Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2122232425262728
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#52340
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Alena,

všetko, čo potrebuješ vedieť nájdeš TU:

www.triezvypriestor.net/Psycholog-o-AA.htm

Už nesurfuj zbytočne - radšej konaj!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52341
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Alena, ad AA - mluvit tam prece vubec nemusis. Muzes jen poslouchat.
Obvolat psychiatry a psychology zabyvajici zavislostmi. Pokud je to akutni, existuji krizova centra, kam se muzes obratit, prijit.
Pochopitelne ti nikdo nerekne, jak to mas udelat - prestat pit. Je to nastavenim v hlave. Vyhybat se rizikovym situacim. Ja ani vlastne moc nevim u sebe, jak jsem to udelal. Krome toho ze jsem dosel na psychiatrii pro antabus a do Sananimu do skupiny. Stesti pralo a vse se podarilo zaridit do 14dni.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52343
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Diky za odpoved. Ptam se uplne debilne. To zavolas random psychiatrovi a reknes, ze jsi alkoholik a zda te muze objednat? Jak dlouho jsi cekal?
Alena
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52344
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Jinak muj problem je, ze jak prekonam blby stav zacnu si jet ve svem rezimu, jsem najednou hrozne v pohode a rikam si, ted uz to neudelam. Dokonce i kontrolovane piju.Mam dobrou praci, fajn rodinu, takze navrat je v poho. A jednou za cas udelam totalni debilitu. Jak rikam, zjistila jsem, ze uz to bez pomoci nezvladnu. Ted jen resim, jak na to.
Alena
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52347
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Alena napsal:
Jinak muj problem je, ze jak prekonam blby stav zacnu si jet ve svem rezimu, jsem najednou hrozne v pohode a rikam si, ted uz to neudelam. Dokonce i kontrolovane piju.Mam dobrou praci, fajn rodinu, takze navrat je v poho. A jednou za cas udelam totalni debilitu. Jak rikam, "zjistila jsem, ze uz to bez pomoci nezvladnu. Ted jen resim, jak na to."
Alena,
..."ako na TO?"

..."jednoducho - požiadaj o pomoc skutočného priateľa/-ľku, ktorej vysvetli Tvoj problém a požiadaj ju/jeho aby Ťa všade sprevádzal/a, takže úlohu určite splníš a dotiahneš až do konca!"


("Žiadna prokrastinácia=odkladanie úlohy na zajtra, pozajtra, popozajtra ale IHNEĎ, OKAMŽITE!!!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52348
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Nemam proste koule to komukoliv znamemu priznat. Pro me to neni vymluva, z toho, ze by to nekdo vedel,mam strasnou uzkost. Objednala jsem se ted za tyden k nejake psychiatricce, snad to pomuze.
Alena
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52351
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Já si myslím, že z určitých okolností může přestat pít bez cizí pomoci každý alkoholik. Potřebuje k tomu ale dvě věci, motivaci a zdravou psychiku. Tou zdravou psychikou mám na mysli, že člověk nesmí trpět úzkostmi nebo depresemi, protože tyhle stavy ho k alkoholu vždy spolehlivě vrátí. Mě se daří celkem snadno abstinovat právě díky tomu, že jsem nejprve odstranila úzkosti a deprese a pak to abstinování najednou šlo snadno. Když nemám žádné nepříjemné psychické stavy, nemám ani důvod pít.
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52352
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
A proc myslis, ze se ptas debilne?
Ja hledal na Internetu AT ambulance a psychiatry se specializaci na zavislosti. Volal a zjistoval, kdo kdy ma volny termin. Vedel jsem, ze musim ted hned, jinak bude zase lze. Ze preklepu abstak a zacnu zase pit. Vzala me psychiatricka do par dni. Si moc nevybavuji. Jestli jsem tam volal a nebo dosel rovnou bez objednani. Byl jsem v hroznem stavu
Ale antabus a AD muze predpsat jakykoli psychiatr.
A dochazet na terapie je pro me prinosne i po dvou letech nepiti 1x za 14dni. Kdyz potrebuji, mohu 1x tydne.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52354
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
To jsem si take myslela. Ale zjevne to neplati u kazdeho. Deprese ani uzkosti jsem nikdy nemela. Jenze s pribyvajicim vekem a povinnostmi se mi chlast jednou za delsi cas stal prostredkem, jak se prestat o vse starat, vypustit a zvolnit. A najednou nedokazu prestat a sedim pet dni doma nalita. V praci mi jednou za cas v pohode uveri, ze jsem nemocna, protoze jinak jsem jakoby zodpovedny clovek, co nikdy neprijde ani o minutu pozde. Je mi z toho na zvraceni, jak se chovam. No jak uz jsem psala, Michael me postrcil a v pondeli jdu na konzultaci, snad me to nakopne se konecne vzpamatovat.
Alena
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52355
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 4 měsíce  
Mam ten pocit protoze vsude ctu..vyhledej pomoc, ale vlastne nevim jak. Tak snad v to pondeli vymyslime nejakou strategii nebo me dotycna navede aspon jin
Alena
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2122232425262728
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter