Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#51587
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
AA mi prijde dobre jako obcasny kontakt, kdyz clovke nechodi na skupiny. Jinak bych sel cestou individualni a skupinova terapie - nekolik let, max opustit skupinu a chodit na idividual a nebo obracene a pripadne si prodlouzit navstevy ,1x 14 dni ,1x mesic, pripadne zkratit dle potreby a problemu.

Jak pro koho. Někdo to má i jako hlavní léčbu. Každého věc. Já nikomu neradim.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51588
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Ja to neberu jako rady. Jen komentare a zkusenosti. Kazdy si vybere to svoje, ze ano
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51589
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Z mých zkušeností se spíš na nás každej vykašle..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51590
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Taky jsme na kazdeho kaslali, kdyz jsme chlastali, ne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51591
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
Ja to neberu jako rady. Jen komentare a zkusenosti. Kazdy si vybere to svoje, ze ano
Život ponúka obrovskú škálu farieb a mohutný diapazón tónov triezvosti → teraz ich už treba len vedieť správne si vybrať, rozhodnúť sa a vychutnávať...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51592
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zaro, Tvůj příběh je jak přes "kopírák" s tím mým. Naštěstí maminka ještě žije, a trochu si dala říct. Také vím, jak je to těžké porušit svůj rituál pití, jak jsem celý den jen přemýšlela, už abych byla doma, a konečně ještě nepřevlečená si nalévala první skleničku. Když jsem si loni v září poprvé řekla dost, asi jsem neměla ještě v hlavě srovnáno, že fakt už nikdy nesmím ochutnat. Protože jinak by se nestalo, že jsem o Vánocích dala sklenku a do měsíce mého "kontrolovaného pití" jsem byla přesně na dávkách jako předtím. S obrovskou rychlostí doháněla, co jsem zameškala. Tentokrát nepiji zatím tři a půl měsíce, a nějak to vnímám jinak. Alkohol mám kolem sebe, ale nechci ochutnat, a nelituju se pro to. Konečně, přesně jak mi tu říkali, že po třech měsících to bude lepší, se tak stalo. Krásně tvrdě spím, usnu v deset a vzbudím se v půl sedmé, nejsem unavená a večer si udělám čaje, nebo minerálky.Musím říct, že stále hodně piju, jako bych vždy potřeboval něco popíjet. Několikrát si za den vzpomenu, co bude večer, ale není to silné bažení, prostě jen myšlenka na chlast. Ale s lehkostí odejde do vteřiny. Prostě vím, že tu chlast je, ale není mi líto, že si ho nekoupím. Měla jsem hodně stresů a zatím mě nenapadlo vzít do ruky alkohol. Doufám, že tohle sem napíšu i za rok. Jinak denně si tu čtu, už tak trochu pro zábavu, která je i poučná.
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51594
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
Taky jsme na kazdeho kaslali, kdyz jsme chlastali, ne?

No, dokud jsem myslel, že to zvládnu sám, tak to tak bylo. Pak jsem se jak tonoucí stébla chytal, pak zase válčil sám... Ono se není čemu divit..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51596
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
Uzdravit je presne - zdrzet se od alkoholu. Vylecit zavislost nemuzeme.
Uvedomit si, ze mam problem, pripustit si to (a treba i to, ze to nezvladam sam[a]), je svym zpusobem uleva a dobry zacatek (pro me byl) a vyhledat pomoc.

Takze se mi osvedcilo a je pro mne dulezite i na dale: zkoumat vlastni emoce, chute (ty prichazi i po x letech; je to proste jako cvak/prepnuti/zkrat) a zjistovat, odkud vychazeji a proc, co znamenaji. Pak se s tim da pracovat.

Chodim na terapie 2 roky a i p otech 2 letech se objevuji veci, ktere neprimo souviseji s pitim a ovlivnuji muj zivot. Taktez jsem se s terapeutem zacal venovat regrexsni terapii. Neskutecna uleva, kdyz si clovek nektere udalosti prozije znovu, odpusti sobe, nekterym lidem a smiri se s tim, ze veci jsou, tak jak jsou.

A ano, dnes je ten den. Ne zitra. Dnes.


Miši,

já to nezvládám. Dnes jsem tu napsala, že si nekoupím lahev a stejně jsem si jí koupila... Byla jsem rozhodnutá, že ne, pak zavolaly kamarádky, ať dovezu burčák..... Nejprve jsem do telefonu řekla, že pro nic nejedu, na to přišla odpověď, že to snad nemyslím vážně a po druhé, stejné otázce, jsem již slíbila, že vše zařídím. Kruci, jak tomu svinstvu čelit?

Na regresní terapii jsem byla letos poprvé a moc mi to nedalo, třeba proto, že byla první? Těžko říci...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51598
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
Můžeš klidně i znova na AA.. Třeba to projde bez divení tentokrát

Však já psala, že jdu v pátek na AA a vím, že ten "hlavní", co tam býval dřív, už tam nebude.... A nebyl to pouhý sekretář, ale byl to člověk, který si prošel závislostí na drogách a alkoholu, vyléčil se a snažil se touto cestou předat své zkušenosti dál.... Už tam není, ne proto, že by to nezvládl, ale proto, že se přestěhoval do jiného města ....
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51599
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
AA mi prijde dobre jako obcasny kontakt, kdyz clovke nechodi na skupiny. Jinak bych sel cestou individualni a skupinova terapie - nekolik let, max opustit skupinu a chodit na idividual a nebo obracene a pripadne si prodlouzit navstevy ,1x 14 dni ,1x mesic, pripadne zkratit dle potreby a problemu.

O skupinové terapii slyším poprvé, to existuje? Třeba se to dozvím nyní, až dojdu na schůzku do P-centra.... Nevím, vše je pro mě nové, tedy kromě toho pití, co mě ničí....
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter