Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: neschopnost cokoliv prožívat :(
#63504
neschopnost cokoliv prožívat :( Před 2 rok, 3 měsíce  
Zdravím. Mám takový neobvyklý problém. Bude to znít asi hrozně divně.

Abstinuji 2 měsíce, ale cítím se jako mrtvola - citově. Pila jsem aktivně 10 let (nikdy ne o všední dny), pouze víkendy pro uvolnění. Sem tam byly měsíční abstinence, jelikož jsem ve svém životě měla rozptýlení. Jakmile odešlo, opět jsem se uchýlila k víkendovému pití.
Nepovažuji se přes to vše za člověka závislého na alkoholu. Abych se přiznala, alkohol mi vlastně nikdy nechutnal, spíš naopak, musela jsem ho něčím zapíjet. Líbil se mi ten pocit, co mi alkohol po náročném týdnu dal - umění prožít cokoliv. Stres, radost, oblíbenou hudbu...
Před lety jsem utrpěla traumatickou situaci a od té doby nejsem schopna prožívat téměř nic. Alkohol jako takový mi nechybí (když si představím jeho chuť či pach, tak se mi hnusí), chybí mi ty pocity, kdy jsem schopna se radovat, vybrečet, víc nad věcmi přemýšlet do hloubky.

Je možné, že mám už nějaké vadné buňky v mozku, které nejsou schopny se zapnout když by měly ?
Nejhorší věc asi byla, když mi málem zemřel nejepší kamarád a já se skoro nutila plakat. Alkohol mi v tom právě dokázal pomáhat, abych upustila páru a dokázala si některé věci prožít.
Mám to tak od té traumatické události. Vadí mi to, jelikož dříve jsem byla pravým opakem... občas třeba až labilní, ale stále lepší, než to co mám teď.

Zajímalo by mě, zda to někdo nemáte podobně. Byla bych vděčná, kdybyste třeba měli příjemnější alternativu alkoholu.
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/01/2022 22:39 Provedl: AryaStark.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63507
Re: neschopnost cokoliv prožívat :( Před 2 rok, 3 měsíce  
Ahoj Andrea, no alkohol určite nie je dobrý nápad to mi môžeš veriť, neviem to by asi chcelo nejakého psychológa možno máš nejaký postraumatický problém podľa toho čo píšeš, neuvažovala si nad tým?
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63508
Re: neschopnost cokoliv prožívat :( Před 2 rok, 3 měsíce  
Myslím nad tým psychológom samozrejme
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter