Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#51577
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
No. Mám svůj názor, ale hádat se nebudu.. Asi ti nějak nerozumim. Podmínka přijít z léčby tam není. A divit se, že tam jsi z ulice mi přívětivé nepřipadá, ale budiž.. No nic. Dobrou noc.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51578
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
No. Mám svůj názor, ale hádat se nebudu.. Asi ti nějak nerozumim. Podmínka přijít z léčby tam není. A divit se, že tam jsi z ulice mi přívětivé nepřipadá, ale budiž.. No nic. Dobrou noc.

Krásnou noc
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51579
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zaro, říkáš, že piješ, protože pila máma. To muže být a nemusí. Ono to domácí piti žen je takove pliživé zlo. Lahvinka na uvolnění po těžkém dnu. Blbe je, že i když to bereš jako oraz, uvolnění a odpočinek, aby se líp spalo, tak ti to naopak ten zdravy spánek a odpočinek bere. Takže místo, aby Tvé tělo v noci odpočívalo, musí odbourávat alkohol. Což je blbe. Huntujes si tělo a únava se stupňuje.
Ještě k to mu pití kvůli mámě. Jaké to bude, až sem za 15 let napíšou tve děti 'piju, protože máma pila' ?
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51580
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Allie, píšeš:
Zaro, říkáš, že piješ, protože pila máma. To muže být a nemusí. Ono to domácí piti žen je takove pliživé zlo. Lahvinka na uvolnění po těžkém dnu. Blbe je, že i když to bereš jako oraz, uvolnění a odpočinek, aby se líp spalo, tak ti to naopak ten zdravy spánek a odpočinek bere. Takže místo, aby Tvé tělo v noci odpočívalo, musí odbourávat alkohol. Což je blbe. Huntujes si tělo a únava se stupňuje.
Ještě k to mu pití kvůli mámě. "Jaké to bude, až sem za 15 let napíšou tvé děti 'piju, protože máma pila'?"

..."ale ony nenapíšu."
..."čo potom?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51581
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Mluvim samozrejme za sebe, sve zkusenosti se sebou. Jasne ze jsem pil, protoze mi to chutnalo, zabava. Postupne to bylo prepijeni problemu, at uz vzniklych z piti a nebo i nepiti - dlouho neresenych veci z detstvi, ktere jsem zavrel a jsou jako pandorina skrinka. Jiste, ja byl take presvedceny, ze neskocim jako otec alkoholik (mimo jine se upil ve svych 36 letech; ja v 36ti letech prestal pit). Pry jsou dva typy deti alkoholiku - ty co maji averzi k piti a jsou abstinenty a ty ktere se rozpiji (a rozjede se jim zavislost).
Prekazky jsou faktem, ale ne duvodem k piti. Spousta lidi ma ruzne problemy a nepiji. Nekteri problemy treba ani nemaji a piji a propiji se az k problemum.

Alkohol neni demon, to jsou nejake myty a famy Nekteri s nim neumi zachazet a tak ho nemaji uzivat. Jakoby mi to psychiatr rekl vcera: vy pit neumite a proto pit nemuzete. Zuby nehty se nas nedrzi, my se drzime jeho.

A ano, domnivam se (z me zkusenosti), ze alkohol je prostredek na "reseni" problemu. Vozeru se a problemy zmizi - pro ten den, a zitra to vyresim stejne. To ze zmizi jen po cas opice a pak se znasobi, je kazdemu nad slunce jasne

Mohu doporucit knihy od Jan Jilek - Ze zavislosti do nezavislosti (je to i serial pro CT), Paralelni manzelstvi, Lide a manipulace, Paradox abstinence - v kazde jsem nasel nejake uzitecne informace.

Neni pro mne dulezite, proc jsem pil (muze to byt zajimave, ale ne dulezite). Dulezite je, ze nepiju ted a ze vim proc.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 17/10/2018 09:07 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51582
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:

Mohu doporucit knihy od Jan Jilek - Ze zavislosti do nezavislosti (je to i serial pro CT), Paralelni manzelstvi, Lide a manipulace, Paradox abstinence - v kazde jsem nasel nejake uzitecne informace.

Neni pro mne dulezite, proc jsem pil (muze to byt zajimave, ale ne dulezite). Dulezite je, ze nepiju ted a ze vim proc.


Miši,

moc hezky napsané, děkuji a taktéž díky za doporučení četby, seženu a přečtu..
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51583
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Allie napsal:
Zaro, říkáš, že piješ, protože pila máma. To muže být a nemusí. Ono to domácí piti žen je takove pliživé zlo. Lahvinka na uvolnění po těžkém dnu. Blbe je, že i když to bereš jako oraz, uvolnění a odpočinek, aby se líp spalo, tak ti to naopak ten zdravy spánek a odpočinek bere. Takže místo, aby Tvé tělo v noci odpočívalo, musí odbourávat alkohol. Což je blbe. Huntujes si tělo a únava se stupňuje.
Ještě k to mu pití kvůli mámě. Jaké to bude, až sem za 15 let napíšou tve děti 'piju, protože máma pila' ?


Allie, ale já nikde nepsala, že piju proto, že pila moje máma. Napsala jsem, že se to rozjelo poté, co máma umřela, to už byla asi poslední kapka... Brala jsem to jako únik, nemohla jsem spát a lahvinka mě uspala, v té době. Ze začátku mi to pomáhalo, teď už cítím, jak mi alkohol ubližuje....

A jsem tu, abych si o svém problému popovídala s lidmi, co měli nebo mají stejný problém, abych našla cestu, jak se uzdravit. Nechci se dočkat toho, až mé děti uvidí, že piju a že to nezvládám. Musím s tím skončit zavčas, dokud si ten problém uvědomuji a nedopracovat se tam, kdy mi to bude jedno....

Dnes jsem si zavolala do P-centra a objednala se na schůzku, jsem rozhodnutá si dnes žádnou lahev nekoupit.

Měj pěkný den
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51584
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Uzdravit je presne - zdrzet se od alkoholu. Vylecit zavislost nemuzeme.
Uvedomit si, ze mam problem, pripustit si to (a treba i to, ze to nezvladam sam[a]), je svym zpusobem uleva a dobry zacatek (pro me byl) a vyhledat pomoc.

Takze se mi osvedcilo a je pro mne dulezite i na dale: zkoumat vlastni emoce, chute (ty prichazi i po x letech; je to proste jako cvak/prepnuti/zkrat) a zjistovat, odkud vychazeji a proc, co znamenaji. Pak se s tim da pracovat.

Chodim na terapie 2 roky a i p otech 2 letech se objevuji veci, ktere neprimo souviseji s pitim a ovlivnuji muj zivot. Taktez jsem se s terapeutem zacal venovat regrexsni terapii. Neskutecna uleva, kdyz si clovek nektere udalosti prozije znovu, odpusti sobe, nekterym lidem a smiri se s tim, ze veci jsou, tak jak jsou.

A ano, dnes je ten den. Ne zitra. Dnes.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 17/10/2018 10:30 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51585
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Můžeš klidně i znova na AA.. Třeba to projde bez divení tentokrát
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51586
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
AA mi prijde dobre jako obcasny kontakt, kdyz clovke nechodi na skupiny. Jinak bych sel cestou individualni a skupinova terapie - nekolik let, max opustit skupinu a chodit na idividual a nebo obracene a pripadne si prodlouzit navstevy ,1x 14 dni ,1x mesic, pripadne zkratit dle potreby a problemu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter