Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...17
Dolů
Téma: Uz chci konecne prestat!!!
#5451
Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Zdravim Vas.

Piju uz s mensimi prestavkami pet let. Dospel jsem do stadia, kdy uz mi alkohol nic neprinasi a jenom bere. Uz jsem se tolikrat pokousel prestat, ale nikdy jsem neuspel. Posledni dobou vydrzim pouze par dnu, maximalne tyden a jsem v tom znovu. Uz fakt nevim jak dal. Alespon tento web mi pomaha prekonat nejhorsi abstaky.

Dnes jsem se rozhodl s tim skoncit nadobro. Snad mi pomuze se tady vypovidat.

Preji hodne strizlivych dnu a zazitku vsem stejne nemocnym.

Martin
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5452
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Ahoj Martine.
Nepíšeš, kolik alkoholu vypiješ, ale to není tak podstatné.
Pokud už bereš alkohol jen jako prostředek pro navození dobré nálady a odbourání stresu, doporučím ti kontaktovat některou ze skupin AA.
Říct si, že přestávám ze dne na den nejde.
Vždycky se najde nějaká příčina, která tvou vytrvalost překazí.
Věř mi,takových začátků jsem měl moc.
Znám na foru zatím jen jednoho člověka, který dokázal přestat pít bez cizí pomoci (drží se už cca 110 dní), ale to je opravdu silná vyjímka.
Většinou do toho spadneš znovu ani nevíš jak.
Já to zvládl nejvíc 60 dnů.
Tady na foru ti lidi určitě pomůžou, dají sílu a díky nim se dokážeš udržet v nepití, ale ne věčně.
Petr 1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5453
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Piju docela hodne. Hlavne vodku, uz mi nestaci ani pul litru na vecer. Vcera jsem mel sedmicku po ctyrdeni abstinenci a ted sedim uplne vymasteny v praci. Drive, kdyz jsem jen studoval, tak jsem pil z duvodu financni nouze hodne nekvalitni vina a tvrdy alkohol, ted uz kvalitnejsi.

Zacal jsem pit z nudy na stredni skole. Ted piju hlavne kvuli stresu, aby odpluly starosti. Mam docela psychicky narocnou praci, pri ktere jeste dodelavam skolu.

Na zdravotnim stavu se to uz samozrejme taky podepsalo...

Ja prave doufam, ze diky psani zde, se mi to podari abstinovat.
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5454
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Já se připojuji k Petrovi.I já mám za sebou několik takových to spontálních konců.Nejvíc vždy,když mi bylo nejvíc zle.Ale po čase si člověk řekne,že to má pod kontrolou a pomalu začne znova.Jestli to myslíš vážně,tak kontaktuj nejbližší AT ambulanci.Pořád se tady opakují důvody proč přestat,hlavně silná vůle.Z mé zkušenosti to v tomto stádiu nestačí.Mě se strašně nechtělo,ale pro mě to byla jediná šance.Ve společnosti převládá názor,že do léčebny chodí jen ta největší spodina,ale většinou tam ba naopak jdou lidé,kteří se sebou něco dělat.Ale samozřejmě někomu nepomůže ani to.Několikrát sjem to tady opakovala,tam můžeš přijít na to,co jsi v životě nezvládal tak,že jsi to začal řešit pitím.Teď jsi závislý i fyzicky,ale toho se po nějaké době zbavíš,ale hlava zůstane stejná.Já abstinuju 2,5roku a nepiju,protože to nepotřebuju.Život beru prostě jinak.Přemýšlej o tom.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5455
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
No ja uz byl pred par lety na tri tydny v lecebne. Nikdy jsem se neopijel do nemoty, to se mi i hnusi. Je mi naprosto jasne, ze jsem alkoholik, vim jak alkohol funguje a jakou ma silu. Ja uz jsem zkousel prestat tolikrat, az je to smesne. Nejdele jsem vydrzel pul roku, ale to uz je davno.

Nejhorsi je, ze mi v podstate nic nechybi. Mam vybornou praci a dobre vztahy v rodine. Jenom ten alkohol vsechno sere. Snad jen vztah nemam, ale o svou posledni pritelkyni jsem prisel prave hlavne kvuli alkoholu. Ten uz mi vzal hodne a je mi jasne, ze pokud s tim nic neudelam, tak jeste vezme...
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5456
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Píšeš, že piješ hlavně večer (pravděpodobně z důvodu pracovního vytížení a školy).
Vím, že už jsou to několikrát omýlané fráze, ale co třeba zkusit změnit večerní návyky a místo láhve vodky zajít si někam zaplavat, zacvičit a dostat ze sebe ten stres užitečným způsobem.
Chápu, že je to lákávé, otevřít si večer u TV láhev vodky a vymýt pořádně hlavu.
Ale sám vidíš, že ty rána za to nestojí. O to víc, když máš namáhavou práci a musíš být ve 100% stavu.
Důležité je nemít možnost se tak lehce k alkoholu dostat.
Pak už jen vydržet a přežít ty stavy, kdy máš šílenou chuť si dát alespoň panáka.Uvidíš, že tě bude pak vše víc bavit a těšit.
První 3 týdny jsou muka, ale dá se to zvládnout.Pak už se vezeš a užíváš si každý další den, který můžeš prožít s čistou hlavou a hlavně si pamatuješ, co si ten předchozí den prožil.
Pokud nemáš žádnou motivaci pro koho přestat pít, udělej to alespoň pro tvé zdraví.
Petr 1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5457
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Ahoj Martine. Jsem tady nový a taky doufám v zázračnou sílu toho webu. Mám podobný problém jako ty. Nemám důvod pít (vše o.k. rodina, práce), ale piju. Proč to alkoholové peklo začlo, už ani nevím. Není to důležité. Nepiju přesně 4 dny - od synových 9 narozenin. Byl jsem na léčení, bral jsem antabus, ale čím déle jsem nepil, tím více jsem byl silnější a chci pít kontrolovaně. A ono to vyjde poprvé - podruhé a pak ostuda jak prase a hlavně nemám dost. Piju dokud nedojde chlast, nebo nejsem šrot - hrůza. A druhý den se musím popravovat - pivíčko, panáček, nebo víno mě je to jedno. Momentálně se dívám z okna na hospodu, jako dítě na cukrárnu. Přeji ti - nám ať to vydržíme.


dave
neo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5458
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Dave, rozumím všemu co píšeš,
Kontrolovaně pít nejde, přestat ze dne na den také ne.
Až člověk zkusí všechny možnosti, u kterých byla nějaká šance, že přestane pít, zbývá opravdu ta poslední.
Je fajn, že to oba zkoušíte tady na foru.
Pokud ale chceš opravdu přestat pít, obávám se, že forum nestačí.
Dave na hospodu se nedívej. Vem raději kluka a běžte do té cukrárny. Vím, je to rada tak napřeshubu.
Mám ale také 2 děti a moc dobře vím o co příšly díky mému každodennímu nalévání.Jsou to desítky hodin, které jsem mohl trávit s nimi.
Petr 1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5460
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Petr: Vetsinou piju vecer, ale neni problem pit u od rana. Nejhorsi je kdyz neco zbyude z predchoziho vecera. Rano to do sebe hodim, jdu do prace a jen cekam na obed az to zase doplnim. No hruza. A skolu vubec nestiham, protoze porad kvuli alkoholu odkladam zkousky a stres se jenom zvysuje. Jinak sportuju skoro kazdy den. Docela se divim, ze vsechno zvladam jeste bez vetsich pruseru.

Dave: Ahoj Dave. Taky drzim palce at nam to vyjde, ale je to zatracene tezke. Taky chsem porad chtel pit kontrolovane, ale nejde to. Vzdycky do toho znova spadnu.

ps: omlouvam se ze nepouzivam hacky a carky, ale nemam tady ceskou klavesnici.
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5463
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 12 rok, 10 měsíce  
Martine, tebe snad může nakopnout k abstinenci jen pořádný průser.
Ztráta zaměstnání, nedodělaná škola......? to si možná uvědomíš později.
Co ztráta zdraví,rodiny,partnerky?
Píšu z vlastních zkušeností, hrával jsem závodně hokej, sportovec každým coulem a teď ?
K smíchu.
Zdravotně si na mně alkohol taky vybírá svou daň.
Rodina to jakžtakž překousla, manželka se se mnou nerozvedla, děti mě mají stále rády.
Začni teď, zítra může být už pozdě.
Budeš-li potřebovat podporu, tady ji najdeš.
Nebuď na to ale sám.
Petr 1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...17
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter