Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: neviem sa najst nikde
#9594
neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
zdravim,neviem ako sa citite, ale ja dost tazko :C mam pocit, ze v ceskoslovensku su vsetky skupiny rovnake, nechapem preco tu nie je ziadna skupina,kde by boli rozlisene antialko skupiny podla aj mensich skupiniek,zaujmov atd., viem sa velmi tazko identifikovat,ano,je to mozno moj problem,ale zo skusenosti v zahranici mam pocit,ze viac sa da spoznat este viac ludi, co su este aj v skupinke poskupinkovi a maju sice spolocny ciel - abstinenciu, ale napriklad - pocuvaju spolocnu hudbu - jedna skupinka,su si vekovo priblizne rovna,tym padom sa viac chapu aj generacne ,osobne, celkovo, atd atd atd., v skupinach ,ktore som navstivila su absolutne super,ale velmi tazko nachadzam spriaznene duse ako boli ludia, s kt.som popijala,mali podobne zaujmy,hudbu,nazory atd., neviem sa najst v skupine, citim sa vlstne ako ufon a to VSADE. s ludmi s minulosti sa nemozem stretavat, predsa nemam pravo ich odstrihnut od miest, kde chodia - kluby,koncerty,atd atd....ale zase mi chybaju, vyhovovalo mi aj vela inych veci s nimi, poznali sme sa dobre,mali rovnake zaujmy/ okrem pitia samozrejme/ atd. v skupine si pripadama, ze si proste neviem najst kamaratov, nechapem preco, vsak nie som nekamaratska,prave naopak,nechapem to.neviem sa zaradit, citim sa ako ufon,zacinam sa izolovat, co tiez nie je dobre...poradte ak viete prosim...vdaka, mangovka, slovensko
rovnaka, ale predsa ina skupina...

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9595
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Myslím,že tvůj problém je především v posuzování jiných lidí.A veliké snaze rozlišování-což vede jen k izolaci.Pokus se ostatní neškatulkovat a snaž se zařadit mezi ostatní bez svých soudů-jen zařadit.Pokud to nevzdáš pocítíš časem souznění s nimi.Nesud´,aby jsi nebyla souzena ani ty sama.Víš není doopravdy nikoho,kdo by neměl nějaké chyby-ani ty nejsi výjimkou.Myslím,že se spíš cítíš nadřazeně,něco víc než jiní-i to přispívá k podobnému pohedu,kterým ted´vidíš.Dej si otázku a UPŘÍMNĚ SI NA NI ODPOVĚZ-JE TOMU TAK?PROČ A V ČEM SE TAK CÍTÍŠ JINÁ?POCHOPITELNĚ ŽE SOCIÁLNÍ IZOLACI VYVOLÁVÁ I PITÍ ALKOHOLU,STEJNĚ JAKO TVŮJ POBYT V CIZINĚ K TOMU MOHL NĚJAKÝM ZPŮSOBEM TAKÉ PŘISPĚT.Všechno je jen na tobě a tvém úhlu pohledu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9596
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Já když už měla pořádný problém s pitím jsem trpěla pocitem,že jsem sama sebe ztratila.Našla jsem se až svým přiznáním-ano jsem alkoholička.To bylo úplně poprvé,kdy jsem uvědomila,že vůbec jsem,že existuju.Už jsem věděla,že se musím zařadit mezi ostatní alkoholiky.Bylo také to docela první co jsem o sobě věděla.To ostatní poznání o mně začalo přicházet pozvolna,když už jsem přestala pít a chtěla o sobě vědět co nejvíce.Musela jsem přemoci svůj strach nechat zvítězit vlastní zvědavost,ale též chtít vědět doopravy pravdu,která mne bolela,stála potoky slz.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9597
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
já paní nebo slečnu naprosto chápu... alkoholismus je jistě u všech ve finále stejný, ale to neznamená, že si s lidmy stejně nemocnými musím rozumnět... musím říct, že ani mně různé terapeutické nebo anonymní skupiny moc neoslovily, právě z důvodu mým "nemasových" zájmů... ale tak dá se to brát jako součást léčby a v osobním životě si najít lidi více názorově a zájmově blízké... já nemám problém jít do hospody a dát si kafe s lidmi, co si dají víno... spíš bych měla problém pít kafe s abstinentem, se kterým nemám společného nic, než diagnozu... to není o povyšování, ale o způsobu života...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9598
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
lidmi samozřejmě
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9599
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Hanko,
stoprocentně s Vámi souhlasím,jsem téhož názoru.
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9602
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Pokud se najdu sama v sobě, pokud sama sebe začnu lépe poznávat?Začnu se lépe cítit i mezi lidmi.Mezi lidmi,mezi přáteli se přestanu ztrácet.Protože se naučím být sama sebou a naučím se být sama se sebou spokojená.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9603
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Já znám slovenské áčkařky, bezva ženy, mají vysoké postavení, dělají zajímavé práce, mohly by Ti být motivací!Nehledej moc chyby na jiných, Tvůj problém je alkoholismus-většina lidí , kteří pijí moc, lezou do izolace, vymlouvají se na okolí, jsou nepochopení, schovávají se-, řeš své pití, kde najdeš pomoc, ne, kdo jaký je.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9608
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
ale o tom jsem vůbec nemluvila... jen prostě pokud člověk nemá většinové zájmy, je logické, že je i míň lidí, se kterými si rozumí, nebo ne? prostě skupiny ano, jako součást léčby, ale s dovolením si uchovám i přátele se kterými mám společného víc, než alkoholismus! mně to někdy připadá, jakože nechlastat je tu hlavní životní náplň... já nechlastám, abych mohla dělat věci který mám ráda přece!
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9610
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Nevím, co si myslet. Čím víc si tady čtu příspěvky a hlavně odpovědi na ně, tím víc ve mně klíčí názor, že AA jsou opravdu něco jako sekta. Omlouvám se předem, je to můj pocit a mám potřebu ho sem napsat.
Nejdříve jsem hltala příběhy lidí tady na fóru a odpovědi těch pár lidiček, co mají odpověď pro každého, kdo sem napíše. Až když i mně alkohol vyprchal z hlavy, tak jsem si začala uvědomovat, že jsou ty odpovědi neustále jako přes kopírák, ať je píše ta, či ona. Stejně znějící věty, stejné myšlenky, stejné pocity a hlavně stále stejná doporučení...AA.... To nebývá náhoda, takhle stejně myslí lidé ve stejném společenství, které je "vede podle svých zásad" A to se mi nelíbí. Taky si myslím, stejně jako Hanka, že není nutné neustále si připomínat, že jsem alkoholik. Právě proto přestávám pít, abych mohla žít normálně a ne s neustálým vědomím, že alkoholik jsem. To myslím nikomu nepomůže, když si vše bude stále dokola připomínat. Nakonec jasným příkladem jsou i ty, které nám tady o tom píší. I ony se přiznávají k tomu, že je recidiva neminula a to i přesto, že věrně do AA chodí a řídí se vším, co AA doporučí. Přesto to nepomáhá! To je jenom vidět, že spíš záleží na tom, jaký člověk je, jak je nastavený, jak to myslí vážně. Každý jsme jiný a tedy i cesta k cíli každého z nás je jiná. Já bych nemohla nikam docházet a před lidmi vyprávět o sobě takové intimnosti. Nejsem na to a takových je určitě víc. Proto jsem přesvědčená, že AA nejsou všespasitelné a co pomůže jednomu, může uškodit druhému.
Všem, kteří našli v AA pomoc moc držím palce, aby vydrželi. Stejně tak je držím i těm, kteří jdou jinou cestou, kterou si zvolili sami, stejně, jako já.
Hezký den.
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter