Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Psychické potíže
#63766
Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Dobrý den, prosím o radu. Abstinuju už 2 roky. V tom není problém. Na alkohol ani nevzpomenu. Ale postupně jsem na sobě začala pociťovat depresivní stavy, které jsou čím dál horší a často dělají můj život nesnesitelným. Po nějaké době se vše překlopí do euforie, vše můžu, vše dokážu. Sama jsem si diagnostikovala bipolární poruchu. U psychologa jsem zatím nebyla. Myslíte, že tyto stavy souvisí s abstinencí? Předem děkuju za názor.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63767
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Dobrý den,
nemusí to být bipolární porucha. Já mám to samé, co vy, už je to sice lepší, ale občas se to vrací a je to peklo. U mě se taky střídali nálady, kdy jsem měla velice povznesenou náladu, extrémní chuť na sex a cítila jsem se skvěle. A pak přišel strašný propad, kdy mi bylo opravdu zle, velká psychická bolest. V té době jsem začala chodit na terapie...Musím teda podoktnout, že nejsem alkoholik, prakticky nepiju, dvakrát do roka se trošku opiju a to mi stačí. Máme spíš alkoholiky v rodině.
Terapeutka mě poslala k psychiatrovi, protože se jí nezdály ty mé výkyvy nálad. Vyšlo z toho to, že bipolární poruchu nemám, mám něco jako poruchu nálad. Spouštěč byl dlouhodobý stres, nespokojenost, tlak. 6 let jsem žila u tchýně s přítelem v jeho pokoji, nedostatek zázemí, soukromí, do toho stavba domu a rekonstrukce druhého domu způsobilo u mě problémy. Rozklad mé psychiky, ale bohužel i vztahu. Psychiatr mi řekl, že na to, co jsem prožila, je psychika stavěná cca rok, ne šest. Zkuste popřemýšlet, jestli nemáte v životě taky nějaký dlouhodobý tlak, něco, z čeho jste nešťastná. Já si z prvu vůbec neuvědomovala, z čeho jsem nešťastná, co se to semnou děje, protože vše jsem dělala dobrovolně, bylo to mé rozhodnutí, ale bohužel špatné. Strašně mi pomohl terapeut, který mi vysvětlil, co se semnou děje, co je příčinou. Bez něho bych si doteď připadala, že jsem ten život nezvládla. A že já jsem ta špatná... Teď už se snažím sžít s těmi svými nálady. ...držím Vám palce
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63768
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Dobrý den Katko, moc děkuji za reakci a povzbuzení Kolikrát ta vnitřní bolest je k nevydržení. Našla jsem už kontakt na psychoterapeutku a musím to urychleně řešit. Přeji vše dobré.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63769
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Lenka, ono je asi jedno, jak se to, co nas trapi, jmenuje. Terapie je dobra volba. Dlouhodobe. Ja z toho na par mesicu vypadl a nebyl to dobry napad .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63770
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Máš pravdu, Michale.
Jen sehnat dobrého psychologa s blízkým termínem. K psychiatrovi nechci, tam je to jenom o chemii.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63771
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Lenka, pokud bydlis v Praze a nebo nemas do ni daleko, tak mohu poslat kontakt na jednu prima partu terapeutu, kam jsem chodil na terapie.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63772
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Michale,
za kontakt bych byla vděčná. Do Prahy to mám cca 100 km, jezdím tam často.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63773
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Lenka, zverejneni asi neni nic proti nicemu, protoze kontakty ma Veronika na strankach. Chodil jsem na terapie k ni a k Danovi (nevim, zda spolu stale pracuji) a za me je mohu doporucit oba dva.

Mgr. Veronika Macová
psycholožka, terapeutka, lektorka
+ 420 775 324 588
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63774
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Michale, díky moc.????
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63775
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Podle mě je to vše fyziologické a nejen psychické. Kamarádka abstinovat chce a pořád selhává, pže to má taky, ale navrch nadlidskou únavu - vyčerpanost, když si vypije hned to zmizí. Já to mám zase třeba po jídle. Někdy něco snim a hned svých spal ... Takže ty výkyvy nálad můžou být následkem třeba dlouhodobého pití a stačilo by vyčistit tělo, střevo, játra, kdo ví co za tim vším je alchymie ....
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter