Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Postupné omezování pití
#59066
Postupné omezování pití Před 3 rok, 3 měsíce  
Ahoj, ráda bych se tady poradila ohledně abstinenčních příznaků. Piju cca 15 let denně. Začala jsem ještě před plnoletostí. Pila jsem hodně, cokoliv, mám za sebou jednu otravu, postupně se moje pití vykrystalizovalo do výhradně kvalitního vína nebo piva. Piji denně 3-4 deci vína nebo 1-2 piva už několik posledních let. Nikdy nemám kocoviny, nikdy dávku nepřekračuji, nikdy nepiju před 18h večer ani po 22h, nikdy nepiji tvrdý alkohol. Víno mám jako odměnu, relax..
Nyní mě ale překvapila reakce mého těla na omezení pití. Chtěla jsem pár dní nepít, ale vždy po 48h od posledního pití se dostavila bolest hlavy, která se vystupňovala až k nesnesitelné a dnes (zase 48h od posledního pití) se k bolesti hlavy přidala i příšerná nevolnost, rozmazané vidění, motání hlavy a zvracení. Je mi opravdu špatně.
Protože potřebuju funguvat, mám dvě malé děti a dokončuji náročnou vysokou školu, nemůžu si takovéhle stavy dovolit. Nemůžu se nechat vyřadit na takovou dobu než to přejde.
Potřebuju poradit, zda se dá dosáhnout omezení a třeba časem úplné abstinence postupným snižováním frekvence pitíabych se vyhla abstinenčním příznakům. Vím, že to nyní nemůže být víc než 48h, mám tedy v plánu pít obden a za nějaký čas (jaký by měl být??) opět vyzkoušet třeba ty 2 dny, jestli to bude po fyzické stránce snesitelnější.
Děkuji za rady.
Kamila
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59076
Re: Postupné omezování pití Před 3 rok, 3 měsíce  
Jsem Jansty a jsem alkoholik.
Mám dojem, že cesta vede jen přes absolutně rovnou a přímou abstinenci, takové ty kompromisy se mi nikdy tedy nepovedli a už to zkouším přestat asi deset let.
Pěkné Vánoce.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 24/12/2020 01:14 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#59077
Re: Postupné omezování pití Před 3 rok, 3 měsíce  
Omezovani alkoholu u me nefugovalo.
I jdyz jsem vypila vic nez ty, jak uvadis 3-4 dcl vina.
Ale kazdy ma hranice jinde.
Jsem pro radikalni rez. Vydrzet!! Ty bolesti hlavy odezni
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59078
Re: Postupné omezování pití Před 3 rok, 3 měsíce  
Ahoj,
jsem Janty a jsem alkoholik. Zbystřil bych a nešel do toho přes bolesti hlavy, to bych sám doma nezkoušel. Může to být třeba aneurisma, které by se mohlo protrhnout a to není moudré, takto pokoušet život.Jinak pěkný Vánoční čas a držme se!
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#59079
Re: Postupné omezování pití Před 3 rok, 3 měsíce  
Ahoj Janty, jsem Erika a jsem abstinujici alkoholicka.
Myslim, ze aneurisma by bolelo i po poziti vina.
Ze zacatku abstnence jsem mela : bolesti hlavy, motani hlavy, tres v rukou, desnou unavu, vykyvy nalad, byla mi stasa zima, bolesti v nohou, spatnej spanek, nechutenstvi a ja uz nevim co jeste.
Samozrejme, ze bolest hlavy muze byt od vseho mozneho.
Ale kdyz to je po vysazeni alkoholu, spis bych to pripisovala tomu.
Ale furt se podivuji tomu mnozstvi.
Krasne vanocni svatky
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59091
Re: Postupné omezování pití Před 3 rok, 3 měsíce  
Erika napsal:
Omezovani alkoholu u me nefugovalo.
I jdyz jsem vypila vic nez ty, jak uvadis 3-4 dcl vina.
Ale kazdy ma hranice jinde.
Jsem pro radikalni rez. Vydrzet!! Ty bolesti hlavy odezni


Já taky myslím, že omezováním to nejde. To si tak dá člověk jeden den dvě piva a už si myslí, že to zvládá. Za pár dní to ale už nestačí, tak se to zvedne na 3 piva, později 4 a nedávno už to bylo 6. Takhle to mám já a věřím, že většina z nás. Omezování nefunguje.
Petr Hrdlička
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter