Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: nepiju
#8965
nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Zdravím všechny.
od svých osmnácti jsem pravidelně pil někdy více jindy méně.Největší nápor alkoholu byl v období roků 1992-2002 kdy jsem byl schopen v pohodě vypít litr tvrdého alkoholu denně(práce v hospodě).Potom začaly zdravotní problémy a hlavně psychické.Skončilo to téměř pokusem o sebevraždu...Tenkrát se něco zlomilo a já přestal na chvíli.Pak jsem do toho spadl znova i když ne v takové míře,ale stále jsem byl schopen vypít běžně na posezení několik piv a půllitr tvrdého.Vždy jsem si říkal,že to mám pod kontrolou protože do práce se chodilo střízlivě,nicméně ten problém byl tam a já nevěděl jak z toho ven.Mnohokrát jsem se pokoušel o nepití,mnohokrát jsem prosil Boha abych přestal a nyní ve 46 letech se mi to podařilo.Nepiji sice jen čtrnáct dnů ,ale jsem na to mimořádně hrdý.Dnes byl test odolnosti kdy při návštěvě restaurace byla místo piva minerálka.Ptáte se jak to přišlo?Před necelým měsícem proběhl jedenácti denní pobyt v lázních.Normálně se pilo pivko,tvrdé až do doby co jsem poznal jednu ženu,s kterou mi bylo hodně dobře a nebylo proč pít.Procházky,povídání...Prostě všechny starosti,trápení byly hozeny za hlavu a já si odpočinul jako nikdy předtím.O to větší šok byl návrat domů.Byla okamžitá návštěva restaurace a tam jsem zjistil,že není něco se mnou v pořádku.Najednou mi vadilo nadávání na všechno,takové ty hospodské řeči.Musel jsem rychle odejít.Duševně mi bylo najednou tak špatně,chtělo se mi brečet...Na druhý den byl koupen půllitr rumu ,který byl dopoledne vypit.Pak se to stalo.Zjištění nebo uvědomění si jak mi ten alkohol ničí duši,náladu,jak mě negativně ovlivňuje.Ze dne na den jsem přestal,nemám vůbec na alkohol chuť a myslím,že to je tím uvědoměním si jak to člověka deptá,žere mu to identitu.Mirek
mirek47
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8966
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Výborně, Mirku.Jen nyní vydržet, což je moc těžké, zkus najít poblíž ty AA, tam hodně pochopíš, najdeš cestu, naučíš se žít vedle alkoholu.Už máš své vypito do konce života, ne?Neboj, jde to zvládnout nepít, počítej s tím, že mozek alkohol bude vyžadovat, budou alkoholické sny, deprese, změny nálad, vydrž to!!!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8967
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Ahoj,
držím palce Mirkovi! Přesně tak, člověk do toho musí vnitřně dospět, takový ty rozhodnutí na sílu moc význam nemají...

Líbo, za jak dlouho se to objeví? Předpokládám, že to souvisí s fyzickou závislostí?
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8968
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Každý člověk je jiný, takže u každého jiná doba.Někdo pil víc, druhý méně, ale dozvěděl se o alkoholismu dříve.....
LIBA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8969
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Je teď normální,že můžu mít flašku v ruce a nenapadne mě se napít?Připadá mi,že jsem nikdy alkohol nepil...
mirek47
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8973
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Proč by to nebylo normální, pít nechceš, tak držíš jen flašku něčeho.No a?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8975
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
to je dobře,protože se mi honí hlavou spousta otázek ohledně abstinence.Jsem rád,že mi může někdo poradit.Díky
mirek47

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8977
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Mirku, fakt zajdi na AA, kup si Modrou knihu, napsali jí abstinující alkoholici pro alkoholiky píjící, jak na to, co s tím, jak abstinovat, co Tě čeká....a na áčkách Ti bude fajn.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8978
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Ahoj Mirku,
jen chci popřát úspěch a výdrž, opravdu mohou přijít slabé chvilky a je dobré když na to člověk není sám. Také mohu doporučit AA, poznal jsem lidi, kteří mi rozumí, dokáží podpořit, naslouchat, zasmát se, nebrat se tak vážně, což je hodně důležitý. Přeji Ti spokojený střízlivý život. Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#9096
Re: nepiju Před 11 rok, 10 měsíce  
Zatím se držím i bez áček,které je trochu z ruky...Už bylo pár moc dobrých příležitostí na napití,ale stále nepiju!Jsem na sebe pyšný.
mirek47

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter