Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...38
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#7261
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 5 měsíce  
Je vidět, že makmak neví o AA vůbec nic, jinak by jí taková otázka ani nenapadla.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7270
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 4 měsíce  
takže sa to asi nestáva. ďakujem za odpoveď. Inak z toho čo viem, sa mi AA páči a ak budem niekedy potrebovať pomoc, tak neváham. Chcem tam poslať manžela, tak som sa chcela uistiť. Zatiaľ sa mi ho podarilo presvedčiť, aby sa zaregistroval na virtuálnych AA, no odvtedy tam nepáchol, je to iba krátky čas, on teraz nemá čas sa ani vyspať. Len sa bojím, že kým tak páchne tak si zo svojho žiadneho času nejaký nájde na poriadnu opicu.

Pred svadbou sme boli obidvaja pekné kvietky. Po svadbe on začal piť čoraz viac a ja čoraz menej. Občasné "romantické večery" ako som to ja volala s fľaštičkou vína skončili . Najprv je chcel vypiť sám, neskôr nechcel vôbec, lebo mu bolo väčšinou blbo z predošlej opice a ja som to víno doslopala sama. Tak pokusy navodiť intímnu atmosféru skončili a alkohol domov sa s výnimkou návštev prestal kupovať.
No aj tak som si občas po nejakej jeho pitke určila termín, kedy pôjdem von ja. Po jednom jeho slušnom pruseri som sa takto chystala a on mi druhý deň po sebe vypol telefón, čo znamenalo, že pije. Od zlosti som kopla do steny a potom mi došlo, že je to kravina a zlostím sa možno viac preto, že ja nemôžem ísť, ako preto, že on zas dopadne ako posledné prasa. Tak som s takýmito trucpodnikmi skončila, von som chodila keď bolo prečo. (Neskôr som na týchto stránkach našla príbeh Jany M. a len vtedy som sa zľakla, to som už ale myslím takmer vôbec nepila)

Keď som prišla na to, že nie je schopný dodržať dohody typu "môžeš ísť von v piatok a prísť o druhej a piť iba pivo, piť iba nealko pivo" tak som mu navrhla úplnú abstinenciu nás oboch, aby nebol sám, lebo my žiadneho úplného abstinenta nepoznáme. Keď som išla za kámoškou, tak som si dala miesto zvyčajného piva nealko pivo. On po jednom echt prusery raz pristal, že bude abstinovať aj on a vtedy nabehol na svoj súčasný rytmus. Týždeň dva nič, a potom sa sprasí horšie ako kedykoľvek predtým. Ja som potom mala striedavé obdobia keď som vonku (2-3* mesačne) pila nealko pivo a obdobia, keď ma taká osamelá abstinencia mrzela. Vtedy som vypila "tri pivá a dosť", čo mi síce nerobilo problém, no zdalo sa mi dosť blbé, že si to musím povedať, lebo ja som mala chuť na štyri alebo päť, a po štvrtom sa mi už mohlo stať, že by som si dala šesť a bolo by mi zle, alebo by som si dala sedem a bolo by mi ešte horšie. Situácia s mužíčkom sa zhoršovala, vyliala som aj poslednú fľašu vína pre návštevy a už definitívne som ostala pri nealku pive. Mužíček keď nepil, tak ani nealko, asi prišiel nato, že nemôže ani to. Niekedy vtedy, (to už som sa "vzdelávala na tunajších stránkach ), som mužíčkovi raz povedala, keď zas chcel byť dobrý, že ja tiež nie som svätá a že mne tiež už netreba piť. Zdá sa mi, že mu potom moja abstinencia bola vzácnejšia.

Doteraz sa pohrávam s myšlienkou, že si urobíme také miniáčka doma, ale to asi nejde, aj kvôli tomu, že jednoducho nevieme nič, aj kvôli tomu, že sme jedna domácnosť. Manžel raz vyhlásil, že načo jemu áčka, lebo ten kamarát povedal, že nebude piť, aj ten, aj ten. a zrazu sme s nimi boli von a ožierali sa ako prasatá, takže tak. O dva dni mi mužíček doniesol radlér, že on nebude ale ja predsa môžem. Sranda aké formy má ten alkoholický rozum a aké kľučky sa pokúša urobiť. (tú otázku ohľadom dvoch áčkarov som myslela hlavne tak, že čo ak by sa sa stretli dvaja, ktorí sú práve oslabený, tak či tak blízko recidívy, či dvaja čo sa poznali už pred tým, mimo skupiny a jej podpory a atmosféry, ale ja o tom naozaj nič neviem, som rada, že sa to nestáva).

Ja som sa tam zaregistrovala pred pol rokom na AA na nete. ja sa teraz bojím, že kým som tam ja, tak sa tam môj mužíček nebude cítiť dobre, minimálne, že sa bude báť prispieť, lebo samozrejme že sa spoznáme, ak budeme úprimný a on sa môže hanbiť. a ja tam chcem chodiť ďalej, lebo to potrebujem. Pomáha mi to ako manželke alkoholika vo chvíľach úzkosti, keď je mužíček večer preč, a to on niekedy naozaj musí, pomáha mi to pripomínať si, že tiež som mala na mále (ja som tam síce napísala, že alkoholička, ale ešte som si to naozaj nepriznala, lebo veď predsa to ja som u nás doma tá svätá) a je to komunita, narozdiel od môjho normálneho mailu mi tam stále chodí pošta čo sa mi páči .

najradšej by som bola, keby chodil na normálne AA, a mne nechal virtuálne. Ale mám ešte jednu hlúpu pochybnosť. Čo keď si tam nájde frajerku?
makmak

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7273
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 4 měsíce  
Ahoj.Ráda bych tě ujistila,že si lidé v AA zachraňují především svůj vlastní život.Jinak by se upili.Tak jako všude jinde se však najdou i vyjímky.Je fajn,že to všechno tak bereš a nesnažíš se moc soustředit na svoji polovičku.Jen si uvědom,že i ty jsi jaksi mimo.Tvůj manžel ještě stále pije.Jen slibuje a snaží se uvěřit tomu,že přestat pro něj není problém.Tomu mému to vydrželo až do jeho smrti(umřel na následky svého pití).A kde jsi ty?Ve svých představách!Už ted´vidíš,že nepije,už ted´sníš o tom,že navštěvuje AA.Toto není vůbec doře-pro tebe!ROZUMÍŠ MI?NEJSI VŮBEC V REALITĚ-SKUTEČNOSTI-TOTO JE VŠEM ALKOHOLIKŮM PŘÍZNAČNÉ-UTÍKAT Z REALITY,VE KTERÉ MU NENÍ DOBŘE.I KDYŽ PROZATÍM NEPIJEŠ?UTÍKÁŠ Z NÍ!TAKTO ZAČÍNÁ OPĚTOVNÉ PITÍ!Jestli jsi ochotna přijmout moji radu?Pokus se řešit sama sebe a vyhledej co nejdříve pomoc psychitra,či psychologa.Pokus se zachránit aspon´sebe.Držím palce!Jana
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7294
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 4 měsíce  
Text byl smazán administrátorem webu.
Lenka Moranová

Poslední úprava: 09/12/2011 19:11 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7423
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 4 měsíce  
Někdo se mě ptal na Víru v AA, jestli nejsme sekta....Jo, jo, drazí, kolikrát jsme každý z nás blili, objímali wc mísu, prosili Boha o pomoc!Tak nám bylo zle!A jak jsme si na něj vzpomněli, co?Nikomu se žádná víra nemůže vnutit, nařídit, ale pomáhá.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8274
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 1 měsíc  
Každý den dopoledne na Prima Family běží kriminální seriál USA, kde je policajtka alkoholička, chodí na AA: Perfektní, pravdivé.Její manžel je také áčkař, ona se napila, slibuje, pláče, on jí říká-Neslibuj, dokaž!!!!Jmenuje se to Policejní divize.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8277
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 1 měsíc  
No realita je asi jiná...
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8278
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 1 měsíc  
Důležitá je podstata.Realita vždy vychází od každého jednotlivce a situace,do které se svým pitím dostal.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8279
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 1 měsíc  
Totiž skupina AA staví na základech,které jsou pro všechny alkoholiky uchopitelné a vykazují své výsledky i tam,kde lékař lomí rukama a považuje situaci za bezvýchodnou.Ale péče lékařů a léčeben je nutná.Telo,mozek alkoholika musí být napřed řádně vyčištěn od alkoholu,aby se mohla otevírat i duše každého závislého.AA je neustálá doléčovací forma alkoholismu,které je zapotřebí-protože tato nemoc v nás zůstává.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8282
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 1 měsíc  
Spousta áčkařů v léčebně vůbec nebyla, pomohli mu AA.Což je zázrak.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter