Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Příběh střízlivosti
#53149
Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
Z práce se mi dnes povedlo odejít dřív. Pokročilé jaro nabízí krásné počasí, vzduch je čistý a slunce svítí. Nezajímá mě to. Je mi to úplně jedno, protože od mého bytu a zaslouženého odpočinku už mě dělí jen 5 minut cesty autem. A nákup..
Není mi dobře. Už od rána je mi mizerně, špatně a málo jsem se vyspal, ale teprve od oběda se přidala hrozná bolest hlavy. Zmohl jsem se jen na polévku. Vtírá se myšlenka na včerejší silný Merlot, kterého jsem si k sýrům přeci jen dal snad trochu moc.
Jenže dnes jsem musel vstávat brzo, to zítra jdu na devátou, takže si můžu dopřát.. Auto zastavím před samoobsluhou a zamířím mezi regály. Stejnou cestou jako včera i den před tím. Prolétnu úsekem pečiva, nahážu do košíku pár kusů oblíbeného sýra a už stojím před výběrem vín. Tak jako včera sahám po svém oblíbeném Merlotu. V lahvi je ho litr a jihoafrické sluníčko v něm vykouzlilo 14%. Beru 2 flašky, protože je lepší, když něco zbyde, než aby bylo málo, ne? Navíc nemusím brzo vstávat.
Stojím ve frontě u pokladny, pár lidí přede mnou. Na čele mi vyrašil studený pot a točí se mi hlava. Nejspíš mi chybí cukr, jak jsem málo obědval.. Sáhnu po čokoládové tyčince u kasy. Asi i toho kafe jsem dnes vypil moc, kofein mi rozházel cukr, tím to bude.. Jdu na řadu a sahám do peněženky. Mám spoustu drobných, ale ruce se mi třesou a nechci se v té malé kapse přehrabovat. Chci už být pryč, platím kartou..
Město je naštěstí docela volné, už za pár minut auto stojí před mým domem. Cestou po schodech jsem nikoho nepotkal, což mě potěšilo. Nechci už dneska nikoho vidět. Dveře od mého bytu se za mnou potichu zavřely..
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53150
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
..tvl,Merlot,sýry..mimo věštců i mizerní spisovatelé sem zavítají..
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53151
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj všem, jmenuju se Pavel a můj první příspěvek popisuje jeden z prvních momentů, kdy jsem si uvědomil, že něco není v pořádku. Je to přibližně 10 let. Od té doby jsem dál pil. Měřítkem pana primáře Nešpora určitě rizikově. Zatáhl jsem za záchrannou brzdu, protože plošina se naklání. I můj příběh by se dál vyvíjel nedobře a jako přes kopírák s celou řadou tady popsaných osudů.

Nepiju a rád bych tohle vlákno věnoval vzdoru proti společnosti, která zakotvila rituál pití do všech aspektů našeho života. Od všech se očekává, že budou pít, ale běda když se to vymkne - ta samá společnost vás odsoudí. Nepiješ - vysvětli proč!

Střízlivosti zdar, nenechme si od alkoholu už lhát..
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53152
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
zdenek.dry napsal:
..tvl,Merlot,sýry..mimo věštců i mizerní spisovatelé sem zavítají..

Díky Zdeňku, ještě nikdo mě nikdy za spisovatele zatím neoznačil, pokud vím. No dobře, sice mizernýho, ale i tak.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53153
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
Nemáš zač,ber toho spisovatele s rezervou.Spolecnost očekává,že budem pít?.Vzdor proti společnosti? To snad ne
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53154
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
Skoro kamkoliv človek strčí nos, všude se pije. Znám jenom pár lidí, který pijou fakt málo a abstinentů? Toho znám jenom jednoho. Společnost je nastavená tak, že normální je pít.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53155
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
Ten věštec budu asi já Ahoj Pavle, souhlasím s tebou. Příběh se mi líbí.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53156
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
To je bohužel pravda. Je to znát na každém kroku. I v TV. Nenaděláme nic.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53157
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj Pavle,mi se líbí tvůj příspěvek a něco mi to připomíná
Jak dlouho nepiješ a popiš spolubojovnikům jak jsi dokázal přestat.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53159
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj, díky za milá slova. Nebudu vám lhát, všechny vás už trochu znám, protože jsem tenhle web nenašel dneska..

Společnost určitě nezměníme a tu českou už vůbec ne. Nevolám po nějakých poloprohibičních opatřeních, jaká mají například ve Švédsku. Jestli to tak vyznělo, omlouvám se. Jde mi spíš o to, jak se tomu postavit, aniž by člověk všude na potkání vykládal, že je alkoholik.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter