? Jak jste se k tomu postavili? Citim se hrozne.

Dekuji za kazdou odpoved a preji vsem hezky den.
Honza
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52629
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Honzo/Jano,

aj bez zákuskov si telo samo vytvára stopové množstvá alkoholu. Voda po holení ho obsahuje (60%-80%).

Pokiaľ si sa nerozpil, tak to nie je tragédia...

Usporiadaj si to v hlave (priority) a prestaň sa nezmyselne obviňovať - nevytváraj si v hlave katastrofické scenáre/(slučky).
Takéto slučky sa zvyknú vytrvalo prehrávať až vytlačia zdravý úsudok úplne na okraj.

"Hlavu hore a smelo pokračuj v nastúpenej ceste do triezva. Smer poznáš"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52630
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Odpusti si.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52631
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Honza napsal:
Citim se hrozne.

Proboha proc ?! Vypit panaka, sklenku vina, dat si male pivo - ano, pak pochopim ze by jsi byl zklamany ze selhani ale toto? Mnozstvi alkoholu ktere jsi do sebe dostal je naprosto zanedbatelne - pokud jsi nebyl dlouho a tezky alkoholik tak se sance na recidivu spustenou jednim kouskem cukrovi limitne blizi nule.

Vino se pouziva ve spouste receptu se kterymi muzes prijit do styku aniz by jsi si to uvedomil. Minimalni mnozstvi alkoholu muze byt napriklad i v ovoci nebo ovocnych dezertech, muzes ho do sebe dostat jako soucast nejakeho leku (sirupy, kapky), muzes se nadychat vyparu nejake chemikalie (cistidla treba) ktere alkohol obsahuje... to je prece uplny nesmysl aby jsi tohle vsechno hlidal a po kazde takove situaci nuloval pocitadlo .

Nic se nestalo, nic se nedeje a pokracujes dal! A pocitej s tim ze takovehle situace jeste urcite budou .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52632
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Taky myslím, že o nic nejde. Jo, kdyby si snědl kýbl pralinek za účelem se ožrat, bylo by to jiné, ale takhle? Však to bylo omylem a nevedlo to k další konzumaci. ...
Hlavu vzhůru
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52633
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Honzo, medzi moje najobľúbenejšie zákusky patria punčové rezy. Raz za čas si dám. Nie náhodou. Cielene, chutia mi. Nevidím v tom žiadnu tragédiu. Ale mám doma také pralinky s likérom. Dostal som teraz na narodeniny od šéfky. Tie už nezjem. To už je pre mňa tabu.
Hrozne by si sa mohol cítiť, keby si to teraz zapil fľašou rumu. Ale takto? Nestresuj sa zbytočne, pretože práve to v tebe môže vyvolať tú skutočnú chuť napiť sa. Nerob z toho vážnu tragédiu. Pol roka je 180 dní. Takže dnes 181.

Kedysi som mal šialený absťak. Všetko "normálne", čo by sa dalo vypiť na popravku, som už vypil. Tak som našiel rumovú príchuť. Však rum ako rum, nie? Vtedy som netušil, že rumová aróma neobsahuje alkohol. Exol som to teda do seba. A skoro som exol. Stálo to v špajze možno 20 rokov. Už z toho bola doslova kyselina. Myslel som, že mi zhoria vnútornosti. Nikdy viac...
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52635
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Dekuji vam vsem za odpovedi, zvedli jste mi opravdu naladu. Divam se ted na tu situaci naprosto jinak. Asi je pravda, ze takovych situaci nastane v zivote vic a musim se naucit k nim pristupovat s nadhledem. Jen mi to bylo opravdu lito, ze k necemu takovemu doslo, kdyz se tolik snazim. A snazit se budu i dal. Uvedomit si svuj problem a prestat pit bylo jedno z nejlepsich rozhodnuti v mem zivote A je fajn, ze je moznost se obratit na komunitu lidi, co to maji stejne.

Jeste jednou dekuji a preji vam vsem hezky den a spoustu sil v abstinenci
Honza
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52636
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Nech sa Ti aj naďalej darí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52637
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Honzo, jsi na sebe hrozně přísný. Já to znám, buď vše, nebo nic. A to málo v nic také vnímám. Ale je to blbost. Jen naše nastavení.
Nic se neděje, jedeš dál, zítra úplně čistý.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52641
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Já bych to zas tak nezlehčovala. Dopadlo to dobře a to je samozřejmě skvělé, Honzo na výčitky se vykašli, stalo se. Ale ve dvou léčebnách nás drezúrovali, že si prostě už celý život musíme dávat obrovský pozor, zakázali nám sušenky Mila, Margotku, cukroví i jen s rumovou trestí, Birell, dětský šampus... to všechno totiž můžou být spouštěče, i když alkoholu je v nich nepatrně nebo nula. Já jednou zrecla po bylinkových kapkách, stačilo deset kapek s lihem, týden se pak nic nedělo a prásk, lítala jsem v tom po několika měsících znovu. Honzo, tebe nenapadlo, že některé cukroví se dělá s rumem? Lepší se trapně zeptat, než riskovat průšvih. Jídla, která se dělají na víně při vaření alkohol odpaří, ale zákusky bych teda neriskovala. Jakože punčový řez sem, punčový řez tam, žádný problém, no já to tak nevidím. Ale Honzo počítat si dny zas od nuly nemusíš, tím se zas netýrej. Hlavně ať se ti dál daří.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter