Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2122232425262728
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#52030
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Ta já s tímhle zkušenosti nemám, ale jednou to přijít musí. Můžeš se přihlásit na detox, kde ti podají léky, abys to ustál. Nebo jak to řešil Krtek, když mu začalo být při abstinenci hodně zle, zavolal si sanitku a rovnou to na sebe práskl, asi se netvářili( to nevím), ale pomohli mu. Zachraň svůj život, sám víš, že to nikam nevede. Vydržel jsi dlouho abstinovat, můžeš zase. Už víš jaké to je. líbilo se ti to víc nebo míň než zamotaná odulá hlava, ostuda a průser kam se podíváš a výčitky a výčitky. Nastartuj se hned.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52039
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahojte lidičky,

jsem tu stále s vámi, jen nepíšu. Dnes jsem si zajela koupit knihu "Úsměvy smutných mužů" a v průběhu dne pročítám vlákna, abych vás trošku více poznala a poznala vaše příběhy. Momentálně jsem ve vlákně Ládi, cca na straně 66.... Je až neuvěřitelné, co alkohol dokáže, jak ničí životy... Člověk by si mohl myslet, že už má vyhráno, když x dní, let nepije, ale ouha. Ten démon (drak, jak ho nazýváte), je tu stále s námi a číhá za každým rohem. Abstinence je vlastně celoživotní pokora a odhodlání se už nikdy nenapít. Člověk nesmí polevit, nesmí si připustit myšlenku na jedinou kapku alkoholu a pokud tato myšlenka přijde, musí jí ihned zahnat jinou myšlenkou. Jsem plná emocí z toho, co tady čtu, jak všichni bojujete, čím jste si prošli nebo čím procházíte. Nikdy jsem si to nedokázala představit, že má alkohol až takovou moc. Dnes jsem jela přes město a u stánku s "rychlým občerstvením" ležel chlap na zemi, nikdo si ho nevšímal.... Honilo se mi v hlavě tolik myšlenek, co s ním asi bude, kdo mu pomůže, chce mu vůbec někdo pomoci? Co byste dělali v takovém případě vy, co jsem měla udělat já? Doposud jsem nechápala, proč se takto někdo opíjí, ale když tady čtu vaše příběhy, už tomu rozumím a není mi to lhostejné....
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52040
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Zaro, s odstupem casu - opijel jsem se, protoze jsem chtel. Nikdo a nic me k tomu nenutilo. Spatne nebo dobre udalosti v zivote jsou fakt, ale ne duvod se napit, pit.
At uz jsem na tom byl jakkoli spatne, vzdy jsem si dokazal koupit tabak a dalsi a dalsi piva. Takze pomoci jsem si umel sam a umi to kazdy.
Co jsem prozival a prozivam je bezny zivot se vsim vsudy, jaky zna kdekdo. Nekdy se dari, nekdy mene.
S nicim a nikym nebojuji. To je ztrata casu, energie a nasledny debakl.
Vyhrano nemame nikdy a s nicim, vzdy se muze cokoli prihodit a zivot se obrati vzhuu nohama.
Abych pravdu rrekl, ja to prirovnani s demonem, drakem a nejaky boj s nim fakt nchapu. Je to jen projekce v hlave. Proste je to, jak to je. Udalosti prichazeji a odchazeji, stejne jako lidi, emoce. A deje se tak, jak se deje a je potreba to brat, jak to prichazi.

"Na velkých hodinách času je jen jediné slovo: Teď. Po ulici Potom se dojde k domu Nikdy."
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52042
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
MichalB napsal:
Zaro, s odstupem casu - opijel jsem se, protoze jsem chtel. Nikdo a nic me k tomu nenutilo. Spatne nebo dobre udalosti v zivote jsou fakt, ale ne duvod se napit, pit.
At uz jsem na tom byl jakkoli spatne, vzdy jsem si dokazal koupit tabak a dalsi a dalsi piva. Takze pomoci jsem si umel sam a umi to kazdy.
Co jsem prozival a prozivam je bezny zivot se vsim vsudy, jaky zna kdekdo. Nekdy se dari, nekdy mene.
S nicim a nikym nebojuji. To je ztrata casu, energie a nasledny debakl.
Vyhrano nemame nikdy a s nicim, vzdy se muze cokoli prihodit a zivot se obrati vzhuu nohama.
Abych pravdu rrekl, ja to prirovnani s demonem, drakem a nejaky boj s nim fakt nchapu. Je to jen projekce v hlave. Proste je to, jak to je. Udalosti prichazeji a odchazeji, stejne jako lidi, emoce. A deje se tak, jak se deje a je potreba to brat, jak to prichazi.

"Na velkých hodinách času je jen jediné slovo: Teď. Po ulici Potom se dojde k domu Nikdy."


Já si tedy myslím, že ta závislost projektovaná formou draka není špatná. Člověk musí být ostražitý a musí si uvědomovat, že jeho myšlení není vždy jeho myšlení a proto děláme někdy to, co nechceme.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52044
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Miši,

ty si myslíš, že Ti lidi nepotřebují pomoci? Já vím, že se nalívají sami, ale už je v tom závislost a alkohol potřebují. Vím, že pokud člověk sám nechce, nikdo s tím nic neudělá, ale co když ten člověk nemá motivaci, informace, že nějaká pomoc existuje atd. Já si našla toto fórum na netu a dost mi to pomáhá, i když jsem na začátku a mám toho hodně před sebou, skvělé jsou skupinky AA... Ale co když to ten člověk neví, že jsou tyto možnosti nebo třeba tyto možnosti nemá? Vźdyť i někde u Ládi ve vlákně se psalo o tom, že by bylo fajn, když by člověk, který tu je a prodělává recidivu, měl možnost se s někým tady spojit, aby mu mohla být pomoc poskytnuta... Musím končit, ozvu se večer ... Letím na pohovor
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52048
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Zara, ne, ja rikam, ze kdyby pomoc chteli, dokazi ji vyjledat sami. O armadd spasy vi snad kazdy, ne? O kostelech taky. Atd. Atd.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52050
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Tomasi presne jak pise Drahoslava!

Drahoslava napsal:
Nebo jak to řešil Krtek, když mu začalo být při abstinenci hodně zle, zavolal si sanitku a rovnou to na sebe práskl, asi se netvářili( to nevím), ale pomohli mu.

Pokud to nezvladas tak volej rychlou. Sanitaci budou nasrani, vyslechnes si svoje (pokud to budes schopen vnimat), nemocnice si Te budou prehazovat jako horkej brambor ale nakonec Te nekde upichnou a daji z nejhorsiho dohromady. A pak uz to bude jen na Tobe...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52051
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
MichalB napsal:
Zara, "ne, já říkám, že kdyby pomoc chtěli, dokáží ji vyhledat sami. O armádě spásy ví snad každý, ne? O kostelech taky." Atd. Atd.
..."prý, do hospody se to trefuje mnohem snadněji, viď?"
[...znáš TO tam - cítit to tam domovem.]

(...trefa - přímo do černého!)

(...zejména → bez přemýšlení i přemyšlování.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52108
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
www.youtube.com/watch?v=jnM0L1RrYJA

jsem rád, že jsem dnes tohle video našel, držím palce všem
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52109
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Díky Tome za odkaz. A ať se Ti daří.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2122232425262728
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter