Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...38
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#450
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Bohem nebo „silou větší než naše“ je také možné rozumět i sílu tradice, zkušenosti, které se při překonávání závislosti nashromáždily, ducha pospolitosti, který při vzájemné pomoci vzniká apod. Anonymní alkoholici se rozhodně neváží k jednomu určitému náboženství a mezi nimi jsou i četní atheisté. Předání života do péče Boha lze považovat nejen za projev víry ve Vyšší Moc, ale i za elegantní terapeutický paradox.(Nespor, Jak prekonat problemy s alkoholem)
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#451
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Kdo potrebuje a chce pomoct,nebude hledet na napln,ale na ucel a jestli to pomaha.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#452
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Souhlasím s tvou definicí, nemám s AA zkušenost a nedokázala jsem to správně napsat.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#460
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Vždycky jsem byla ateista a realista okolnosti mě donutily přehodnotit svůj pohled na svět.Když jsem se vrátila z léčebny chtěla jsem někam patřit a to plnohodnotně.Moje obvodní doktorka dnes už i kamarádka mě zavedla mezi lidičky kteří se věnují čínské medicíně a prostě ezoterice,tak mě to uchvátilo a na vlastní kůži přesvědčilo o víře,ale jak píše Ivan je důležité jak překonat určitý problém.Mě to moc pomohlo a dnes mi "má víra "pomáhá překonávat překážky s co nejmenšími důsledky.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#478
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
ahoj, jsem tu týden nebyla............a nikam jsem se ani nešla poradit. Jsem fakt lenoch lenivej. Jen jsem se ustálila na sedmičce za večer a nechodim sem protože mám nečisté svědomí. Skoro to tu začíná fungovat jako v AA
alkajda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#479
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Alkajdo, tvoje svědomí chápu, ale myslíš si, že je to řešení, nechodit sem kvůli svědomí? To, že jsi ještě nikam nešla nemá nic společného s leností, bude v tom něco jiného a ty sama dobře víš co!!! Ustálení na sedmičce denně byl můj vrchol a proto jsem se sebou začala něco dělat. Tohle ustálení určitě za úspěch nepovažuj. Je zvláštní, že už podle prvních mailů, jak se tady každý prezentuje je možné odhadnout, jestli to se sebou myslí vážně nebo ne. Tebe jsem odhadla dobře, že se budeš vymlouvat horem dolem a nic se sebou dělat nebudeš. Co bude teď dál? Sedmička denně je úspěch a řešit to dál nebudeš? Co piješ? Kolik tě to denně stojí? Předpokládám, že k tomu i kouříš?
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#480
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Ono to nema se svedomim nic spolecneho.Je to o pohodlnosti neco resit.>>Vzdyt piju uz „jen" sedmicku denne,tak se sebou neco delam.<< Jenomze jak dlouho to bude jen ta sedmicka.Vsichni vime,ze casem jsou z toho sednicky dve........ A to nemluvim o zdravotni a moralni devastaci osobnosti.Tahej za brzdu,dokud je cas.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#481
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Jako v AA? A proč ne!Pokud to pomůže aspon jednomu zoufalýmu alkoholikovi má to smysl.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#483
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
Piju víno a k tomu kouřím a k té sedmičce jsem jich schopná deset vytáhnout. Nepiju přes den, mám dost práce, popíjím si po večerech.Ano, morální i osobnostní devastace mě čeká, jestliže s tím něco neudělám. Někdy přemýšlím, že to víno je pro mě jakýmsi antidepresivem. Samozřejmě nejsem už po sedmičce "vylitá", jen tak příjemně unavená do postele, seknu s sebou a spím. Když jsem na chvíli abstinovala, tak jsem už absťák měla.NEjeden.Spala jsem blbě, potila jsem se jak blázen a musela jsem v noci něco pojíst sladkého. Je jasný,že dle mého psaní poznáte, jestli už jsem načatá s tím něco dělat, nebo ne. Předpokládám, že sem chodí lidi, kteří s tím už něco dělají, nebo chtějí dělat, takže všechny pocity znáte. Nemám ke svý tuposti co říct. Moje psychoterapeutka mi řekla, že to pití, je moje jediné - patologické - spojení s mou matkou. Jo, pěkně se mi to vymlouvá. Co s tím? díky
ALKAJDA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#484
Re: Jak to v AA chodí? Před 14 rok, 2 měsíce  
jo, já vim....teď jsem přišla z práce, vím, že mám tak do sedmi, osmi co dělat a už pak vím, co přijde dál,no...sorry,už nemám nic psát?
ALKAJDA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter