Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to?
#777
Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj, jmenuji se Marcela a jsem maminkou od dvou malých dětí (v současnosti na mateřské dovolené). Již od sedmnácti let jsem více či méně popíjela a i opíjela se. Nyní mi je 28 let a už to není tak zábavné jako dřív. S manželem jsem od 18 let a je tedy jasné, že všechny ty mejdany, domácí alkoholové pařbičky jsme prožívali společně. Má tedy stejnou chuť k alkoholu jako já . Však poslední dobou se něco ve mě zlomilo a já si řekla DOST!!! Miluji na devšechno moje dědičky i manžela a je to vzájemné. Pili jsme denně, když né pivo, tak víno i dost tvrdý alkohol. Tím jak popíjíme denně, tak i po celodenním popíjení to na nás nebylo nijak moc znát. Proto péče o naše dětičky je bezproblémová. Nikdy bych nedopustila, abychom naše dětičky nějak zanedbávali. Ba naopak možná díky vlastním výčitkám jim dáváme mnohem více pozornoti a dbáme na to, aby se cítili dobře. Ale teď, poslední měsíc jsem si uvědomila díky pořadům v TV a na internetu, že tahle naše cesta, kterou právě jdeme nemusí zkončit dobře. A s největší pravděpodobností má přímou cestu k utrpení a bolesti nás všech. S manželem jsem mluvila o tom našem pití a řekla jsem mu co cítím a že s tím chci něco udělat. Jsou to dva dny, co jsem měla poslední pivo. Manžel také. Vím, že si zajdem někdy na skleničku s přáteli, ale chceme zrušit prozatím to naše domácí pití. Snad se nám to podaří.... držte nám prosím palce. Budu vkládat nové příspěvky, abyste věděli jak se nám to daří. Slibuji, že budu nadevše upřimná a budu také ráda, když mě/nás podpoříte. Mějte se krásně, ahoj Marcela
Marcela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#779
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok, 1 měsíc  
Vítejte Marcelko zde,určitě Vám budem držet palce ale hlavně se držte vy a zdržte se jakéhokoliv alkoholu/včetně piva/uvidíte,zda vám to bude činit obtíže.Věřím že ne.Děti jsou velká motivace,přesto bych se na vašem místě ještě pokusila věnovat se činnosti která vás baví a nebo si najít nějakého,pro Vás aktivního koníčka.Pokud Vás přepadne chut,chce to aktivitu a soustředit se na ni.Dokážete to uvidíte,je to na Vás.Moc vám fandím a ozvěte se jak se daří.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#780
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Marcelko,

Posílám Vám co napsal pan doktor Nešpor, možná se z toho něco bude hodit, pro Vaše rozhornutí s výhledem na zachránu Vašeho ,,záviděníhodného,, vztahu s manželem a všeho dobrého, co chtějí rodiče svým dětem předat.

,,Umění pít s mírou znamená také umět nepít vůbec, ,,I když jste se rozhodl pít s mírou, je důležité, abyste uměl nepít vůbec. To se vám bude hodit v práci, při řízení auta, ženám v těhotenství a při jiných situacích. Nácvik kontrolovaného pití byste měl zahájit obdobím abstinence. Profesor Marlatt z USA doporučuje 30 dní abstinence před nácvikem kontrolovaného pití. Pokud by se u vás po zahájení abstinence objevily výrazné třesy nebo dokonce halucinace či epileptické záchvaty, je to známka tělesné závislosti a je třeba co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc´´.

Teď se dá těžko odhadovat, zda bude zapotřebí této dočasné abstinence, nebo úplné. Pokud se k tomuto problému budete nadále stavět zodpovědně, jako v tuto chvíli, zjistíte, to a budete moci zaujmout další úzdravný postup.

Také jsem viděla tento týden v TV ve střepinách dokument o tomto problému. Vystupovaly tam 4 ženy z léčebny v Bohnicích - dívka co pila od útlého věku,podnikatelka, operní pěvkyně a žena podnikatele. Alkohol je fakt démon, jak byl v jednom dokumentárním pořadu nazván.

Věřím, také jako Ivlika, že to dokážete.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 30/03/2010 22:27 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#782
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok, 1 měsíc  
Květuš co jsi napsala je úžasné moudro,jsem ráda že tu jsi a že se vzájemně doplnujem.Dík za všechny. "postižené"
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#784
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Ivli,
jak je možné, že když čtu Tvoje příspěvky,tak s nimi,,zátím,, hluboce souhlasím, jsem poučená a jsem za ně vděčná pa

Ještě jsem chtěla dodat, že mě tu chybí naše Hanička, vám dvěma se většinou zadaří humorně téměř vše zakončit, ale uvidím ji tu ráda až se bude chtět jí.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 30/03/2010 13:10 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#785
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok, 1 měsíc  
Květuš bude to asi tím,že pro nás není vše samozdřejmé a dopracovali jsme se k POKORE.Aspon já to tak cítím.Hanička mě taky chybí.Bud zdráva a štastná,určitě si to zasloužíš.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#791
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahojda, s přibývajícím lepším počasí přesouvám čas strávený u počítače na čas strávený na zahrádce. O alkoholu moc nepřemýšlím. Na zahrádkářskou sezónu se moc těším, bude to mít jeden oříšek, byla jsem zvyklá popíjet se sousedkou. Je to starší dáma, která se tomu věnuje usilovně a pravidelně. Aby to nepřeháněla, tak začíná pít až po 16 hod., ale denně to jistí minimálně litřík vína. Těžko se jí odmítá, bude to pro mě zkouška. Nemám z toho strach, spíš jsem na sebe zvědavá jak to zvládnu.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#793
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok  
Ahojky Hani,zvládneš to uvidíš,neměj pochybnosti o sobě.Zvládla jsi určitě horší.Na zahrádce ted budeš mít spoustu práce a těš se na výsledek.Došla jsi už dost daleko,tak tě svody sousedky nemůžou ovlivnit.Drž se motyčky,ne skleničky
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#794
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok  
Zdravím vás lidičky a moc děkuji za příspěvky, co jste mi napsali.Chci se jen s vámi podělit o pocity, které právě prožívám. Nenapila jsem se už tři dny a cítím se v něčem líp a v něčem zase hůř.
Mám dobrý pocit z toho, že jsem se nenapila. Včera k nám například přišla neočekávaně návštěva (moje mamča s taťkou) a já konečně nemusela na rychlo schovávat láhev a skleničku s pitím. Prostě zazvonili a já v klidu otevřela (to jsem dlouho nezažila).
Ta druhá stránka je však taková, že každou chvíli na to pití musím myslet. Snažím se ty myšlenky na alkohol všelijak zahánět - čtením pohádek dětem, uklízení (ani nemůžu uvěřit, jak mám doma naklizeno, to už dlouho nebylo ) Cítím ovšem takovou zvláštní nervozitu, když sedím a s někým si povídám, tak si musím s něčím hrát. Třeba celou včerejší navštěvu našich jsem míchala karty .
Snad už nebude hůř a zvládnu to.
Mějte se moc krásně a já se zase ozvu.
Pa Marcela
Marcela
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#795
Re: Už nemůžu s tím dál pokračovat ... půjde to? Před 14 rok  
Zdravím taky,
takových správňáckých chvil budete Marcelko prožívat čím dál tím víc.
Škoda, že k nim patří i ty nepříjemný, je to známka, že receptory nedostávají na co byly zvyklý,jde o to, jim ,, říct,, že to co vyžadují jím škodí, že by to mohlo nervovou buňku co je uvníř zabít a musela by je nahradit jiná a tak by to šlo dokola, až by jich zbylo hodně málo a to, že vy nechcete, protože jste mladá a chcete aby se Vaše osobnost dál rozvíjela. Po mateřský budou další možnosti osobní kariéry.

Petr vedle v jiným tématu napsal, že mu pomáhá motto: dnes abstinuji, zítra se uvidí.

Nemáte to lehké, jste přez den sama s dětmi, zkuste když je čas mrknout tady na fóru jsou dvě videa co alkohol ošklivého způsobuje, nebo si stáhněte nějakou knížku od pana doktora Nešpora.

Rádi Vás tu opět uvidíme
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 31/07/2010 20:13 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter