Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: jak se stát profesionálem?
#8678
jak se stát profesionálem? Před 12 rok  
Dobrý den,
nevím, do kterého tématu bych svůj dotaz zařadil, takže takto:
3 roky abstinuju alkohol (byl jsem 4 měsíce v psychoterapeutické komunitě) a delší dobu se zabývám myšlenkou, že bych se stal terapeutem. Vím, že 3 roky jsou krátká doba na hodnocení. Přesto, vzhledem ke své profesi, jsem sociální pracovník ve službě Sociální rehabilitace (pomoc různě handicapovaným lidem se začleněním) i předešlým zkušenostem, pracoval jsem např. v kontaktním centru pro drogové uživatele, se domnívám, že by to mohla být do budoucna správná volba. Netvrdím, že jsem k tomu předurčený, ale tahle oblast mě zajímá jak profesně, tak osobně. Zajímalo by mě: 1) po jak dlouhé době abstinence a zda vůbec se můžu stát profesionálním terapeutem?
2) co je k tomu potřeba?
Předpokládám, že kromě jistých osobnostních předpokladů , nějaký druh psychoterapeutického výcviku. To bude zřejmě finančně náročnější. Mám střední a vyšší odborné vzdělání v oblasti pedagogiky a sociální práce.
Máte-li nějaké zkušenosti z oblasti abstinující alkoholik X terapeut, či nějaké názory obecně, budu za ně vděčný. Děkuju
cromagnon

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8680
Re: jak se stát profesionálem? Před 12 rok  
Předpoklady máš.Myslím,že o tyto informace jsi měl požádat přímo svého psychoterapeuta a psychiatra.Každopádně od nich budeš potřebovat také doporučení až budeš chtít vykonávat tuto práci.Jinak je to psychicky velice náročné-na to tě upozorňuju předem
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8681
Re: jak se stát profesionálem? Před 12 rok  
Doporučení snad nebude problém, bral jsem to poctivě. Vyklopil jsem jsem ze sebe úplně všecko, hromada hnusu...však to znáte, ehm. V létě jedu na sraz, tak se tam znova poptám. Když jsem byl na srazu po roce, moc mi to nedoporučovali s tím, že je to vážně pro abstinenta o dost náročnější, všichni se na něj dívají jinak, je pořád někým hodnocen. Spíš teď nevím, po kolika letech o tom můžu uvažovat. Mám totiž dojem, že mi tehdy říkali, až po 10ti letech. Někde jsem zase slyšel, že po 5ti. No nic, zeptám se tam přímo. V poslední době mi to hodně vrtá hlavou...
Tomáš Plachý
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8682
Re: jak se stát profesionálem? Před 12 rok  
Právě,že je to opravdu velice namáhavé,vyčerpávající práce.Je zde veliké nebezpečí syndromu vyhoření.Stejně jako zvládání vlastní emoční stránky-což je pro člověka s alkoholickou nemocí nebezpečné(každé nezvládnutí sama sebe vás může stát recidivu-tím i život).Stále platí alkoholismus=nemoc emocí,stejně jako bez pokory a objektivního přístupu nejsem schopna udržet vlastní střízliost.Za celou dobu znám jediného alkoholika,který se dal na tuto dráhu profesionálně.Sám se stále udržuje pomocí léků a lítá nahoru,dolů.Je mi ho v podstatě líto-ale byla to jeho volba.On sám může případně učinit změnu.Než začal stálo ho to hodně roků studia.Pokuste se najít na vebu ARKA-OSTRAVA-na kontakt Hana C.Snad vám dá bližší info.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8683
Re: jak se stát profesionálem? Před 12 rok  
JE TO POD ARKA CZ OSTRAVA-Hornická pol.Mrkla jsem tam.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8701
Re: jak se stát profesionálem? Před 12 rok  
ja neviem jak sa mozes stat profesionalem ale mozes pocvicit na mneô mam problem s alkoholem, moj kluk taky a v Pardubicich nemame nikoho kdo by nam pomohol tal mozeme byt prvni pacienti pokud to vis moj mob.776418158 nepoznas nekoho kdo by nam pomohol v oblasti Pardubic???
joanna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10795
Re: jak se stát profesionálem? Před 11 rok, 7 měsíce  
Člověk, který by chtěl sloužit alkoholikům jako profesionální terapeut, by měl především mít druhým, co říci. Pokud máš pocit, že jsi udělal dostatečné pokroky ve střízlivém životě, a máš pocit, že v Tobě je něco, co můžeš s druhými sdílet zkus to. Sám abstinuji 7 let, ale nemám pocit, že bych na něco takového měl. Můžeš si zkusit praktikovat nejprve jako dobrovolník v nějakém ústavu pro léčbu závislostí, nebo v nějaké skupině, jako jsou např skupiny AA. Nebo zkus studovat nějaký specializovaný obor.
Pro informace doporučuji www.adiktologie.cz
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/09/2012 19:38 Provedl: motorolus.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10799
Re: jak se stát profesionálem? Před 11 rok, 7 měsíce  
Připadá mě divné, že se ptáš tady na diskuzi, určitě víš, kam se obrátit,co studovat.....
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter