Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Tvoja motivacia ...
#9289
Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 10 měsíce  
Cauko,

aka je Vasa najsilnejsia motivacia udrzovat abstinenciu???
farfalle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9293
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 10 měsíce  
Asi u většiny alkoholiků, byl na počátku abstinence nějaký důvod. Mohla to být partnerka, děti o které nechtěl přijít a spousta dalších věcí. Ne každý, je od začátku nastaven tak, že se rozhodl kvůli sobě samotnému. O partnerku může přijít tak či tak, o práci zrovna tak , děti ho zklamou, zkrátka postaví-li důvod abstinence na čemkoliv jiném, než na sobě, může se při změně okolností celá konstrukce zřítit jako domeček z karet.

pro mě byla důvodem k léčbě moje tehdejší přítelkyně. Až v průběhu léčby jsem si vlastně uvědomil, že důvodem jsem já sám.

Nepotřebuješ důvod k abstinenci zrovna tak, jako důvod k uchlastání.

Nejsou žádné důvody!

Zkrátka tu jsi a žiješ. O tom jak prožiješ život rozhoduješ jen ty.

Nejsou žádné okolnosti a důvody. Vždy si můžeš vybrat a to i v případě, když si to člověk zrovna moc nemyslí.

Lidi, jsou mistři v hledání důvodů, teorií, záminek a kdovíčeho ještě a život utíká mezi prsty.

Jasně, že se sem dá napsat stovka důvodů, těch jako racionálních, proč je dobrá abstinence. Jenže nemají žádnou váhu. Proč?
Protože zrovna tak (když chceš), najdeš stovku jakoby racionálních důvodů se uchlastat.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9296
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 10 měsíce  
Já taky přestala proto, abych ještě žila.Nepiju, žiju.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9309
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 10 měsíce  
clovek sa spamata,az ked je najhorsie.......
farfalle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9313
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 10 měsíce  
Ahoj.Mně se nepodařilo přestat ani kvůli dětem,nebo spíš právě kvůli svým výčitkám,kvůli tomu,že jsem k sobě neměla vybudovaný žádný pozitivní vztah-díky pití,díky dětství,díky nenaplněné lásce druhým člověkem-očekávala jsem stále,že mne musí někdo milovat.Nikdy jsem netušila,že já se musím naučit především mít ráda sebe sama a svoji minolost si odpustit se vším špatným a zlým co jsem kdy způsobila,co jsem sama zažila.Naprosté odpuštění sobě a všem lidem mne konečně začalo stavět do latě.Udržoovat si neustále pokornou duši a srdce-toto mne naučilo vážit si všeho.Jakmile dovolím čemukoliv,aby se cokoliv dostalo do většího popředí nad pokoru?Začnu si koledovat o malér,kterým není nic jiného než opětovné pití.Toto už mne může stát život.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12769
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 3 měsíce  
Já taky hledám motivaci.... Vaše motivace je žít ale co když já nemám pro co žít. Je mi teprve 16 takže si asi řeknete že nerozumím životu když si ho nevážím, ale prostě to už je takový a myslím si že pro mě motivace není v podstatě si ničeho nevážím ani sebe samé
???

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12771
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 3 měsíce  
??????vždyť Ty jsi ještě ani život neochutnala, znáš ho jen nalitá,takže nemůžeš mít ani motivaci, nehledě k tomu, že se nemáš ráda, jako většina alkoholiků.Měla bys kočko, se svěřit rodičům, nechat se odvézt do léčebny pro mladistvé, zkusit praštit tím oblbovákem.Nejsi ani zvědavá, co ten život přináší?Co Tě může potkat?Co když poznáš bezva kluka, budeš mít rodinu.....zatím Tě asi moc nezajímá, nejlehčí je šáhnout po flašce, myslet si své.Jsi celá spletená, zoufale sama, kéž bych mohla něco pro Tebe udělat!Nevím jak Ti pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12772
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 3 měsíce  
??? Jo kočko,aspoň máš v 16 rodiče,já už je neměl.Ono se to časem stejně provalí,takže jestli máš rodiče rozumné,nealkoholiky tak bych se jim zkusil svěřit a neviděl bych to černě-mamka by se asi zbláznila a taťka by chytil záchvat vzteku...ono první reakci nevíš,ale určitě by to pak dopadlo dobře.Na kamarády bych tak nespoléhal,rodiče jsou rodiče,oni Tě piplali od prvního dne,hráli si s Tebou,nějaký vztah s nima musíš mít...Uf,taky nevím jak Ti pomoct
OndraX
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12773
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 3 měsíce  
Jako nezletilá stejně musí mít zákonného zástupce u všeho, snad i souhlas k léčení, nevím to na 100%.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12781
Re: Tvoja motivacia ... Před 11 rok, 3 měsíce  
Možná přestanu až mě alkohol nějak zklame. Ale rozhodně to říkat rodičům nebudu. Zvládnu to nějak sama. Spíš mě trápí, že s kamarádama z mýho města chodíme furt pít a ty kamarádi, kteří nechtěj abych pila tak ty jsou v Praze. Vídám je jen ve škole. S kamarádama s kterejma chodím pít tak ty znám od mala a bojím se že přestat pít znamená se s nima nevídat.
???

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter