Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3132333435363738
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#30237
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Nemohu doporučovat něco, co neznám.Léčebnu, terapii, odborníky jsem nikdy neodsuzovala, fanatik nejsem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30243
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Ne, ty nic neodsuzuješ, ale bezvýhradně upřednosťnuješ AA před vším ostatním, aniž bys - jak jsi sama přiznala - něco jiného poznala. Já jsem prošla ambulantním léčením, AA i klasickou léčebnou, takže posuzovat mohu. Áčka jsou skvělým doléčováním, které je i po absolvování léčebny potřeba. Těžkého a rozpitého alkoholika zastaví jen zázrakem, nehledě na to, že takový člověk by měl začít abstinovat pod lékařským dohledem, protože to taky může skončit deliriem nebo epileptickým záchvatem. V léčebně je velice dobré to několikaměsíční odříznutí od možnosti se napít, to ti AA nedají. Alkoholikovi ve složité situaci tam pomohou rozklíčovat, co je příčinou jeho problému, naučího řešit krizové situace, urovnat např. rodinné vztahy, vyřešit bydlení (chráněné bydlení bez abs.léčby nedostaneš), provést antabusový test apod. V AA ti tohle neposkytnou. Tam pouze abstinující alkoholici sdělují své zkušenosti, NERADÍ SE, NEKRITIZUJE, je jen na tobě, co si z vyprávění ostatních vezmeš. Co se týká Kroků,většina docházejících přiznává, že je cíleně nedělají. Že k nim tak nějak časem sami dojdou delší abstinencí a třeba si až následně uvědomí, aha, vždyť tenhle bod jsem vlastně už zvládl. Když to shrnu, znám momentálně osobně dva lidi, kteří přestali jen díky AA, ale ti pili spíš jen víkendově, byli stále v dobré situaci (rodina,zaměstnání,zdraví). Dál znám desítky těch, co přišli jednou, párkrát a chodit přestali. A pak většinu těch, kteří mají AA jako doléčování po ústavní léčbě. Snad moje zkušenosti pomohou dát zdejším čitatelům trochu objektivní pohled - objektivnější, promiň, než máš Ty.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30245
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Já tam chodila na doléčování, ale přestala jsem.

Teď po letech toho lituji, protože v tom zas lítám, ale mám v plánu tam zas jít.

Akorát mám strach, aby se na mě nedívali skrz prsty
katy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30246
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Také jsem byla v léčebně, nikdy jsem ji nezavrhovala, znám mnohem víc áčkařů, co přestali pít už v AA, ale , když jim AA nepomohli, tak radši radím léčebnu.Každá máme jiné zkušenosti, tak tu také pomáhej.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30272
Re: Jak to v AA chodí? Před 8 rok, 8 měsíce  
Reminiscence napsal:
Ne, ty nic neodsuzuješ, ale bezvýhradně upřednosťnuješ AA před vším ostatním, aniž bys - jak jsi sama přiznala - něco jiného poznala. Já jsem prošla ambulantním léčením, AA i klasickou léčebnou, takže posuzovat mohu. Áčka jsou skvělým doléčováním, které je i po absolvování léčebny potřeba. Těžkého a rozpitého alkoholika zastaví jen zázrakem, nehledě na to, že takový člověk by měl začít abstinovat pod lékařským dohledem, protože to taky může skončit deliriem nebo epileptickým záchvatem. V léčebně je velice dobré to několikaměsíční odříznutí od možnosti se napít, to ti AA nedají. Alkoholikovi ve složité situaci tam pomohou rozklíčovat, co je příčinou jeho problému, naučího řešit krizové situace, urovnat např. rodinné vztahy, vyřešit bydlení (chráněné bydlení bez abs.léčby nedostaneš), provést antabusový test apod. V AA ti tohle neposkytnou. Tam pouze abstinující alkoholici sdělují své zkušenosti, NERADÍ SE, NEKRITIZUJE, je jen na tobě, co si z vyprávění ostatních vezmeš. Co se týká Kroků,většina docházejících přiznává, že je cíleně nedělají. Že k nim tak nějak časem sami dojdou delší abstinencí a třeba si až následně uvědomí, aha, vždyť tenhle bod jsem vlastně už zvládl. Když to shrnu, znám momentálně osobně dva lidi, kteří přestali jen díky AA, ale ti pili spíš jen víkendově, byli stále v dobré situaci (rodina,zaměstnání,zdraví). Dál znám desítky těch, co přišli jednou, párkrát a chodit přestali. A pak většinu těch, kteří mají AA jako doléčování po ústavní léčbě. Snad moje zkušenosti pomohou dát zdejším čitatelům trochu objektivní pohled - objektivnější, promiň, než máš Ty.


Moc díky, přesně to jsem si myslel
Jája Pája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40405
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Smazáno na žádost autora příspěvku
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/11/2016 23:23 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#40406
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Osobně jsem v AA nebyl z důvodu, že je to cítit sektou. Připomíná mi to Jehovisty a ti mi stačili.
Nicméně věřím, že to někomu může pomoct.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40407
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Já jsem tam byl a občas zajdu. Ano, sektu to hodně věcmi připomíná. Ale je potřeba říct, že narozdíl od sekty ti nevnucují nějaký koncept svého Boha.. Hodně setkání je třeba v Klášterech atd., ty by konkurenci nesnesli.. Pravda je, že v USA vznikla nějaká sekta na základě AA. Byla to zpravy.idnes.cz/sekty-kulty-mesiasi-synanon-charles-dederich-fa4-/zahranicni.aspx?c=A160509_154842_zahranicni_mlb ..

Každopádně ať si říkaj, co chtěj. Z kraje jsem tam chodil a pořád jsem slyšel neustálé útoky, že nedělám kroky, že nevěřím v Boha.. Bez ohledu na to, že kroky jsou dobrovlné, víra je dobrovolná.. Ale bylo to od zlomku halasných lidí. V současnosti myslím, že narušených. Kdybych se lépe rozhlédl, zjistil bych, že všichni takoví nejsou. Je to odchýlení od programu.. Čímž nechci program samotný propagovat. Každopádně už mě můžou klidně vyfuckovat, já si najdu jinou cestu k střízlivosti. Už nechci pít.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#40408
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Morfeus,

někde jsem to psal
Bůh = v AA libovný Bůh / vyšší moc
Desatero = 12 kroků
Víra = abstinence
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40409
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Opravdu je tam pár členů dobrých lidí. Nezavrhuju to jako celek. Zatím tam budu, ale kdyby náhodou, jsou i jiné cesty.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
Nahoru
Stránka: 1...3132333435363738
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter