Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3132333435363738
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#29915
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Spamovací roboti fungují zhruba takto:
- robot má přístupnou databázi webů, do kterých se lze přihlásit
- robot se umí přihlásit typizovanými způsoby (chytrý robot dokáže obejít i některé druhy ochranných obrázků)
- robot vkládá automaticky příspěvěk/příspěvky
- robot mění IP adresy, z kterých na weby přistupuje
- robot funguje pro zisk majitele (z reklam, krádež přístupových údajů)
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29917
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Bohouš, píšeš:
...flašku si nekoupím, a je to. Ale co pak?

..., čo potom(?);

Môžeš navštíviť skupinu/y AA, otvoriť si uši dokorán a načúvať výpovede prítomných; srdcom - empaticky, i celou dušou a dozvieš sa ako to vyskúšali iní/ostatní, aj TO, že keď sústavne narážam, tak otvorím aj oči a hľadám dvere alebo aspoň okno(!)...

Kedykoľvek môžeš odísť; účasť aj príspevok sú dobrovoľné!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29920
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
A naučí se vedle alkoholu existovat, nemusí s ním "bojovat".
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29924
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Dočetl jsem "modrou" knihu AA druhé vydání v Češtině (1996),
zaujalo mě tam několik věcí:
1. za většinu problémů může strach - s tímto si dovolím souhlasit. Ostatně spousta pijanů a alkoholiků se rekrutuje z řad lidí s úzkostnými poruchami
2. velké problémy nechte na řešení Bohu/Vyšší moci (ptejte se boha, proste o pomoc) - osobně mi to připadá alibistické a navíc tím jedinec ztrácí svoji vlastní rozhodovací schopnost
3. agnostici a ateisté nebojte se něčemu "vyššímu" uvěřit - pro moji osobu nepoužitelné. Po svých zážitcích se Svědky Jehovovými už nikdy žádná víra. Ráději sám za sebe, den po dni (myšleno nečumět do dálky, zbytečně se nevrtat v minulosti). Prostě jak to jde.

Dojem z knížky, líbivě až podlézavě napsané čtení. Dá se předpokládat, že v pravý čas si své ovečky najde.
Jinak mi přijde, že se autoři inspirovali u nějaké, v té době populárnější sekty.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29926
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Který alkoholik má schopnost rozhodovat normálně?Víra v něco většího, lepšího , to musíš ubrat ze svého ega, přiznat s pokorou, že nejsi ten Bůh sám, a pomáhá to.Kolikrát jsi prosil toho Boha, aby ti pomohl?Každý člověk to dělá, až když mu je hodně špatně.No, každý si vybere to, co se mu hodí, jsou tam hlavně příběhy, zkušenosti abstinujících alkoholiků, a to je velká motivace.Žádný odborník se ve škole nenaučí to, co ví o alkoholismu sám alkoholik.AA jsou založeny na tom, že abstinující alkoholik pomáhá druhému přestat pít, je to společenství zadarmo, založené na jednoduchém principu, funguje desítky let po celém světě, uznávané vládami, osobnostmi.Zachránilo hodně lidí, bez drahé léčebny.Také jsem ho hned nepochopila, dnes jsem šťastná, že AA jsou konečně i u nás,pomáhají.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29927
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
no málem jsem chcipnul,aleabych prosil boha,k tomu sem se nesnižil.já kopu sam za sebe a nehážu to na vyšší moc.a nepiju dlouho i bez víry.
jinak proti aa nic nemám,když vynechám ty věci o bohu.sám tam se znamým dondu.
martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29928
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Petr N napsal:
za většinu problémů může strach - s tímto si dovolím souhlasit. Ostatně spousta pijanů a alkoholiků se rekrutuje z řad lidí s úzkostnými poruchami

To je ono. Možná jsem naivní, ale já prostě nevěřím tomu, že někdo začne pít jen tak, pro nic za nic. Že si prostě řekne: "Já se dneska večer nudím, tak se ožeru". Já sám jsem začal pít právě proto, abych zahnal deprese a úzkostné stavy. Teď jsem s pitím přestal, ale depresivní stavy mám pořád, takže jsme zase tam, kde jsme byli na začátku Dva měsíce beru antidepresiva, nevím, třeba začnou působit až za nějaký čas...
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29929
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Bohouš píše:
...Teď jsem s pitím přestal, ale depresivní stavy mám pořád, takže jsme zase tam, kde jsme byli na začátku Dva měsíce beru antidepresiva, nevím, třeba začnou působit až za nějaký čas...

Bohuš,

ale teraz si už, konečne, rozumom oddelil závislosť od alkoholu a *skľúčenosť alias depresiu*.
Dnes, už vieš, že dvaja lotri v jednom tele sú horší ako každý osamote.


Antidepresíva skutočne účinkujú s oneskorením.(až 3 týždne)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29930
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Bohouši,

na ta AD se zeptej svého doktora. Dva měsíce jsou příliš dlouho. Dle mého názoru, by ti je doktor měl vyměnit. Stává se to poměrně často.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29931
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Nepravá Jane.myslím, že jsem o sobě napsala nejvíc ze všech.Stačí.Nikým neopovrhuji, ale lhát se mně opravdu kvůli několika lidem, které neznám, nikdy nepoznám, to fakt se mně nechce, nelžu, jsem na to líná, pořád myslet na to, co jsem zalhala, abych se neprokecla..kdo chce věří, kdo chce , ten kope a furt dokola.

Když už jste toho na sebe tolik prozradila, proč neodpovídáte na otázky, abyste rozptýlila pochybnosti o sobě to fakt nechápu. Mě se ten váš příběh zdá dost podivný a asi na něm nebude všechno pravda. Když se tolik snažíte pomáhat alkoholikům, měla byste všechny karty odkrýt, abyste byla hodnověrná, ale to udělat nechcete. Proto víc lidí vás tu nemusí jak jsem si všiml
Jája Pája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3132333435363738
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter