Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...20212223242526...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#52010
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Zdeni,

může, já vím. Proto se taky snažím to co nejdříve zastavit, dokud na to ještě mám. Už jsem volala psychologovi, asistentka slíbila, že zavolá zpět volný termín. Jsem tak ráda, že je tento web, že jsou AA, psychologové, podpora, díky všem za každý váš řádek
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52013
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Ahojky všem,

jak je to vždycky snadný ráno, dopoledne, po obědě, to si říkám, Bože, vždyť je to jasný, je to tak snadný bez chlastu. Co mně k tomu nutilo, zajít si každý den pro víno? Vždyť ho vůbec nepotřebuju. A jak se začne lámat pátá, je tu chuť a ty zhoubné myšlenky, jako co, vždyť jsem v pohodě.

Zaro, v létě jsem tu založila vlákno "Bod zlomu", kde jsem se snažila zjistit, jestli je nějáký znamení, že už to jede z kopce. Všichni mi taam psali, že je to plíživý. Chlastáš, chlastáš a najednou už nemáš ty pohodový rána a čistou hlavu. Máš klepáče, potíš se a jdeš si honem koupit chlast.

To je level, který si zatím nedokážu představit a musí to být mazec. Ten, kdo na tom byl už takhle ví přesně, proč už chlastat nechce. My, kteří to pořád pokoušíme, ještě nevíme která bije, jen vnímáme, že to není v pořádku, že jsme unavený, ale s tím se dá žít. Žádný terno.

Takže náš úkol je, nepropít se až na to dno a věřit ostatním, že jsou to hrozný sr...ky. No a ti, co už tam byli, se tam určitě vrátit nechtějí, to je jejich motivace.

Musíme to vydržet a čekat, až to přebolí, jak tu někdo přirovnával k pohřbu. Jiná cesta není.


Mimichodem, jsem si dnes říkala, že je super, že mě konečně přestává bolet pravá strana žeber. Myslela jsem si, že to je blokáda po úraze. prdlačky, játra to jsou, už se tam chudáci asi nevešly
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52014
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Drahoslavo. IMPULS? Přemýšlím nad tím půl dne. Proč to predtim nešlo a najednou jo? Už docela dlouho jsem věděla, že je to v prdeli. Že jsem to přehnala, ze je to likvidační. Že to nemůžu vydržet, že jsem vycerpaná, mimo, ráno jsem na sebe koukala do zrcadla a nemohla se poznat, cestou do prace jsem hledala mozek, byla otázka času, kdy se zřítím do pruseru a kdy to prostě praskne. A stejně jsem zas pro ten chlast jela. A zas ho do sebe nalila.
X krat jsem prestavala, na pár dnů, i týdnů. Nadechla jsem se a hups zas rovnýma nohama do sraček.
A jeden listopadový den (24.11.to budou dva roky) jsem potkala starého známého, obcas se vídáme na zavodech. A ten den se mu dost dařilo a po závodech ja nevím proc najednou mi začal vykládat, jak musel znovu začít sportovat, že hrozne pil a že měl problém a ze se díky tomu sportu z toho dostal a fakt nevím, proc mi to vykládal, myslím, že to možná na mě poznal (Já jsem teď taky docela schopna alpy poznat) ale neřekl mi nic, jen mluvil o sobě. Tak zvlastne a klidně.
Už cestou domů jsem přemýšlela o tom, že jsem mu to o sobě mela říct, ale nejak se mi nedostávalo slov, a tak jsem to ještě ten den večer ze sebe vysypala tady. Vlastně to jinak nevedel a neví vůbec nikdo a tak si myslím, že tim impulzem byl on a to , že jsem to ze sebe vysypala, byť "jen" tady anonymne. ..a taky mi bylo blbý jsem psát a pak se jít napít. ... no a od te doby nepiju
Zrovna nedávno jsem přemýšlela o tom, že až ho potkám, musím mu poděkovat, možná ani neví, jak moc mi pomohl.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52015
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Joo,alpy.. nejradši mám ty ohníčky závislosti v očích,ta znamení zpěvů,veselých večerů,dobrých časů,ale pak hlavně ztrát,propitých ztracených let.Ti,co na ně teď myslím,nikdy nedovedli abstinovat dlouhodobě,i když navenek s vizáží otců rodin,s odhodláním,dobrým zaměstnáním,tak stejně to nedali..stoprocentně se my alpy poznáme:-)
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52018
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Jj.... vidim je kolem sebe denně. Ty, co už od rána postávají s prazdnym pohledem a lahvacem venku. I ty, co se tváří jako že pohoda a zivot v prdeli.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52022
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Ahoj Tomáši, ahoj skupinko.
Je mi 37 let a posledních 8 let také bojuji s alkoholem.
Kvůli mým problémům s alkoholem jsem ztratila spoustu mých blízkých, přátel a celou rodinu (kromě mých rodičů, kteří zemřeli, když jsem byla malá).
Nebyla jsem v mých stavech agresivní, nikomu jsem neublížila, nebo urazila. Ztratila jsem je, protože mě za moji nemoc s alkoholem odsoudili a zavrhli. Žiju v cizině a jsem tu sama, nikoho až na jednoho dobrého mě moc blízkého člověka, který po cela ta léta mých problémů, stál při mě, podporoval, pomáhal a vždy mi věřil, že to nakonec vše zvládnu.
Byla jsem třikrát v léčebnách, několikrát na psychiatrii, vyzkoušela spoustu psychiatrů a psychologů. Přišlo mi velké uvědomění a to,že záleží jen a jen na mě, jestli se takto budu ničit dál a nebo začnu bojovat.
Uvědomila jsem si, že mi už žádný doktor ani léčebna nepomůže, ale že ta volba je jen na mě, buď se úplně zničit a o všechno přijít, nebo bojovat a začít nový život.
Uvědomila jsem si, že mám stále ještě možnost volby. Rozhodla jsem začít znovu. Jsem vděčná Panu Bohu tuto novou šanci na nový začátek.
Celý tento rok abstinuji.
Tady v cizí zemi jsem si vybudovala dobrou kariéru, o kterou jsem kvůli pití potom přišla.
Za poslední půl rok jsem si udělala nové kurzy a teď si našla práci, kde se mi líbí a učím se nové věci.
Našla jsem v posledních měsících i pár dobrých přátel a cítím se psychicky skvěle. Vyrovnaná, bez strachů a úzkosti, které jsem během pití mívala. Každé ráno se budim s čistou hlavou, děkuji za nový den, za novou šanci na nový život. Vážím si a těším se z každé maličkosti. Začínám znovu milovat svůj život.
Všechno je možné, všechno se dá dát do pořádku. Záleží to však jen a jen na nás samotných, my sami se musíme rozhodnout, udělat ten první krok. A pak nás to navede i na tu správnou cestu a jde nám to naproti.
Když někdy klopytneme, i to se může stát, jsme jen lidi, máme chyby a Bůh nás miluje i s našimi chybami, ale musíme zase vstát, jít dál a dál bojovat.
Přeji Ti, Tomáši, moc sil a to správne rozhodnutí pro tvůj život. Držím ti pěsti. Jestli to opravdu budeš chtít, tak to i opravdu VŠE ZVLÁDNEŠ.
Biki
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52023
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Ahoj Biki, mám to hodně moc podobné a máš stoprocentní pravdu, všechno je to jen o nás. Ať se Ti daří a vlastně nám všem. Cestu najdem, když ji budem hledat. Díky.
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52026
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Děkuji ti Allie za čas, který sis našla, abys mi odpověděla. V jádru každý měl ten zásadní impuls jiný, díky za zajímavý příběh, vím, že hodně jezdíš na kole a byla i medaile. Gratuluji Ti k tomuto vítězství a k vítězství nad alkomozkem hlavně. Zvítězila chuť žít a to je dobře. Četla jsem tvé začátky a ty jsi mě taky hodně podporovala, moc děkuji, byla jsi mi inspirací, že to jde. Moje poslední tečka po miliontém pokusu byla ta, že jsem si uvědomila, že se to opravdu točí furt do kola a že jsem unavená z toho. Tohle jsem si tedy uvědomovala už dřív, ale najednou to bylo jako rozhodnutí, že opravdu tohle budu muset začít já, a že opravdu bude muset na tvrdo i manžel ( léčení, antabus), protože kdyby dál pil, tak já bych to nezvládla a zase dokola. Vyvrcholení s příchodem policie na Vánoce u nás doma. Tedy 27.12. Od té doby nepiju a je to opravdu proto, že manžel taky ne. Tvrdá nekompromisní sama k sobě, ale i k němu. Pomohlo. Někdo tu psal, že abstinující alkoholik zažije dvojnásobnou radost ze života než normální nepijící, díky za to.
A propó, přesně odhaduji kdo patří mezi nás a to jsem si myslela, že to není vidět.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52027
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Pro Tomáše: Tome a jak si vedeš? Momentálně piješ nebo abstinuješ, jak ses rozhodl, půjdeš znovu zkusit léčení?
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52028
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Bohužel piju, vím, že je to hloupá výmluva a jenom oddaluju nevyhnutelný, ale když si představim, co mě zase čeká za stavy při střízlivění, tak sem si musel dát. Jsem hlupák.
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...20212223242526...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter